Nečakané: Matej Češík odišiel z Banskej Bystrice do Michaloviec, v utorok hral proti nám!

ŠPORT
0 /

Skúsený 32-ročný hokejový útočník Matej Češík už nie je hráčom HC ´05 Banská Bystrica. S vedením ´baranov´ sa dohodol na ukončení kontraktu a posilnil HK Dukla Ingema Michalovce. Nečakanú správu dnes zverejnil už jeho nový zamestnávateľ.

Matej Češík hral v minulej sezóne v EBEL lige za Znojmo. Tento český klub sa však zo súťaže odhlásil a v nasledujúcej sezóne 2020/2021 už nebude účinkovať v tejto nadnárodnej lige. Hrať má nižšiu českú súťaž. Češík sa teda ako odchovanec banskobystrického hokeja pobral pod Urpín. S našim mužstvom absolvoval celú letnú prípravu a bol odhodlaný mu pomôcť, keď pre bystricoviny.sk pred časom povedal:

„Som rád, že budem pôsobiť doma. Teším sa už na prípravné zápasy, ale aj na atmosféru v kabíne a celkovo na hokej. Bude to náročné. Vždy, keď sme sa rozprávali pred sezónou o titule, tak bolo pred nami veľa roboty. To isté nás čaká aj teraz, uvidíme ako to dopadne.“

Češík bude svoj sen o siedmom majstrovskom titule v kariére napĺňať napokon v Michalovciach. V utorok to potvrdil samotný klub z východu republiky HK Dukla Ingema na svojej oficiálnej facebookovej stránke s týmito slovami:

„Mimoriadna správa. Novou posilou útoku HK Dukla Ingema Michalovce je skúsený center Matej Češík. Matej sa predstaví už v dnešnom štvrťfinálovom stretnutí s HC´05 Banská Bystrica. Spolu sme DUKLA.“

V základnej skupine hokejového Tipsort kaufland Cup-u teda Matej Češík hral za Banskú Bystricu a pomohol jej k prvenstvu v A – skupine. Vo štvrťfinále tohto pohára však už nastúpi proti svojmu materskému klubu, s ktorým absolvoval celú letnú prípravu. Na tento nečakaný krok budú po zápase v Michalovciach isto zvedavé aj prítomné média. Prípadné vyjadrenie 32-ročného centra spod Urpína prinesieme po skončení utorňajšieho duelu. Ten sa začína o 17.30 hodine. Odveta je na programe v rovnakom čase vo štvrtok vo Zvolene.

Na sociálnych sieťach sa v súvislosti s odchodom Mateja Češíka z Banskej Bystrice do Michalovciach strhla vášnivá diskusia. Viacerí fanúšikovia označili hráča za zradcu. Reagoval tak aj jeden z rodinných príslušníkov nášho hokejistu s komentárom, že Češíkovi ukázal chrbát materský klub. 

Autor: (br), Foto: ilustračné