Ďalšou posilou ´baranov´ je mladý útočník Roman Faith

ŠPORT
1 /

Novou posilou útočných radov HC´05 Banská Bystrica je perspektívny krídelník Roman Faith. Košický rodák oslávi koncom júla svoje 21. narodeniny a pod Urpín prichádza na jednu sezónu s opciou na ďalší rok.

Roman Faith pochádza zo známej hokejovej rodiny a svoju kariéru odštartoval v rodnom meste, kde už v dorasteneckej a juniorskej kategórii patril medzi najväčšie nádeje. V drese “oceliarov” zažil aj debut medzi seniormi a napokon odohral za svoj materský klub celkovo 16 zápasov. Jeho ďalšie kroky smerovali do Fínska, kde síce nepôsobil dlho, no v jednom zo starších rozhovorov sa vyjadril, že išlo o jednu z jeho najlepších skúseností. V lete 2020 sa upísal tímu Bratislava Capitals, kde získaval cenné skúsenosti v nadnárodnej ICEHL. V nasledujúcom ročníku však po slede nešťastných udalostí vedúcich k predčasnému koncu pôsobenia celého tímu nemal možnosť ďalej pokračovať v hlavnom meste Slovenska, a tak zamieril do Michaloviec.

V uplynulej sezóne obliekal Faith dres Nových Zámkov a v základnej časti nastúpil do 38 duelov, v ktorých získal 11 bodov (1+10). V piatich vystúpeniach štvrťfinálovej série proti Zvolenu dokázal dvakrát skórovať a pridal aj jednu asistenciu.

Roman Faith bol pravidelným členok mládežníckych reprezentačných výberov a dvakrát si zahral na juniorských majstrovstvách sveta do 20 rokov. K podpisu zmluvy s banskobystrickým klubom poznamenal:

„Som za to rád, keďže mám podpísané pred začiatkom letnej prípravy. S pánom Pisárom som sa stretol osobne a potešilo ma, že sme sa dohodli. Tímové očakávania nechávam na prvé mesiace v mužstve, no dúfam, že ambície budú tie najvyššie. Osobné ciele sú každý rok, dúfam že sa ich podarí taktiež naplniť.“

Na margo príchodu Romana Faitha sa vyjadril aj generálny manažér pre športovú časť v HC ´05 Ľuboš Pisár:

„Roman aj napriek tomu, že bude mať len 21 rokov, už ukázal, že vie byť platným hráčom, a to aj v kvalitnej súťaži ako je ICEHL, kde dokázal bodovať a hrať za Draisaitla prvú presilovku. Jeho minulá sezóna bola poznamenaná zranením, ale my veríme, že teraz už zotavený Roman nadviaže na svoje výkony v ICHL a bude u nás úspešný.“

Autor: (bl, web HC ´05), Foto: HC ´05 + ilustračné