Do HC ´05 prichádza ruský obranca Kostromitin, ktorý odohral v KHL 161 duelov

ŠPORT
0 /

Vedenie nášho hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica s radosťou v utorok na svojom webe a sociálnych sieťach oznamuje, že sa podarilo skompletizovať príchod ruského obrancu Dmitriho Kostromitina. Tento 31-ročný bek prichádza pod Urpín na mesačnú skúšku.

Vedenie banskobystrického klubu reaguje na nepriaznivú situáciu v obranných radoch, kde pri absenciách Bdžocha, Žiaka a Crevier-Morina a po odchode Jána Brejčáka museli vypomáhať obrancovia z 1. SHL. Aj z tohto dôvodu prichádza do Banskej Bystrice obranca, ktorý okrem iných súťaží pôsobil aj v nadnárodnej KHL, kde absolvoval dovedna 161 stretnutí. V rámci tejto súťaže pôsobil v tímoch Admiral Vladivostok, Traktor Čeljabinsk, Víťaz Podolsk a Lada Togliatti, kde mu dres zdobilo aj „áčko“. Informuje o tom oficiálny web ´baranov´.

Po tom ako Lada Togliatti skončila v KHL, odohral v ich drese Dmitri Kostromitin ešte jednu sezónu, aby sa napokon rozhodol pre pôsobenie v dánskom Herningu. V minulej sezóne obliekal dresy ruského Angarsku (VHL), odkiaľ zamieril do poľského celku Cracovia Krakow. Aj vďaka jeho výkonom si Krakow zahral vo finále poľskej najvyššej súťaže, kde však nestačili na GKS Jastrzebie. V aktuálnom ročníku odohrala naša nová posila HC ´05 desať stretnutí za bieloruský celok HK Neman Grodno.

Na margo novej akvizície športový manažér klubu Július Koval pre web HC´ 05 uviedol:

„Dmitri k nám prichádza na mesačnú skúšku, avšak s možnosťou predĺženia až do konca aktuálnej sezóny. Keďže máme veľa zranených v obranných radoch a výpomoc hráčov z prvej ligy je len krátkodobá záležitosť, rozhodli sme sa preskúmať vhodné možnosti na hráčskom trhu. S Dmitrim sme sa rýchlo dohodli na podmienkach, očakávame, že by za nás mohol nastúpiť už v piatkovom stretnutí na ľade Spišskej Novej Vsi.“

Kostromitin je rodákom z ruského Čeljabinsku a na svojom konte má aj striebornú medailu z reprezentácie do 18 rokov, ktorú spolu s jeho spoluhráčmi vybojovali na šampionáte v sezóne 2007 – 2008. Následne to Dmitri počas dvoch sezón skúšal aj v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL, odkiaľ sa však vrátil do Ruska. Fyzicky dobre stavaný obranca by sa mal k mužstvu ´baranov´ pripojiť zajtra, čiže v stredu 1. decembra, kedy by naši hokejisti už mali trénovať na ľadovej ploche hlavného štadióna.

Autor: (cb), Foto: ilustračné, web HC ´05