Riadiaci orgán Tipsport ligy Pro-Hokej má zmeniť názov i riaditeľa

ŠPORT
0 /

Akciová spoločnosť Pro-Hokej, ktorá zastrešuje hokejové kluby Tipsport Ligy, bude mať nového riaditeľa alebo prezidenta 29. júla. A zrejme zmení aj názov, má isť totiž ešte pred zvolením nového šéfa do likvidácie, následne vznikne nový subjekt s novým názvom a tým pádom aj s novými sponzormi a zmluvami.

Oficiálna časť valného zhromaždenia riadiaceho orgánu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy (TL) sa v utorok stretla vo Zvolene o desiatej hodine ráno, no už hodinu predtým sa údajne niektorí členovia zišli a vytvorením dozornej rady novej spoločnosti poslali Pro-Hokej do likvidácie. Informuje o tom Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR).

Po utorkovom zasadnutí klubov TL dočasne poverený vedením spoločnosti Pro-Hokej Imre Valášek sa k týmto informáciám nateraz vyjadrovať príliš nechcel:

„Pro-Hokej normálne funguje ďalej. Ak sa niečo udialo, alebo udeje, budeme včas informovať.“

O týždeň sa zástupcovia hokejových klubov vrátane Banskej Bystrice stretnú vo Zvolene opäť. Valášek prítomné médiá v utorok informoval, že by spomedzi kandidátov mali vybrať nového riaditeľa spoločnosti:

„Pozveme si štyroch najlepších kandidátov, ktorí sa prihlásili do výberového konania a z nich vzíde nový šéf spoločnosti, na ktorom sa všetci zhodneme.“

Okrem toho sa zástupcovia klubov zaoberali aj ďalšími témami. Imre Valášek k nim dodal:

„Zaoberali sme sa aj témami a otázkami okolo koronavírusu. Nevieme, čo nás čaká, ale je to pálčivá téma a naša priorita. Rokovali sme s hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom, dohodli sme sa, že budú na štadiónoch fungovať bufety, čo je pre kluby dôležitá vec. Máme povolené aj státie na tribúnach, takže veríme, že päťdesiat percent naplnenia kapacity štadiónov sa zvýši. Sezóna sa začína o dva mesiace a vývoj sa ešte môže zmeniť. Veríme, že k lepšiemu.“

Autor: (cb), Foto: ilustračné +tasr