Posledné zmeny v kádri ´baranov´, posilnili sme defenzívu

ŠPORT
0 /

HC ´05 Banská Bystrica na svojom webe oznámil, že do tímu prichádzajú kanadský obranca Tanner Jagom, slovenský brankár Adam Nagy a z Levíc sa vracia i bek Félix Petrinec. Mladý gólman Eugen Rabčan zamieril do Humenného.

Novou tvárou v defenzíve HC ´05 Banská Bystrica je 26-ročný americký obranca Tanner Jago, ktorý podpísal zmluvu do konca sezóny 2020/2021.V tomto ročníku nastúpil na šesť zápasov za Utah Grizzlies v ECHL. Počas predošlej sezóny bol súčasťou Idaho Steelheads a raz si zahral aj v drese Texas Stars hrajúcom AHL. Štyri roky odohral v NCAA za Bentley University, kde jednu sezónu plnil pozíciu kapitána. Informuje o tom oficiálny web ´baranov´.

Tréner nášho HC ´05 Tuukka Poikonen môže v závere sezóny počítať aj s mladým 22-ročným obrancom Félixom Petrincom, doteraz hrajúcom za Levice na striedavých štartoch. Bude už pevnou súčasťou kádra Banskej Bystrice.

Do nášho tímu prichádza i skúsenejší 27-ročný brankár Adam Nagy, ktorý už u nás pôsobil v sezóne 2015/2016. Naposledy nastúpil za Nitru a krátko hosťoval v Skalici.

Z nášho mužstva odchádza 19-ročný gólman Eugen Rabčan, do konca aktuálneho ročníka bude pôsobiť v HC 19 Humenné v SHL. Na prelome rokov figuroval v zostave Slovenska na MSJ, lenže do stretnutia v edmontonskej bubline nezasiahol.

Počas voľného viac ako týždňa sa mužstvo na ďalšiu fázu Tipos extraligy poctivo pripravovalo. Chýbal len Dalibor Dvorský, ktorý reprezentoval Slovensko v dvoch stretnutiach proti Česku. Pri výhre 5:4 zaznamenal gól a asistenciu, pri prehre 2:3 nebodoval.

Pred pauzou ťahali „barani“ sériu troch výhier po sebe, dvakrát za týždeň zdolali Nitru, proti ktorej sme bodovali už 30 zápasov po sebe, respektíve neprehrali zápas v riadnom hracom čase. Náš brankár Filip Belányi zaknihoval svoje prvé čisté konto v najvyššej súťaži a stal sa najmladším brankárom HC ´05 s čistým kontom. Dosiahol ho veku 19 rokov a 363 dní.

V utorok začíname šnúra duelov na vonkajších ľadoch. Dnes nastúpime v Bratislave proti Slovanu (16.2. o 18:30), pokračujeme v Nových Zámkoch (19.2. o 18:00) a ukončíme ju v Michalovciach (21.2. o 16:00).

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 9. Mieste so ziskom 43 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a o štyri lepšie než HC Mikron Nové Zámky.

V tohtosezónnych vzájomných stretnutiach proti Slovanu sme zatiaľ nevyhrali, prehrali 2:7 a 1:5. Štvrtýkrát sa stretneme s týmto súperom 21. marca v poslednom stretnutí základnej časti.

Autor: (job), Foto: ilustračné