Proti Rusom sa presadil Patrik Lamper a Tomáš Surový asistoval na dva góly

0 /

Banskobystrickí hokejisti hrali prím aj v druhom vystúpení Slovenska na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare. Hoci naše národné mužstvo prehralo s ´olympijským´ tímom Ruska 2:3 po predĺžení, pri oboch góloch boli odchovanci spod Urpína.

Slovensko sa v prvej tretine ujal vedenia v šiestej minúte po prieniku Surového. Bystrický kapitán sa predral po pravej strane až pred bránkovisko, puk do ruskej bránky napokon dotlačil ďalší Banskobystričan Patrik Lamper1:0. Rusi však v ďalšom priebehu otočili výsledok. V druhej tretine si vytvorili tlak, ktorí dokázali zužitkovať už po dvoch minútach. Pred brankárom Hudáčkom sa presadil Svetlakov1:1. V tretej tretine sa obraz hry nemenil. Rusi mali stále viac z hry a prevahu. Po troch minútach si puk vo vlastnom obrannom pásme prebral Korškov, prešiel s ním po ľavej strane až pred Hudáčka a strelou do hornej časti bránky zvýšil na 2:1. Slováci sa však vzchopili a v 49. minúte našiel Tomáš Surový skvelou prihrávkou Lukáša Cingela a ten aj faulovaný dokázal dostať puk do bránky – 2:2. Duel napokon dospel do predĺženia a v ňom už po 82 sekundách rozhodol o víťazstve Ruska Naumenkov2:3.

Banskobystrický útočník Patrik Lamper po zápase pre SZĽH uviedol:

„Problémy nám robili najmä ruské protiútoky, kedy okamžite po našej strate puku išli aj v štvorici dopredu. Rusi boli lepší korčuliari, najmä ‚bekčeking‘ bol veľmi náročný. Neodohrali sme zlý zápas. V prvej tretine sme boli viac ako vyrovnaný súper. Druhá nám veľmi nevyšla, no v tretej sme sa Rusom už celkom vyrovnali. Škoda, že predĺženie nám nevyšlo.

Tomáš Surový si v štvrtkovom dueli s Francúzskom zapísal dva kanadské body za gól a asistenciu a rovnako dva body zaknihoval aj v piatkovom stretnutí s Ruskom za dve prihrávky na góly. Potvrdil tak svoje kvality a veľmi sa priblížil k nominácii na ZOH 2018 do Pjongčangu.

Prehru s Ruskom zhodnotil aj tréner Slovenska Craig Ramsay:

„Po druhej tretine som sa pýtal, či je na ľade to mužstvo, ktoré hralo prvú tretinu. V prvej sme hrali dobre, ale potom sme sa vracali k starým veciam, ktoré jednoducho nefungujú. Pred treťou tretinou som hráčom dohovoril, začali bojovať a navzájom sa podporovať. Tento zápas mi z trénerského hľadiska veľa ukázal.“

Slovensko odohrá svoj záverečný zápas na turnaji v Hamare v sobotu o 17.00 hodine proti domácemu Nórsku.

Slovensko – Rusko 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 6. Lamper (T. Surový, Graňák), 49. Cingel (T. Surový, Čerešňák) – 22. Svetlakov (Ljubimov), 43. Korškov, 62. Naumenkov (Svetlakov). Rozhodovali: Sjoqvist (Švéd.), Persson – Solholm Bakken (obaja Nór.), Norlander (Švéd.), vylúčení na 2.min: 2:2, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava:

Slovensko: Hudáček – Graňák, Čerešnák, Starosta, Baranka, Meszároš, Jánošík, Švarný, Kotvan – Cingel, T. Surový, Lamper – Kudrna, Bubela, L. Hudáček – Sukeľ, Krištof, Paulovič – Hrnka, Ölvecký, Skalický

Autor: (job), Foto: ilustračné (tasr)