Naše HC ´05 futbalovo prehralo v Michalovciach v predĺžení, trápi nás koncovka + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti prehrali v 9. kole Tipos extraligy v Michalovciach s tamojšou Duklou 0:1 po predĺžení. Jediný gól zápasu strelil v 35. sekunde extra času Janne Keränen. Čisté konto si udržal domáci brankár Stanislav Škorvánek, ktorý sa do Michaloviec vrátil na jednozápasovú výpomoc z klubu Vlci Žilina účinkujúcom v druhej najvyššej súťaži. My sme ho žiaľ nedokázali pokoriť z množstva šancí.

Obe mužstvá predviedli v prvej tretine viacero nepresností, napriek tomu bolo k videniu niekoľko príležitostí na skórovanie. V 10. minúte mohol skóre otvoriť Kukuča, ale sám pred našim Belányim neuspel, ten ho skvele vychytal lapačkou. Domáci neskórovali ani zo závaru v 14. minúte, Cameranesi zakončoval už na istý gól, no úradovala hokejka bystrického Ihnačáka. Na opačnej strane sa Škorvánek vyznamenal pri príležitosti Bretona a po následnej strele Šoltésa zazvonila konštrukcia bránky. Zmenu bezgólového skóre nepriniesla ani 87-sekundová presilovka Michaloviec o dvoch hráčov. V nej mal sľubnú šancu Cameranesi, ale žŕdka tentoraz zazvonila za Belányim, ktorý následne reflexívne zlikvidoval aj dorážku Keränena.

Podobný obraz hry mala aj druhá tretina. Škorvánek zmaril v 25. minúte pokus Boldižára, na opačnej strane Belányi zvládol zmätok okolo svojej bránky a zneškodnil príležitosť Kukuču. V závere strednej časti nás mohla mrzieť nevyužitá presilovka, v ktorej sme nemali žiaľ vyloženú šancu.

Gól nepriniesla ani tretia tretina. Na jej začiatku sme mohli otvoriť skóre. Fossier prihrával pred bránku, kde bol Berger, ale ten zblízka nedokázal vo veľkej šanci prekonať Škorvánka. Potom mal na opačnej strane výbornú príležitosť Fournier, ale na Belányim stroskotal rovnako ako Regenda v presilovke v 55. minúte. Náš gólman predviedol dva skvelé zákroky pri týchto spomínaných situáciách. Krátko na to mali presilovku ´barani´, v ktorej si vytvorili tlak i niekoľko šancí. V 59. minúte prišli dve veľké šance nášho Tamášiho, najprv spred bránkoviska nepokoril Škorvánka z prvej a o pár sekúnd opäť spred bránkoviska mieril tesne vedľa , možno i preto, že na neho dobiedzal jeden z obrancov Dukly.

Rozhodnutie prišlo už po 35. sekundách predĺženia. Domáci útočník Keränen sa na ľavom kruhu uvoľnil a strelou z bránkovej čiary z uhla nachytal inak výborného Belányiho, ktorému to vystrelil na bližšiu žrď – 1:0.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ´05 Banská Bystrica 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 61. Keränen (Suja). Rozhodovali: T. Orolin, Moller – Janiga, Ľ. Šoltés, vylúčení na dve min.: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 650.

Michalovce: Škorvánek – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Valtola, Hajnik, Ťavoda – Žitný, Cameranesi, Keränen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Lačný, Tibenský, Chalupa

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch, Boldižár – Gabor, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, K. Jendroľ – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas a ťažká prehra, ale nie je ľahké hrať tu v Michalovciach, tento súper vás vždy donúti hrať najlepšie ako viete. Myslím si, že sme počas celých 60 minút bojovali. Sme však sklamaní, keďže sme získali len bod, ale páčilo sa mi ako sme bojovali. Naši top hráči neboli produktívni, trápime sa v presilovkách, to musíme zlepšiť, neukázali sme v nich veľa. Hrali sme však dobre v oslabení, čo je pozitívom, no s jedným bodom rozhodne nemôžem byť spokojný.“

Michal Kabáč, útočník Banskej Bystrice, dobrá hra v oslabení: „Hrali sme určite aj lepší zápas ako dnes. Máme však dva zápasy, kde boli dlhé cesty. Začiatok nebol podľa našich predstáv, no napokon sme radi aj za ten jeden bod. Škoda, že sme ich nezískali viac. Vyzdvihol by som dnes nášho brankára Filipa Belányiho. Podržal nás. Pustil gól až v predĺžení. Mali sme aj my nejaké šance, mohli sme pokojne vyhrať, no mal ich aj súper. Myslím si, že remíza bola v riadnom hracom čase spravodlivá.“

Alex Tamáši, útočník Banskej Bystrice, dve nevyužité šance v závere 3. tretiny: „Bol to vyrovnaný zápas, hralo sa hore – dolu, škoda že sme nepremenili šance, ktoré sme mali. V druhej tretine sme mali malý výpadok a nehrali sme našu hru, no vrátili sme sa naspäť do hry a vytvorili si následne niekoľko dobrých šancí. Čo sa tých mojich šancí na konci, dostal som tam jeden puk medzi kruhy, kde som zakončoval z prvej na bližšiu žrď, ale brankár sa dobre presunul a v druhej šanci mi to krásne nahral Chase pred bránku, no netrafil som dobre puk a išiel vedľa bránky. Musím takéto šance premieňať.“

Filip Belányi, brankár Banskej Bystrice: Tak dnes to bol zápas o jednom góle , škoda nevyužitých šancí, mrzí nás to, ale ideme ďalej bojovať. Moje najhorúcejšie chvíle boli hlavne v oslabeniach, vedeli sme, že Michalovce ich hrajú veľmi dobre, takže tam to bolo dosť náročné. Predĺženie je viac menej o chybách a tú chybu som spravil ja. Musím sa z nej poučiť a ísť ďalej.“

Autor: (job), Foto: fb HK Dukla Ingema (T. Feigl)