Skúsený Christián Michalčin vystuží obranu ´baranov´ na dva roky

ŠPORT
0 /

Súpiska banskobystrického hokejového mužstva sa postupne rozrastá o ďalšie mená a jednou z nových tvárí bude v tíme ´baranov´ od novej sezóny aj Christián Michalčin. Dvadsaťosemročný obranca má už v tomto bode svojej kariéry dostatok skúseností a pod Urpínom by mal podľa znenia kontraktu zotrvať počas najbližších dvoch sezón.

Košický rodák prichádza do Banskej Bystrice z Michaloviec, kde zažil vydarenú sezónu a kde bojoval o tie najvyššie stupienky extraligového poradia. V semifinále im vystavil stopku neskorší víťaz ligy, ktorým bola Nitra, no v Michalovciach boli blízko vytúženého finále. Rok predtým sa opakoval podobný scenár, keď si „líšky“ vylámali zuby na košickej oceli.

Christián Michalčin sa tak rozhodol pre novú výzvu, a hoci strávil s menšími výnimkami prakticky celú kariéru na východe Slovenska, tentokrát nájde nový domov pod Urpínom. Ku kontraktu sa tento obranca s 280 extraligovými štartmi vyjadril pre klubový web hc05.sk nasledovne:

„Pre Banskú Bystricu som sa rozhodol na základe rokovaní s pánom Pisárom, kde o mňa prejavil záujem a jednanie bolo rýchle a korektné. Organizácia v Banskej Bystrici patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku a počul som len chválu ako na hokej, tak aj na krásne mesto. Určite chcem tímu pomôcť čo najviac ako to len pôjde. Verím, že budeme výborná partia a urobíme spolu úspech.“  

Michalčin je odchovancom košického hokeja, kde zbieral prvé skúsenosti, no ako to býva zvykom, v konkurencii nabitej zostave okúsil aj niekoľko hosťovaní a striedavých štartov. Počas kariéry si tak zahral za Humenné, Prešov, Spišskú Novú Ves, ale aj za Martin či Liptovský Mikuláš. V Košiciach sa snažil upevniť svoje miesto v zostave až do sezóny 2021/2022, kedy okúsil zahraničné vody a celú sezónu odohral v drese francúzskeho Brianconu. Následne už prišla ponuka zo spomínaných Michaloviec, kde sa počas dvoch sezón vyprofiloval v mimoriadne spoľahlivého obrancu. Jeho schopnosti vyzdvihol aj generálny manažér pre športovú časť v banskobystrickom hokejovom klube Ľuboš Pisár:

„Je v dobrom hokejovom veku, je pravák, má efektívnu rozhohrávku a je šikovný s pukom. Dokáže si zastať miesto v presilovkovej formácii, má dlhoročné skúsenosti zo slovenskej extraligy. Ide o solídneho korčuliara, je pohyblivý. Keď prišli tie najdôležitejšie momenty sezóny ako play-off, tak jeho výkonnosť išla hore. Keď Michalovce potrebovali na niekoho preniesť zodpovednosť, zverili to aj do jeho rúk a svoje miesto si obhájil. Budeme od neho očakávať, že nadviaže na tieto výkony a že to ukáže aj u nás.“

Autor: (bl, web HC ´05), Foto: klubové, ilustračné