Prvé zmeny v HC ´05, končia tréneri, šestica Slovákov i pätica legionárov

ŠPORT
5 /

V hokejovom klube banskobystrických ´baranov´ sa začali diať prvé zmeny. Vedenie HC ´05 pracuje na príprave novej sezóny tak, aby do nej vstúpili lepšie pripravení a silnejší. Tento týždeň už odštartovala letná príprava a vieme už prvé mená, ktoré zostanú v A tíme a ktoré odídu. Končí tréner Raimo Helminen i jeho asistent Hunor Marton. Všetko nasvedčuje tomu, že by kormidlo mohol prevziať Vladimír Országh.

Banskobystrický hokejový klub prinesie najpodstatnejšie novinky na tlačovej konferencii v utorok, kde predstaví aj zloženie kádra, realizačného tímu a nových hráčov, ktorí budú v blížiacej sa sezóne reprezentovať A tím ´baranov´. Nateraz športový manažér HC ´05 Ľuboš Pisár pre oficiálny web klubu prezradil:

„Tento týždeň odštartovala letná príprava, v ktorej hráči absolvovali na začiatok vstupné testovanie a aj prvý tréning na ľade. Počas spoločného letného tréningu sa k nám pripoja aj mladí barani, ktorí budú získavať skúsenosti a zároveň aj zabojujú o miesto do augustovej prípravy A tímu na ľade: Lukáš Tomka, Marek Jedlíček, Michal Sedliačik, Patryk Zubek, Patrik Kliment a Bruno Bojtoš. Už budúci týždeň by sme chceli predstaviť realizačný tím spolu s ďalšími zaujímavými novinkami. Môžem prezradiť, že sme si uplatnili opciu na Alexa Výhonského a od konca sezóny sa naplno sústredíme na skladbu tímu, ktorú detailne preberám s novým trénerom. Posledné týždne je to hlavne o nájdení a následnom podpísaní zmlúv so zahraničnými hráčmi. Tým, ktorí u nás už nebudú pokračovať, by som sa chcel poďakovať za služby, ktoré odviedli v Banskej Bystrici. Chcem im popriať veľa šťastia v hokejovom aj osobnom živote.“  

Na poste hlavného trénera nebude pokračovať fínsky kormidelník Raimo Helminen, končí aj asistent trénera Hunor Marton, rovnako tak i kondičný tréner Roman Kubš.

Pod Urpínom si už v drese ´baranov´ nezahrá ani šestica Slovákov – Bačík, Pavúk, Štrauch, Macek, Luža a Sojka a takisto pätica legionárov – Hora, Vela, Turnbull, Langkow a Nielsen. Všetkým spomínaným klub poďakoval za ich odvedené služby, za ich pôsobenie a reprezentáciu banskobystrického tímu a poprial im v ďalšej kariére či v osobnom živote veľa úspechov. Momentálne ešte s niektorými hráčmi, ktorí neboli spomenutí, prebiehajú rokovania o ich ďalšom pôsobení v bystrickom tíme.

V utorok prinesie vedenie HC ´05 Banská Bystrica na plánovanej tlačovej konferencii zásadnejšie informácie ohľadom aktuálneho kádra a predstaví realizačný tím spolu s novými hráčmi, ktorí budú obliekať dres s baranom na hrudi v blížiacej sa novej sezóne.

Autor: (bl, web HC ´05), Foto: web HC´05