Ligová rada SZĽH určila, že Banská Bystrica je majstrom, získa aj Dzurillov pohár + HLASY

ŠPORT
7 /

Tohtosezónnym šampiónom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy sa po stredajšom rozhodnutí o predčasnom ukončení súťažného ročníka 2019/2020 stalo mužstvo HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Ligová rada súťaže vo štvrtok rozhodla o konečnom poradí jednotlivých tímov v tabuľke. Zároveň hokejový zväz predčasne ukončil i všetky ostatné súťaže v Slovenskej republike.

Naši ´barani´ spod Urpína budú napokon ocenení putovným Pohárom Vladimíra Dzurillu. Ako referuje web hockeyslovakia.sk, Banskobystričania sa stali majstrami Slovenskej republiky a zároveň získavajú právo účasti v budúcom ročníku hokejovej Ligy majstrov.

 „Podľa súťažného poriadku SZĽH je cieľom hrania ľadového hokeja dosiahnutie športového výsledku alebo porovnanie športového výkonu. SZĽH takým spôsobom zabezpečuje motiváciu hokejistov a družstiev dosahovať čo najlepšie športové výkony a výsledky a za tým účelom udeľuje ocenenia v majstrovských súťažiach. Z tohto dôvodu ligová rada rozhodla oceniť družstvá aj v predčasne ukončenej súťaži,“

– uvádza sa na spomenutom oficiálnom webe SZĽH.

Kapitán Banskej Bystrice Ivan Ďatelinka sa k predčasnému zisku majstrovského titulu pre hokejovysvet.sk vyjadril nasledovne:

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Je to určite pekné, že sme sa stali majstrami, ale rozhodovalo sa za okrúhlym stolom a to nie je ani zďaleka to isté ako keby sme si to vybojovali na ľade. Pre športovca to nemá tú správnu chuť. Ja som doteraz poznal cestu k titulu cez play-off, vďaka tvrdej práci, vypätým zápasom. Potom to malo tú správnu emóciu a tá eufória po poslednom stretnutí je nezameniteľná. Sme štvrtýkrát po sebe majstrami Slovenska, prepísali sme históriu, ale nechutí to presne tak, ako sme chceli.“

Podobne ako kapitán Ďatelinka to vidí aj tréner nášho HC ´05 Dan Ceman:

„Je to divný pocit, ale stále krásny. Opäť sme majstri. Síce sme nehrali play-off, vieme, že to nie je rovnaké. Určite to ale môžeme svojim spôsobom osláviť. Nebudeme však z toho mať ten pocit, aký by sme mali po výhre v poslednom zápase play-off. Aj keby sme titul nemali oficiálne, tak môžeme oslavovať sezónu, ktorú sme zažili, pretože sme išli správnou cestou. Zaslúžili sme si to my celá aj organizácia. Takúto situáciu nemohol nikto čakať. V podstate od 2. Svetovej vojny sa nestalo, že by musela byť súťaž skončená predčasne.“

Na druhom mieste sa umiestnil HC Slovan Bratislava, na treťom mieste HC Košice. Individuálne ocenenia za sezónu 2019/2020 vyhlásia dodatočne po ich vyhodnotení.

Na základe vyhlásenia mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR a na základe zákazu konania sa športových podujatí v súvislosti s prebiehajúcou situáciou spojenej so šírením sa koronavírusu (COVID-19) rozhodol SZĽH a športové oddelenie SZĽH s okamžitou platnosťou o predčasnom ukončení všetkých súťaží organizovaných SZĽH a regionálnymi zväzmi ľadového hokeja na území SR.

Konečné poradie tímov v Tipsport lige v sezóne 2019/2020:

1. HC’05 iClinic Banská Bystrica
2. HC Slovan Bratislava
3. HC Košice
4. HK Poprad
5. HK Dukla Trenčín
6. HKM Zvolen
7. HK Dukla Ingema Michalovce
8. DVTK Jegesmedvek Miškovec
9. HK Nitra
10. MAC Újbuda
11. HC Mikron Nové Zámky
12. HC 07 WPC Koliba Detva
13. MHK 32 Liptovský Mikuláš

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny