Naše HC ´05 s Klagenfurtom nezvládlo tretiu tretinu a prehralo

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice druhý duel na turnaji vo Zvolene prehrali. Sily sme si zmerali s účastníkom EBEL súťaže KAC Klagenfurt, ale vyrovnanú partiu sme s týmto súperom hrali iba dve tretiny.

Rakúsky majster išiel do vedenia v siedmej minúte, keď predviedol účinný protiútok. V situácii dvoch proti jednému potiahol akciu Ganahl, prihral ponad hokejku posledného obrancu a Petersen z prvej trafil nechytateľne pod brvno – 0:1. Barani následne nevyužili dve presilovky v rade, snažili sa vyrovnať, ale i prílišnou nervozitou na ľade sa im to do prestávky nepodarilo.

V strednom dejstve uplynulo iba 29 sekúnd a stav sa už na našu radosť menil. Bankár hostí Haugen ešte pokus z diaľky od Southorna vyrazil, avšak iba vedľa seba, kde bol Dávid Šoltés a ten trafil prázdnu časť bránky – 1:1. Presadil sa už v treťom dueli po sebe. Z gólu sme sa však dlho netešili, iba 34 sekúnd, pretože r rakúsky tím sa znovu dostal do vedenia. Postaral sa o to Ganahl 1:2. Následne mali vyrovnanie na hokejkách dvaja naši hráči, po rýchlej akcii Gabora minul odkrytú bránku Lukáš Lunter a pred gólmanom súpera neuspel ani voľný Hickmott. Na opačnej strane sa ocitol vo vyloženej šanci Ganahl, ale pred ním sa zaskvel fantastickým zákrokom Beskorowany. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v 26. minúte predviedol veľmi peknú individuálnu akciu Jordan Hickmott. Dostal sa cez niekoľkých hráčov do obrovskej šance, no pokus pomedzi betóny Haugen vystihol. Baranom sa predsa len podarilo vyrovnať v polovici stretnutia. Fínsky útočník Joona Jääskeläinen strelil svoj tretí gól v druhom zápase na Memoriáli Pavla Zábojníka. V rýchlom protiútoku dvoch proti jednému zvolil nečakanú koncovku a zaskočil Haugena – 2:2. Mohli sme ísť následne i do vedenia, vytvorili sme si totiž tlak, v ktorom mal dobrú príležitosť Gabor, ale rakúska obrana odolávala. Neuspel ani Šoltés z prečíslenia dvoch na jedného. Klagenfurt pohrozil Ganahlom, no ten z bezprostrednej blízkosti Beskorowaneho neprekonal. Podarilo sa to až v 38. minúte Obersteinerovi, ktorý vo vzduchu doklepol puk po predchádzajúcej strele Ganahla – 2:3. Barani na tento zásah odpovedali do tridsiatich sekúnd. Brejčák z modrej prihral na ľavý kruh Šoltésovi, jeho pokus po ľade ešte pred bránkou tečoval Jordan Hickmott a puk prešiel popod Haugena – 3:3. Pred prestávkou mal ešte šancu náš Tamáši, ale proti bol Haugen.

Tretia tretina bystrickým hokejistom nevyšla. V 43. minúte Richter poslal parádnu zadovku spoza bránky pred ňu, kde bol úplne osamotený útočník Bischofberger a z prvej nedal Beskorowanemu žiadnu šancu – 3:4. Následne sme nevyužili presilovku a už pri hre piatich proti piatim inkasovali ďalší gól. Biro spravil obrovskú chybu v rozohrávke a razom sa sám pred bránkoviskom ocitol Bischofberger. Jeho strelu síce Beskorowany zastavil, avšak puk sa dostal k voľnému Richterovi a ten ho dorazil do siete – 3:5. Mali sme potom možnosť na zníženie stavu. Šoltés získal puk pri mantineli a prihral pred bránku, no Jääskeläinen zakončoval v páde vedľa vzdialenejšej žrdi. V 48. minúte zahral náš Southorn vysokou hokejkou, putoval na trestnú lavicu a súper presilovku využil. Koch dostal puk aj čas na pravom kruhu a prudkým pokusom prestrelil všetko pred sebou. Beskorowany toho veľa nevidel. Dobre mu clonil hlavne Liivik – 3:6. Pykali sme aj v ďalšom oslabení, na lavici hanby tentoraz sedel za sekanie Kabáč a rakúsky majster toho opäť využil. Ganahl si to ako cez kuželky nasmeroval do bránkoviska. Beskorowany mu zakončenie vystihol, ale dorážka od Hundertpfunda už smerovala do prázdnej bránky – 3:7. Kozmetickú úpravu nevydarenej tretej tretiny z pozície ´baranov´ zariadil gólom na 4:7 v 58. minúte Jordan Hickmott.

HC´05 iClinic BANSKÁ BYSTRICA – EC KAC KLAGENFURT 7:4 (0:1, 3:2, 1:4)
Góly: 21. Šoltés (Southorn), 30. Bodnár (Hickmott), 39. Hickmott (Šoltés) 58. Hickmott (Jääskeläinen) – . Petersen (Ganahl), 22. Ganahl, 38. Obersteiner (Ganahl, Petersen), 43. Bischofberger (Richter, Harand ), 46. Richter (Bischofberger), 50. Koch (Unterweger), 57. Hundertpfund (Ganahl, Comrie). Rozhodovali: Hronský – Rojík, Číž. Vylúčení: 6:3 na 2 min. + Neal na 4 min. za ÚDERY + Richter na 4. min. za ÚDERY + Brejčák na 4. min. za ÚDERY + Nemčík na 4. min. za ÚDERY + Southorn na 4. min. za ZDVH. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0

EC KAC Klagenfurt: Haugen– Comrie, Fischer, Harand, Schumnig, Unterweger, Strong, Schnetzer, Duller – Neal, Koch, Geier M. – Ganahl, Hundertpfund, Petersen – Bischofberger, Obersteiner, Richter – Kraus, Liivik, Witting

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Brejčák, Ďatelinka, Nemčík, Mihalik, Žiak, Biro, Räsänen – Šoltés, Hickmott, Jääskeläinen – Varga, Tamáši, Róth – Kabáč, Gabor, Lunter L. – Matoušek, Giertl, Bodnár

Hlasy po zápase doplníme v prípade, že ich vydá oficiálny web HC ´05.

Autor: (cb), Foto: fb HKM Zvolen