Naše HC´05 si z Miškovca odváža tri body, v tabuľke sme už na druhom mieste + HLASY

2 /

Bystrickí „barani“ cestovali v 26. kole Tipsprt ligy do Miškovca potvrdiť zlepšenú formu i fakt, že na ihriskách súperov sa im darí. V piatok to dokázali bezpečným víťazstvom nad domácim DVTK a preskočili v tabuľke Košice, sú teda na druhom mieste.

V prvej tretine sa hral ofenzívny hokej s množstvom streleckých pokusov na oboch stranách. Herne navrch mali naši hokejisti, ktorí išli do vedenia v 4. minúte. Šillemu sa oplatilo dôsledne sledovať puk a pohotovou dorážkou strelil svoj prvý gól v sezóne – 0:1. Domáci vyrovnali v 9. minúte, keď Reszegh zakončil rýchlu akciu na 1:1. Hostia z Banskej Bystrice sa v 11. minúte opäť dostali do vedenia, keď Hrnka zblízka prekonal Adorjána – 1:2.

V druhej časti si obidve mužstvá dávali väčší pozor na defenzívu. My sme sa sústredili na aktívne stráženie tesného náskoku a hrozili najmä z brejkov. v 25. minúte Bubela zužitkoval prihrávku Lampera a upravil na 1:3.

Tretia tretina sa začala viacerými sľubnými príležitosťami domácich, ale Gajan podržal svoj tím. Hráči Miškovca nevyužili v 51. minúte presilovku a pri vyrovnanom počte hráčov za to pykali. Po spolupráci s Fafrákom strelil Bubela svoj druhý gól v zápase a zvýšil na konečných 1:4.

Naše mužstvo HC´05 iClinic Banská Bystrica teda poskočilo v tabuľke Tipsport ligy na druhé miesto o 5 bodov za vedúci Slovan Bratislava, ktorý má jeden zápas naviac.  V nedeľu 1. decembra o 17:00 hod. hráme s DVTK Miškovec pre zmenu na našom domácom ľade.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Reszegh (Vas) – 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Cardwell), 25. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák).

Rozhodovali: Výleta, Goga – Beniač, Stanzel, Vylúčení: 2:4 na 2 min, Presilovky a oslabenia: 0:0, 1105 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Láda, Vandane, Ross, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss, Göz – St. Pierre, Galanisz, Rodman – Harrison, Vas, Reszegh – Lövei, Miskolczi, P. Kiss – Farkas

HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihálik, Petrinec, Zubák – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Lamper – Kabáč, Gabor, Fafrák – Šille, Tamáši, Sojka

Marcel Rodman, tréner Miškovca: V prvej tretine sme hrali zle. Mali sme v pláne bodovať doma naplno i napriek mnohým absenciám, ale žiaľ nedokázali sme to. Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Nemohli sme proti nemu bezhlavo útočiť, ale chceli sme sa mu vyrovnať agresivitou a využiť ponúknuté šance. Žiaľ ani to sa dnes nepodarilo a preto sme prehrali. Chýba nám potrebná kvalita. Nemáme momentálne náhradu za chýbajúcich hráčov.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme veľmi dobre. Zodpovedne sme sa pripravili na súpera vrátane faktu, že bude hrať na tri päťky. Využili sme príležitosti. Hrali sme dobre v podstate až do druhého gólu, potom sme však poľavili a dostali sme sa miestami pod tlak. Miškovec je mimoriadne nebezpečný hlavne v domácom prostredí. Dokázali sme ho však eliminovať, presadiť sa neskôr ešte dvakrát a vyhrať, z čoho máme veľkú radosť. Verím, že ju budeme mať aj v nedeľu v domácom prostred s týmto súperom. Chceme potvrdiť tieto body rovnakým ziskom aj na našom štadióne.“

Miloš Bubela, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: „Vyšiel nám zápas hneď od začiatku. Mali sme rýchle nohy, dobre sme napádali, hrali do tela, to nám dalo vietor do plachiet a už sme z tohto tempa a štýlu nepovolili. Boli tam však aj pasáže, v ktorých sme mali problémy, no ustáli sme to. Čo sa týka mojich gólov, ten prvý pramenil z toho, že sme si to dobre pohodili pri mantineli, konkrétne ´Berty s Lampim´, ja som si nakorčuľoval z vrchu a zakončoval som do prázdnej bránky. Ten druhý môj gól bol taktiež po peknej akcii. Fafrák mi to tam pekne žabkou prehodil a ja som sa prezentoval jemným tečom, šťastne to išlo vinkla. Vedeli sme, že domáci budú hrať na tri päťky, čo je niekedy aj výhodou, pretože sú na to zvyknutí, hráči sú viac v tempe. Nebrali sme do úvahy, že by to mohlo byť pre nás ľahšie. Brankár Gajan podal opäť úžasný výkon, drží nás už vo viacerých zápasoch, dá sa povedať, že rovnako tak ako ´Besko´. Chceli sme vyhrať v Miškovci a ukázať súperovi, že v nedeľu to nebude mať na našom ľade jednoduché. Prídu ku nám však oveľa viac nabudení s odhodlaním odčiniť prehru. My budeme chcieť potvrdiť tieto body aj pred našimi skvelými divákmi.“

Autor: (bat), Foto: FB DVTK