0 /

Banskobystrickí hokejisti v 21. kole Tipsport ligy prehrali v Trenčíne v predĺžení. Duel mohli vyhrať v riadnom hracom čase ak by premenili vyložené šance v tretej tretine.

Vyše štyri tisíc divákov videlo v prvej tretine opatrný hokej, šance sa rodili iba sporadicky. Banskobystričania sa mohli dostať do vedenia po zakončení Tamášiho v presilovej hre. Mladý Tomek bol však na mieste. Na opačnej strane rovnako v nerovnovážnom stave nechal Mikyska vyniknúť Beskorowanyho. Domáci sa snažili ťažiť v úvodnej dvadsaťminútovke najmä z dravosti, „barani“ čakali na svoju šancu a snažili sa najmä o poctivú defenzívu.

V podobnom duchu sa niesla aj druhá tretina. Ľadová plocha sa zmenila na boj o každý puk. Hra bola vyrovnaná a dlhý čas sa čakalo na vážnejšiu šancu. Tú priniesla až 32. minúta, keď sa po Ďatelinkovej strele rozozvučala konštrukcia Tomekovej bránky. O malú chvíľu už mohol zasunúť puk do trenčianskej bránky náš Kabáč, no v poslednej chvíli mu obranca podvihol hokejku. Southornovu strelu skryl vo výstroji brankár Dukly. Parádny zákrok predviedol v 34. minúte Tomek pri Hrnkovej strele zblízka. V závere bol v neprehľadnej situácii blízko ku gólu Hrnka, ale ani na dvakrát neuspel.

Prvý gól zápasu padol až na začiatku tretej tretiny. Trenčania hrali presilovú hru, počas ktorej ušiel trom domácim obrancom Gilbert Gabor a napriek tomu, že bol faulovaný, urobil kľučku a zasunul z uhla puk za brankára Tomeka – 0:1. Dlho sme sa však z vedenia netešili, pretože Mikyska zaviezol puk do rohu klziska a z ťažkého uhla prekvapil Beskorowanyho – 1:1. Trenčania mohli ísť do vedenia, ale Alderson neprepasíroval puk cez betóny brankára. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času Mikyska našiel Starostu, ktorého bekhendové zakončenie skončilo na chráničoch nášho brankára. Potom mali obrovské možnosti Banskobystričania, ale nevyužili ich Kabáč, dvakrát A. Šťastný a v závere Hickomtt z metra, zasiahol výborný Tomek. Na opačnej strane mohol rozhodnúť Starosta, no zblízka Beskorowanyho neprestrelil. V predĺžení najprv domáci Bartovič strieľal do hornej žŕdky, no napokon rozhodol o víťazstve Trenčína nádhernou strelou pomedzi betóny český hokejista Josef Mikyska2:1.

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 44. Mikyska (Alderson, Sládok), 64. Mikyska – 42. Gabor (Kabáč). Vylúčení na dve min.: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – J. Konc ml., M. Orolin, diváci: 4120.

Trenčín: M. Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha – Bezúch, Mikyska, Alderson – Valach, Sádecký, Bartovič – Hlinka, Balán, Chromiak – Džugan, Švec, Ďurina – Ferényi

Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák, Giertl – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Lamper, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč – Fafrák, Tamáši, Šille

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Hlavne druhú tretinu boli Bystričania lepší a prestrieľali nás. My sme mali za dve tretiny iba deväť striel, čo je málo. Cením si však reakciu môjho tímu v tretej tretine. Mali sme viac šancí, boli sme lepší. Na začiatku predĺženia mala Bystrica vyloženú šancu. Následne sme našli cestu ako zápas zvládnuť za dva body. Veľmi si ceníme toto víťazstvo, pretože dve tretiny bola Bystrica lepšia. Bol to ťažký duel, ale napokon sme sa presadili cez fyzicky zdatného a silového súpera. Musím vyzdvihnúť výborného brankára HC ´05 Beskorowanyho a na našej strane takisto výborného Tomeka. Obaja boli excelentní.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Štyridsať minút sme hrali pomerne dobre. Boli sme lepším mužstvom. Nemohli sme však prekonať výborného gólmana Tomeka, dobre chytal však aj náš Beskorowany. Škoda, že sme nedali gól, ak by sme ho dali, bol by to iný zápas. Potom ako sme strelili gól, sme sa herne zhoršili. Tretia tretina nebola z našej strany najlepšia. V predĺžení sme však chceli vyhrať. Je frustrujúce vidieť chlapcov ako šli naplno a napriek tomu duel v extra čase prehrali.“

Gilbert Gabor, autor nášho jediného gólu: „Bol to dobrý zápas. Myslím si, že sme boli lepším tímom na ľade, ale hokej je raz taký, že vyhrá mužstvo, ktoré dá viac gólov a dnes to bol Trenčín. Škoda tretej tretiny, tam sme spravili chyby a inkasovali sme zbytočne gól na 1:1. My sme mohli dať druhý rozhodujúci gól, ale brankár Tomek veľmi dobre chytal. Môžeme byť spokojní po tej prestávke s našou hrou. Predviedli sme dobrý hokej. Mrzí nás prehra v predĺžení, pretože doteraz sme hrali na ihriskách súperov dobre, bolo tak tomu aj teraz, avšak berieme len bod. V nedeľu však chceme získať všetky tri body v derby so Zvolenom. Urobíme všetko pre to aby sme vyhrali v riadnom hracom čase.“

Tomáš Hrnka, útočník Banskej Bystrice: „Bol to vyrovnaný hokej. Hrali sme po dosť dlhšej pauze, takže to bolo na ľade trošku rozhárané, no postupom času sme sa do toho dostali. Potešilo ma, že prišlo toľko ľudí na štadión, diváci povzbudzovali svoj tím, dodávalo to tomuto hokeju šťavu. Musíme však viac strieľať, nemali sme veľa vyložených šancí. Musíme to zjednodušiť, viac strieľať a byť dôraznejší pred bránkou.“

Jozef Mikyska, autor dvoch gólov Trenčína: „O všetkom rozhodla tretia tretina a nadstavený čas. Chceli sme pár vecí zlepšiť, čo sa aj podarilo. Mali sme vyložené gólové šance už v druhej tretine, asi tri, ale Beskorowany skvele chytal. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme vyrobili v prvej a druhej časti zápasu. Posledných dvadsať minút sme však odbojovali ako sa patrí. Hral sa rýchly hokej, aj šarvátky k tomu patrili. Divákom sa tento zápas musel ľúbiť. Mňa teší, že som sa dvakrát presadil. Chcel som lepšie zakončenia, išiel som aj za možno takzvaným špinavým gólom a podarilo sa mi to.“

Autor: (job), Foto: fb HK Dukla Trenčín