Do HC ´05 prichádza mladý útočník Miloš Fafrák

ŠPORT
0 /

Nášho trojnásobného hokejového slovenského majstra spod Urpína posilní mladý, talentovaný útočník Miloš Fafrák. Informuje o tom aktuálne oficiálny web HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Tento mládežnícky reprezentant absolvoval v utorok už aj prvý tréning s našimi ´baranmi´.

Rodák z Martina by mohol byť súčasťou našej zostavy už v otváracom piatkovom zápase tejto sezóny v Tipsport lige na ľade Popradu. Klub nešpecifikoval zmluvu s týmto útočníkom, sprostredkoval však vyjadrenie iba 20-ročného Miloša Fafráka. Ten na margo pôsobenia v Banskej Bystrici uviedol:

„Bol som v Martine, kde som trénoval a prišla šanca hrať za Banskú Bystricu, takže som neváhal a prišiel som sem. Bol som na skúške aj v Slovane Bratislava, kde som neuspel. Prioritou pre mňa bolo hrať seniorský hokej. Chcem hrať v Tipsport Lige, ktorá je predsa len kvalitnejšia ako 1. liga, v ktorej bude pôsobiť Martin.“

Fafrák reprezentoval Slovensko na svetových šampionátoch do 18 aj 20 rokov. Okúsil aj zámorské juniorské súťaže WHL a USHL. Vlaňajšiu sezónu v projekte HK Orange 20, kde sa mu bodovo darilo. V tipsportligových zápasoch si pripísal na svoje konto 17 bodov (10+7) v 24 dueloch. Uvádza oficiálny web HC ´05, ktorý položil Fafrákovi otázku, či by chcel nadviazať práve na toto vydarené obdobie? Mladík na to odpovedal:

„Určite by som rád nadviazal na to vydarené bodové obdobie z projektu, bude to však o niečo ťažšie. Tam som mal dosť priestoru na ľade, tu budem musieť o svoj priestor na ľade bojovať. Som pripravený na to, čo príde a budem sa snažiť podávať také isté výkony. Chcem hrať tvrdo do tela a bojovať.“

Fafrák bol utorkovom tréningu ´baranov´ súčasťou štvrtého útoku.

Autor: (cb), Foto: ilustračné + web HC´05