Naši hokejisti vyhrali prvý zápas vonku, v Prešove rozhodli až nájazdy + HLASY

0 /

Po štyroch domácich dueloch vycestovali banskobystrickí hokejisti na ľad súpera do Prešova. A vezú si odtiaľ dve body. V dueli dvakrát viedli, ale domácim sa podarilo dotiahnuť i vyrovnať. Zápas napokon dospel do nájazdov, v ktorých mali šťastnejšiu voľbu pri výbere hráčov tréneri nášho HC ´05.

Bystrická taktika bola od úvodných sekúnd zreteľná, produkovali sme priamočiary hokej a viackrát sme hneď ohrozili Rabčana v bránke. Počas 7. minúty sa pokúšal o zakončenie Jendek, puk sa odrazil k Alexovi Výhonskému, ktorý z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci prvýkrát vážnejšie ohrozili Rahma pri teči Martina, náš brankár bol pozorný. Ďalšie príležitosti Prešovčanov prišli v presilových hrách, ale gól z nich nepadol a do šatní tak odchádzali ´barani´ s najtesnejším náskokom.

V 22. minúte prišiel vyrovnávajúci presný zásah z hokejky Gerlacha a začínali sa prakticky od nuly – 1:1. Nasledovali príležitosti Kontosa a Bíreša, na strane domácich mal príležitosť Sýkora. V 29. minúte sa radoval z gólu náš Tamáši, no jeho radosť bola napokon predčasná, nakoľko rozhodcovia mu po telefonáte s kolegami gól neuznali. Nasledovali početné výhody o dvoch hráčov, ktoré však trestuhodne Bystričania nevyužili a svedomie si spytoval najmä Kontos, ktorý v obrovskej príležitosti nedokázal poslať puk do odkrytej bránky súpera. Napokon sa ´barani´ dočkali druhého gólu v 36. minúte, keď Výhonského nahodenie usmernil za chrbát Rabčana Dominik Sojka1:2.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky čelili naši hokejisti až pätminútovej presilovke domácich, ktorú však zverenci trénera Bokroša nevyužili. Už tradične sa darilo Bystričanom hroziť aj počas oslabenia a viackrát mohli zvýšiť náskok. Obrovské šance mal najmä Alex Tamáši či Michal Kabáč, no Prešovčanov držal skvelými zákrokmi Rabčan. Nevyužité príležitosti mohli ´baranov´ stáť výsledok, nakoľko domácim sa v 57. minúte podarilo vyrovnať. Zakončenie Klímu nešťastne tečoval jeden z našich hráčov a z ničoho nič bolo 2:2. Tento stav platil aj po šesťdesiatich minútach, čo znamenalo, že duel smeroval do predĺženia.

V extra nadstavenom čase gól napriek veľkým šanciam na oboch stranách nepadol, takže o osude zápasu rozhodli samostatné nájazdy. V nich mali presnú mušku Gašpar a za domácich Martin, napokon však o našej výhre rozhodol Troock2:3.

Fakty o zápase:

HC MV Transport Prešov – HC ‘05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. Gerlach, 57. Klíma (Turan) – 7. Výhonský (Jendek, Sojka), 26. Sojka (Výhonský, Jendek), rozh. sam. nájazd Troock. Rozhodovali: M. Korba, Hronský – Gegáň, Janiga, vylúčení na 2 min.: 3:4, vyššie tresty: Bača (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 1301.

Prešov: Rabčan – Turan, D. Jendroľ, Giles, Lalík, Higgins, Ballhorn, Nátny – Nauš, Šimun, Neuls – Šimek, Gerlach, Sýkora – Žilka, Girduckis, Martin – K. Jendroľ, Klíma, Melcher – Vojtech

Banská Bystrica: Rahm – Björkund, Bačik, Pavlin, Holenda, Bača, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Gašpar, Sukeľ, Bíreš – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, Jendek

Alex Výhonský, strelec nášho prvého gólu: „Mohlo to byť aj za plný počet bodov, bolo tam veľa šancí, ktoré sme mohli premeniť už pred predĺžením. Treba sa však pozrieť na to aj z pozitívnej stránky, šance si vieme vytvárať. Treba byť dôraznejší v tréningu a tie góly prídu. Snažili sme sa držať systému, ktorý nám stanovil tréner. Chceli sme hrať s pukom, zbytočne ho neodhadzovať a hrať jednoducho a do brány. Z toho pramenili šance a prišli aj góly, sme za to radi. Chcelo to držať disciplínu, aby sme od toho neupúšťali. Mali sme tam výpadok asi desať minút, čo sa nám stáva častejšie, čiže na tom musíme pracovať, aby sme to držali celých 60 minút. Čo sa týka nášho útoku, rozumieme si. Už predošlé zápasy ukazovali, že si vieme vytvoriť množstvo šancí a je len na nás ako to zúročíme. Sezóna je dlhá, čaká nás ešte kopu práce. Príprava bola dobrá, ukázala nám plusy aj mínusy, ktoré treba zlepšiť. Aj keď prišli prehry na začiatku sezóny, netreba vešať hlavy. Je to o tom ostať zdravý, tvrdo makať a výsledky sa dostavia.“

Dominik Sojka, strelec nášho druhého gólu: „Určite zamrzí, že to nebolo za tri body, čo je viac ako dva. Každopádne, dva body z vonkajšieho zápasu, výhra ako výhra. Ideme ďalej, čaká nás derby so Zvolenom, takže aspoň sme naladení víťazne. Myslím, že oproti výkonom so Slovanom a Nitrou sme sa zlepšili. Bol to zápas brankárov, veľa šancí, ktoré sme mohli premeniť. Nevadí, šetríme sa na ten Zvolen teda. Minulý zápas sme trochu špekulovali a tréneri nám povedali, že poďme do toho jednoduchšie. Presilovky päť na tri by sa mali premieňať, verím, že chlapci si to šetria na ten nedeľný zápas. Od nášho útoku tréneri očakávajú špecifický typ hry, chcú, aby sme boli nepríjemní, agresívni a hádzali to na bránu. To sme dnes dvakrát spravili, padli dva góly takže z našej strany spokojnosť.“

Autor: (cb úprava) + HC ´05, Foto: facebook + web HC ´05