K ´baranom´´ prichádza zo zámoria na hosťovanie ďalšia posila – obranca Hunter Drew

ŠPORT
0 /

Do nášho HC ´05 Banská Bystrica prichádza na hosťovanie 21-ročný obranca Hunter Drew z Anaheimu Ducks. Tento kanadský bek bol v roku 2018 draftovaný kalifornským klubom v šiestom kole z celkovo 178. miesta. Informuje o tom web ´baranov´.

Hunter Drew počas marca podpísal s „Káčermi“ trojročný nováčikovský kontrakt za necelých 800 tisíc dolárov. V minulom ročníku odohral za San Diego Gulls v AHL 29 zápasov, získal sedem bodov za dva góly a päť asistencií. Ďalších päť duelov pridal v Tulse Oilers hrajúcej ECHL, zaknihoval štyri body za asistencie. Predtým bol tri roky súčasťou Charlottetownu Islanders v QMJHL. Drew je robustným obrancom, ktorý sa neštíti fyzickej hry do tela. V sezóne 2017/18 sa stal najtrestanejším hráčom juniorskej QMJHL. Celkovo nazbieral v tejto lige za tri roky 369 trestných minút, ale výborne číslo má v štatistike +/- a síce + 31. Píše ďalej oficiálny facebook i web nášho HC ´05 a pripája aj vyjadrenie športového manažéra Júliusa Kovala:

„Po Montreale nás s možnosťou, že by sme spravili hosťovanie pre ich zazmluvneného hráča, oslovil aj Anaheim Ducks. Ide o mladého hokejistu, ktorý potrebuje hrať. Výhodné je to pre nás aj z ekonomického hľadiska, takže sme Anaheimu vyhoveli. Hunter je pracovitý obranca, ktorý za posledné roky išiel výkonnostne veľmi nahor a vďaka tomu si vybojoval zmluvu v NHL. Anaheim s ním chce pracovať. Chcú, aby bol vyťažovaný skôr ako začne kemp. Je slušný korčuliar, vie dobre založiť útok, rád hrá do tela. Má iba 21 rokov, čiže ide o zaujímavý prospekt. Veríme, že sa opatrenia vlády zmenia tak, aby ho mohli vidieť aj slovenskí diváci.“

Okrem kanadského obrancu Huntera Drewa z Anaheimu Ducks bude v tíme ´baranov´ pôsobiť aj kanadský útočník Hayden Verbeek z Montrealu Canadiens. Obaja však ešte neokúsili hrať súťažný zápas v NHL. V našom HC ´05 Banská Bystrica majú hosťovať do začiatku kempu týchto tímov NHL.

Autor: (cb), Foto: ilustračné + HC ´05