HC ´05 mení Matejov, konkrétne Galbavého za Baču

ŠPORT
0 /

Vedenie HC ´05 Banská Bystrica sa dohodlo na výmene s HK Dukla Ingema Michalovce. Z tohto klubu prichádza pod Urpín obranca Matej Bača a ´baranov´ opúšťa a smeruje na východ republiky útočník Matej Galbavý.

Dvadsaťšesťročný Matej Bača začal aktuálny ročník u nováčika v Prešove, odkiaľ však koncom novembra putoval do Michaloviec v rámci výmeny za Jána Ťavodu. Teraz opäť mení pôsobisko, prichádza k nám do Banskej Bystrice. Zaujímavú výmenu ozrejmil pre oficiálny web HC ´05 športový manažér ´baranov´ Július Koval:

„Komunikovali sme s Maťom Galbavým, nakoľko doterajší priebeh sezóny nebol podľa našich, ani jeho očakávaní. Stále však veríme, že má v sebe veľký potenciál, čo bol tiež dôvod dvojročnej zmluvy, ktorú sme s ním podpisovali. Po dohode s Matejom sme išli do tejto výmeny, nakoľko veríme, že to môže byť pre neho prospešné a pomôže mu to získať sebadôveru a väčšiu hernú prax. Zároveň tak reagujeme aj na naše problémy v defenzíve, slovenský obranca nám určite príde vhod. Mateja Baču dobre poznám, bral som ho so sebou aj do tímu Bratislava Capitals. Vieme, čo od neho môžeme očakávať a verím, že oboch hráčov táto výmena nakopne.“

Ako informuje ďalej web HC ´05 Matej Bača pred začiatkom svojej seniorskej kariéry strávil časť sezóny 2015/2016 vo WSHL v drese tímu Casper Coyotes a nasledujúci ročník odohral v tretej najvyššej fínskej lige. Okrem spomínaných klubov pôsobil v minulosti aj v tíme Bratislava Capitals, HC 07 Detva a v Liptovskom Mikuláši, kde hokejovo vyrastal. Celkovo odohral v najvyššej slovenskej súťaži 170 stretnutí, v ktorých získal 28 kanadských bodov (13+15). Pozornosť budí aj jeho 349 trestných minút, Matej je totiž prototypom tvrdého obrancu, ktorý sa nebojí zhodiť rukavice.

bitka Baču s Jendekom

Dvadsaťtriročný Matej Galbavý prišiel pod Urpín po rokoch pôsobenia vo Švédsku. Vplyvom nepríjemného zranenia nedostal potrebný priestor, a tak nastúpil len do osemnástich stretnutí, v ktorých získal 1 bod za gól do siete Liptovského Mikuláša v závere starého roka 2021.

„Matejovi za jeho služby odvedené v našom drese ďakujeme a prajeme mu v jeho ďalšej kariére veľa šťastia. Zároveň vítame u nás Mateja Baču a pevne veríme, že bude pre náš tím prínosom,“

– uvádza náš banskobystrický hokejový klub na svojom oficiálnom webe.

Autor: (cb), Foto: ilustračné + HC ´05