Naše HC ´05 v Lige majstrov nepostúpi zo skupiny, v Plzni sme prehrali + HLASY

0 /

Barani sa predstavili v piatom zápase Ligy majstrov (CHL) v H-skupine na ľade vedúcej Plzne v oklieštenej zostave. Nenastúpili viaceré opory nášho kádra, konkrétne zranení obrancovia Biro a Sloboda, ďalej zranení útočníci Šťastný, Faille a Zigo, chorý Buc, potrestaný zadák Marshall a voľno dostali Surový s Higgsom. Aj súper šetril viacerých hráčov, ale napriek tomu podľa očakávania vyhral.

Do vedenia išli Bystričania v tretej minúte, keď Gabor vystrelil od modrej a teč Róberta Vargu bol účinný – 0:1. Dlho sme sa však z vedenia netešili. Domáci odpovedali o dve a pol minúty neskôr v presilovke, v ktorej najprv Kodýtek netrafil odkrytú bránku, ale napokon Stach z pravej strany našiel medzeru medzi Barošom a žŕdkou – 1:1. V deviatej minúte mohli ísť ´barani´ opäť do vedenia, pretože po prihrávke Asselina sa rútil sám na bránku Varga, Milčakova však neprekvapil. Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš, do pol minúty sa Stach šikovne predral cez našu obranu a hoci bol tiesnený, z medzikružia účinne vystrelil – 2:1. V trinástej minúte už bolo 3:1 a opäť mal v tomto góle prsty Stach. Pretlačil sa pred bránku a strieľal, Baroš puk síce vyrazil, avšak dostal sa k nemu Kaňák, ktorý spoza kruhu prepálil hráčov i nášho gólmana. Oba tímy išli na prestávku už v šestnástej minúte pre zlú kvalitu ľadu. Po nej sa tretina dohrávala presilovkou Plzne, počas ktorej mali šance Preisinger a Kracík.

V strednom dejstve české mužstvo zvýšilo svoj náskok na 4:1. Po drvivom tlaku sa v 28. minúte dostal vyrazený puk pred nepokrytého Poura a ten sa pred odkrytou svätyňou Baroša nemohol pomýliť. Domáci boli v laufe a pred našou bránkou to doslova vrelo. Veľké možnosti nevyužili Kinda, Kracík a Němec. Tentoraz sme teda trestali my. V presilovke vypálil z pravého kruhu bez prípravy Ján Sýkora a Milčakov kapituloval – 4:2. V 32. minúte mohol byť rozdiel iba jednogólový. Po koncovke Češíka sa odrazil puk pred Giľáka, ktorý pred poloprázdnou bránkou mieril do žŕdky! Šancu na zvýšenie skóre mala do druhej prestávky aj Plzeň. Němec predviedol krásnu individuálnu akciu, ale Baroša zblízka nepokoril.

Tretiu tretinu poznačila snaha nášho mužstva streliť kontaktný gól a v 46. minúte sa nám to po kuriózne poodrážanej strele Gilberta Gabora aj podarilo – 4:3. Potom sme však doplatili na vylúčenie Mihálika a voľný Kodýtek v presilovke popri žŕdke a vyrážačke Baroša na centimeter presne mieril – 5:3. V 53. minúte vykresal nádej úspešný únik ´baranov´. Tamáši vysunul Tomáša Töröka a ten poslal puk pod hornú žŕdku, postaral sa tak o drámu – 5:4. O víťazovi stretnutia definitívne rozhodol v 57. minúte Kracík z dorážky po strele Kindla – 6:4. Plzeň si tak ustrážila stopercentný prídel bodov v Lige majstrov, Bystričania zostali po prehre na poslednom mieste H – skupiny a stratili už šancu na postup.

HC Škoda Plzeň – HC’05 iClinic B. Bystrica 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Góly: 5. Stach (Vráblik), 10. Stach (Preisinger), 13. Kaňák (Stach), 28. Pour (Kodýtek), 50. Kodýtek (Stach), 57. Kracík (Kindl, Němec) – 3. R. Varga (Košecký, Gabor), 31. J. Sýkora (Ďatelinka, Miller), 46. Gabor, 53. T. Török (Tamáši). Rozhodovali : Wannersted (Nór.), Hejduk – Brejcha, Špůr (všetci ČR), vylúčení na 2.min: 3:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3196 divákov.

HC Plzeň: Milčakov – Allen, Kaňák, Jones, Pulpán, Kvasnička, Vráblik – Eberle, Kodýtek, Straka – Němec, Kracík, Kindl – Kantner, Preisinger, Stach – Roubal, Pour

HC’05: Baroš – Kubka, Ďatelinka, Kupec, Miller, Košecký, Mihálik, Petrinec – Török, Češík, Kabáč – Asselin, Tamáši, J. Sýkora – Gabor, R. Varga, Giľák – Sarvaš, Bodnár

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Obom tímom chýbali dôležití hráči, no napriek tomu hrali veľmi dobre. Ja som na svojich zverencov hrdý. Hrali na vysokej úrovni, nevzdávali sa a dodržiavali herný plán. Máme v mužstve nejaké zranenia, väčšie či menšie, dôležité je však, že prišlo sem dvadsať odhodlaných hokejistov, ktorí absolvovali dlhú cestu autobusom. Nedávalo nám zmysel, aby sem prišli hráči, ktorí by nemohli nastúpiť. Tí, čo nastúpili, nesklamali a skvele reprezentovali náš klub.“

Ján Sýkora, autor druhého bystrického gólu, bývalý hráč Plzne: „Tešil som sa sem, išiel som do Plzne aj keď som trochu chorý. Všetko sa mi to vybavilo, mám to tu rád. Čo sa týka zápasu, domáci tiež nehrali v plnej zostave, ale podali dobrý výkon. My sme pykali za zbytočné chyby, dostali sme dva góly v oslabení, čo je škoda. Diváci si však prišli na svoje, videli desať gólov, môžu byť spokojní. Mňa osobne potešili, že si na mňa spomenuli a skandovali mi.“

Guillaume Asselin, útočník Banskej Bystrice: „ Bol to dobrý zápas. Veľa hráčov nám chýbalo, ale mladíci hrali veľmi dobre. Môžeme byť na seba hrdí. Nevzdávali sme sa, výkon bol z našej strany veľmi dobrý, škoda len, že sme napokon prehrali, hoci sme dali štyri góly.“

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook