Potvrdené: Patrik Lamper zostáva v Banskej Bystrici

ŠPORT
3 /

Vedenie HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa vo štvrtok ôsmeho augusta dohodlo na novej zmluve s 26-ročným odchovancom nášho hokeja, útočníkom a slovenským reprezentantom Patrikom Lamperom.

Na oficiálnej internetovej stránke HC ´05 sa ku kontraktu s Patrikom Lamperom píše:

„Potešujúcou správou je podpis novej zmluvy s útočníkom Patrikom Lamperom. Všetko sa spečatilo v priebehu doobedňajších hodín. Náš dvadsaťšesťročný rodák a odchovanec banskobystrického hokeja podpísal bližšie nešpecifikovaný kontrakt. Trojnásobný šampión našej ligy a účastník Zimných olympijských hier odohral v našom drese celkovo už 284 stretnutí, počas ktorých zaknihoval 92 bodov.“

Patrik Lamper pôsobil v uplynulej sezóne v Slovane Bratislava. Zahral si teda prestížnu KHL. V závere základnej časti zamieril k nám do Banskej Bystrice a v našom drese HC ´05 stihol odohrať 5 zápasov základnej časti. V nich zaknihoval štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie. Následne odohral 13 duelov v play-off. V nich si pripísal ďalších 5 bodov za 4 góly a jednu asistenciu.

Ako píše oficiálny web ´baranov´, Patrik Lamper bude vo štvrtok večer súčasťou otváracieho útoku v prípravnom stretnutí proti HC Capitals Bratislava. V ňom nastúpi spolu s Tomášom Hrnkom a Dávidom Šoltésom.

Podľa našich zistení Patrik Lamper bude pod Urpínom pôsobiť dovtedy, pokým si nenájde lukratívnejšie zahraničné angažmán. Ako sme už písali, športový manažér ´baranov´ Július Koval sa k otázke pôsobenia Patrika Lampera ale i Mária Luntera vyjadril nasledovne:

 „Ak dôjde k dohode, tak v oboch prípadoch týchto hráčov by malo ísť o otvorenú zmluvu do prvej reprezentačnej prestávky. S tým, že ak si niečo nájdu, radi ich uvoľníme. Ak nie, budeme radi, keď u nás i naďalej zostanú.“

Autor: (job), Foto: ilustračné + HC ´05