Hokejovú Ligu majstrov napokon Banská Bystrica hrať bude!

ŠPORT
4 /

Náš hokejový klub HC ´05 iClinic Banská Bystrica dnes, čiže v stredu 15. mája napokon podal prihlášku do hokejovej Ligy majstrov (CHL). Potvrdil tak svoju účasť v tejto prestížnej európskej súťaži aj pre sezónu 2019/2020. Informuje o tom oficiálny web ´baranov´.

Banskobystrickí diváci sa tak opäť môžu tešiť, že uvidia na zimnom štadióne pod Urpínom počas augusta, septembra a októbra vyžrebované tri tímy z najlepších európskych líg.  O našich súperoch sa rozhodne o týždeň v stredu 22. mája v Bratislave, kde sa uskutoční žrebovanie základných skupín CHL. Na margo prihlásenia sa do Ligy majstrov riaditeľ klubu HC´05 Michal Longauer uviedol:

„Rozhodnutiu prihlásiť sa do CHL predchádzalo niekoľko rokovaní so zástupcami CHL, SZĽH a Tipsport ligy. Našou snahou pri rokovaniach bolo minimalizovať potenciálnu finančnú stratu, ktorej sme sa v minulej sezóne nevyhli. Dnes môžem potvrdiť, že všetky strany podmienky dohody akceptovali a následne sme podali oficiálnu prihlášku do CHL. Som rád, že rokovania vďaka všetkým zúčastneným stranám dopadli úspešne a po roku v Banskej Bystrici opäť uvidíme konfrontáciu slovenského majstra s európskymi top klubmi.“

Bližšie podrobnosti budú zisťovať Bystricoviny vo štvrtok.

Autor: (cb), Foto: HC´05 + Bystricoviny (archív)