Patrik Lamper a Mário Lunter sa dohadujú na otvorenej zmluve s našim HC ´05

ŠPORT
0 /

Z tábora hokejových banskobystrických ´baranov´ prichádza ďalšia pozitívna správa. Súčasťou nášho kádra by mohli byť pre aktuálnu sezónu 2019/2020 aj odchovanci a slovenskí reprezentanti Patrik Lamper a Mário Lunter. Na skúške je u nás i mladý talentovaný útočník Aurel Nauš.

V aktuálnom štádiu riešenia sú dva kontrakty odchovancov Patrika LamperaMária Luntera s HC ´05 iClinic Banská Bystrica pre nastávajúcu sezónu. Potvrdil to pre RTVS športový manažér ´baranov´ Július Koval:

„Sme veľmi blízko k dohode. V oboch prípadoch týchto hráčov by malo ísť o otvorenú zmluvu do prvej reprezentačnej prestávky. S tým, že ak si niečo nájdu, radi ich uvoľníme. Ak nie, budeme radi, keď u nás i naďalej zostanú.“

Mário Lunter má už všetky podlžnosti z minulého pôsobenia v Slovane Bratislava vyplatené, čo potvrdil pre Góly – body – sekundy na Jednotke týmito slovami:

„Ja osobne som už dostal všetko vyplatené. Dúfam, že aj ostatní chalani dostanú to čo chcú a to čo majú dostať a bude to všetko v poriadku.“

A zdá sa, že aj je. Vo štvrtok aktuálne prišla zo Slovana Bratislava správa, že klub uzavrel dohodu i so štvoricou hokejistov, brankárom Marekom Čiliakom, a útočníkmi Dávidom Bucom, Tomášom Hrnkom a Patrikom Lamperom, ktorí požadovali vyplatenie celej dlžnej sumy naraz. V prípade Patrika Lampera sa tak malo stať už včera. Bratislavský Slovan tak bude v nasledujúcej sezóne súčasťou Tipsport ligy, dostane licenciu.

Na skúške v Banskej Bystrici je aktuálne mladý iba 21-ročný útočník Aurel Nauš. Trénuje v našom majstrovskom tíme, no zároveň má podpísanú zmluvu s HK Martin. Tento hokejista odohral uplynulú sezónu v prestížnej zámorskej súťaži NAHL v tíme Northeast Generals, kde v 59 zápasoch zaznamenal 31 kanadských bodov. Pre hokejovysvet.sk sa mladý útočník k prípadnému pôsobeniu v tíme ´baranov´ vyjadril nasledovne:

„Som veľmi vďačný, že mi dal banskobystrický klub šancu ukázať sa na ľade s hráčmi ako Mihálik, Hrnka, Bartánus a ďalšími. Vždy, keď prídete do nového mužstva, je to ťažké. Všetci ma však vnímajú ako jedného z nich a aj keď ste len na skúške, nikto sa nepovyšuje alebo niečo podobné. Je to úplne v pohode. Podpísal som zmluvu v Martine, ale s tým, že ak by ma chcel niektorý klub Tipsport ligy, alebo by si ma chceli nechať v Banskej Bystrici, tak by sa to následne riešilo.“

Čo sa týka kádra, podľa najnovších zistení by v ňom pre budúcu sezónu nemal figurovať obranca Karol Sloboda. Začať má v tíme HC Bratislava, ktorý účinkuje v prvej hokejovej lige, teda o súťaž nižšie. Avšak v prípade potreby, si ho náš majstrovský klub môže v priebehu sezóny stiahnuť naspäť.

Prvý prípravný zápas absolvuje Banská Bystrica práve v Bratislave proti spomínanému HC. Doma sa predstavíme až v sobotu 24. augusta, keď si zmeriame sily s poľským Osvienčinom, pretože duel s Michalovcami desiateho augusta, taktiež v sobotu, sa presúva do Zvolena. Náš klub to vysvetľuje na svojom oficiálnom webe nasledovne:

„Vplyvom stále prebiehajúcich rekonštrukčných prác na našom štadióne sme boli nútení hľadať alternatívne riešenie, nakoľko všetky práce s vysokou pravdepodobnosťou nebudú dokončené pred samotným termínom zápasu. Zápas preto odohráme v susednom Zvolene, pôvodný čas zápasu sa mení zo 17:30 na 18:00. V súčasnosti ešte doťahujeme všetky náležitosti k predaju lístkov. Hneď, ako budeme mať oficiálne potvrdené, akou formou sa budú lístky predávať, vás budeme informovať prostredníctvom webu ale aj prostredníctvom sociálnych sietí. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme a pevne veríme, že prídete našich hráčov v hojnom počte povzbudiť!“

Podľa našich informácií sa opravuje statika strechy na banskobystrickom zimnom štadióne. Komplexnejšie rekonštrukčné práce sa odsúvajú na ďalší rok. Všetci veria, že tie súčasné sa stihnú spraviť tak, aby bol 24. augusta ľad na hlavnej ploche nášho ´zimáku´ pripravený. Tempo prác zatiaľ tomu totiž nenasvedčovalo.

Aktuálny káder HC ´05:

Brankári: Tyler Beskorowany, Matej Gajan, Filip Belányi

Obrancovia:  Martin Dlapka, Jordon Southorn, Félix Petrinec, Adam Žiak, Sebastian Hudec, Ville Räsänen, Marek Biro, Ivan Ďatelinka, Adam Kobolka, Vladimír Mihálik, Martin Nemčík

Útočníci: Ján Sarvaš, Michal Matoušek, Gilbert Gabor, Jordan Hickmott, Oliver Giertl, Dávid Šoltés, Alex Tamáši, Marek Bartánus, Mário Róth, Michal Kabáč, Matúš Bodnár, Mike McMurtry, Dominik Sojka, Tomáš Hrnka, Joona Jääskeläinen, Lukáš Lunter, Aurel Nauš (skúška), Patrik Lamper a Mário Lunter (otvorená zmluva)

Prípravné zápasy:

08.08.2019 19:15 HC Bratislava – HC ’05 iClinic Banská Bystrica
10.08.2019 18:00 HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce (vo Zvolene)
15.08.2019 15:30 Scorpions de Mulhouse – HC ’05 iClinic Banská Bystrica (vo Zvolene)
16.08.2019 15:30 EC KAC Klagenfurt – HC ’05 iClinic Banská Bystrica (vo Zvolene)
17.08.2019 15:30 GKS Tychy – HC ’05 iClinic Banská Bystrica (vo Zvolene)
24.08.2019 17:00 HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Unia Oswiecim

Augustové zápasy v LM:

29.08.2019 18:00 Färjestad BK – HC ’05 iClinic Banská Bystrica
31.08.2019 16:00 Red Bull Mníchov – HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Autor: (bl), Foto: ilustračné