HC ´05 v Miškovci nezaváhalo, opäť nám pomohli presilovky i oslabenie + HLASY

0 /

Banskobystričania v deviatom kole hokejovej Tipsport ligy dokázali vyhrať na maďarskej pôde v Miškovci celkom jednoznačne 5:2. Prvé dva góly dali opäť v presilovkách a tretí dokonca v oslabení. Zvyšné dva už dokrášlili pekný výsledok v náš prospech.

Dianie v prvej tretine ovplyvnili presilovky. Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí si od piatej minúty zahrali v početnej výhode a dokázali z nej vyťažiť vedúci gól. Z dorážky sa presadil v blízkosti nášho bránkoviska Somogyi, keďže gólman Williams bol trošku zmätený – 1:0. Bystričania odpovedali v desiatej minúte taktiež v presilovke. Ďatelinka prihral naľavo Guillaumemu Asselinovi a ten prekonal Adorjána peknou strelou do vinkla – 1:1. Využili sme aj ďalšiu početnú výhodu v 14. minúte. Títo naši spomínaní hokejisti si v tomto prípade úlohy vymenili. Pred maďarskou bránkou tentoraz dobre operoval Ivan Ďatelinka a doslova sa pohral s domácim brankárom po asistencii Asselina – 1:2. Barani mali aj ďalšie šance, Buc mieril do konštrukcie Adorjánovej svätyne a pri treťom vylúčení domácich to doslova vrelo pred ním, no skóre sa do prestávky žiaľ nemenilo.

Úradujúci majster sa však presadil krátko po nej a dokonca pri vlastnom oslabení. V 23. minúte ušiel obrane Miškovca Éric Faille a zvýšil na 3:1 koncovkou pomedzi betóny brankára. Bystričania pokračovali v aktivite, duel mali jasne vo svojej réžii a neustále hrozili. V 34. minúte vystrelil spoza kruhov Tomáš Török, Adorjánovi puk vypadol z lapačky a jeden z domácich obrancov si ho nešťastne zrazil do siete – 1:4. Maďarský celok vystriedal následne gólmana, medzi žrde putoval Duschek. No aj ten kapituloval, a to o necelé tri minúty. Obranca HC ´05 Ben Marshall príklepom vystrelil od modrej a piatym gólom umlčal súpera definitívne – 1:5.

Hráčom Miškovca sa v tretej tretine podarilo znížiť, keď sa v 52. minúte presadil Vas presnou strelou z medzikružia do horného rohu Williamsovej bránky – 2:5. Duel už ale domáci hokejisti zdramatizovať nedokázali, bystrickí hokejisti hrali umne, takticky a bez problémov doviedli toto stretnutie do víťazného konca. DVTK tak zaznamenal druhú prehru v rade.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 6. Somogyi (Galanisz, Magosi), 52. Vas – 10. Asselin Ďatelinka), 14. Ďatelinka (Asselin, Marshall), 23. Faille (Šťastný), 34. Török (Češík, Biro), 37. Marshall (Miller, Češík). Rozhodovali: Korba, Orolín – Jobbágy, Smrek, vylúčení na 2.min: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1195 divákov.

DVTK: Adorján – Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, Vas, Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó

HC’05 iClinic: Williams – K. Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, T. Török – Gabor, Tamáši, R. Varga

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Sústredili sme sa najmä na to, aby sme hrali celých 60 minút. Pretože chcem opäť pripomenúť na nevyrovnanosť našich výkonov. Dnes sme však hrali dobre, zlepšili sme výkon zo včera v Piešťanoch a vyhrali sme i vďaka dobrej hre pred bránkou súpera.“

Tomáš Török, autor nášho štvrtého gólu, ktorým vyhnal brankára Miškovca zo svojej svätyne: „Naša krivka výkonnosti nebola ideálna, išla systémom hore – dole. Potvrdili sme však výhru z Piešťan, aj keď sme do Miškovca meškali, teda prišli tam o niečo neskôr. Všetci sme však chceli tri body a podať aj dobrý výkon, čo si myslím, že sa podarilo. Matej Kubove ma pred zápasom hecoval, nech dám hetrik, dal som jeden gól, čo je super. Dúfam, že s ním dám reč aj pred nedeľným zápasom s Novými Zámkami (smiech).“

Éric Faille, autor tretieho gólu Banskej Bystrice v oslabení: „Tešíme sa z výhry po dobrom výkone. Čo sa týka môjho zásahu, dostal som dobrú prihrávku a prešiel som až pred brankára. Zakončil som našťastie gólovo, vďaka čomu sme odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov.“

Autor: (job), Foto: facebook + ilustračné