Ďalšie nové tváre v tíme ´baranov´, prichádzajú Welsh, Sloboda, Vybiral a Vašaš

ŠPORT
1 /

Náš hokejový klub HC ´05 Banská Bystrica počas víkendu zverejňuje postupne mená v kádri A mužstva na novú sezónu 2020/2021 v Tipsport lige. K novicom Vayovi a Winquistovi pribudli v nedeľu ďalšie nové akvizície. Sú nimi Nick Welsh, Marek Sloboda, Vladimír Vybiral a Filip Vašaš.

Po centrovi Joshovi Winquistovi je ďalšou zámorskou posilou ´baranov´ 23-ročný obranca Nick Welsh. Ide o produktívneho zadáka. Píše oficiálny facebook HC ´05 Banská Bystrica. Posledné dve sezóny odohral v kanadskej univerzitnej lige USports za Saint Mary’s University. V predošlom ročníku získal 38 bodov, stal sa najproduktívnejším bekom ligy.

„Predtým hrával štyri roky za Shawinigan Cataractes v QMJHL a v rovnakej súťaži bol počas ročníka 2017/18 kapitánom Monctonu Wildcats. Zaknihoval v ňom aj s play-off skvelých 78 bodov. Pod Urpínom podpísal dvojročný kontrakt,“

– informuje facebook ´baranov´.

O rok mladší útočník Marek Sloboda v sezóne 2019/2020 odohral za HC Slovan Bratislava dohromady 48 zápasov. Strelil dva góly a pridal sedem asistencií. V drese „belasých“ si zahral 60 stretnutí v KHL. Obliekal tiež dres Nových Zámkov či Českých Budějovíc. Slovensko reprezentoval raz na MS do 18 rokov a potom aj na MS juniorov.

Ďalšou posilou nášho HC ´05 je 21-ročný krídelník Vladimír Vybiral. Je odchovancom Liptovského Mikuláša, kde strávil celú svoju doterajšiu kariéru. V Tipsport lige absolvoval 147 stretnutí (19+15).

Útočník Filip Vašaš už za HC ´05 Banská Bystrica odohral jeden zápas počas minulej sezóny, ktorú strávil v drese Bratislavy Capitals.

„Nastúpil na 48 duelov, získal 33 bodov (16+17). Odchovanec HK Poprad za „kamzíkov“ odohral 26 stretnutí, rok pôsobil vo fínskom TUTO Hockey,“

– dodáva facebooková stránka nášho klubu spod Urpína.

Klub ďalej prostredníctvom sociálnych sieťach informuje, že v klube budú pôsobiť už nami avizované mená, respektíve hokejisti, ktorí sú odchovancami alebo hrali za náš klub v uplynulej sezóne. Ide o hráčov: Adrián Zubák, Adam Žiak, Alex Tamáši, Miloš Fafrák (všetci mladíci), Ivan Ďatelinka, Marek Biro, Martin Kriška, Matej Češík, Michal Kabáč (skúsení hokejisti).

Súčasťou A-mužstva v HC ´05 Banská Bystrica bude aj pätica mladíkov, ktorá doposiaľ zväčša hrávala za juniorku. Sú to obrancovia Sebastián Hudec a Adam Kobolka, útočníci Michal Matoušek, Matúš Bodnár a Michal Suľovský.

„Matoušek bol v uplynulej sezóne kapitánom nášho juniorského tímu, ktorý v play-off postúpil až do finále, lenže v snahe zabojovať o titul ukončil sezónu koronavírus. Trikrát si zahral v Tipsport lige a to za HK Orange 20 počas sezóny 2018/2019. Michal Matoušek je mladším bratom Tomáša Matouška. Najbohatšie skúsenosti z tejto pätice má so seniorským hokejom Matúš Bodnár, pretože v predošlom ročníku odohral za Bratislavu Capitals a Dubnicu v druhej najvyššej súťaži dokopy 32 zápasov. V drese „baranov“ nastúpil dvakrát v sezóne 2018/2019. Raz v Tipsport lige a predstavil sa tiež v zápase Ligy majstrov proti Plzni. Iba 19-ročný obranca Hudec v ročníku 2019/2020 absolvoval 20 duelov za našu juniorku, šestnásťkrát nastúpil za Bratislavu Capitals a štyri štarty pridal v Leviciach. Zahral si aj v príprave na MSJ. Slovensko reprezentoval raz na MS do 18 rokov. Sezónu 2018/2019 odohral za South Shore Kings v zámorskej súťaži NCDC. Ďalší bek – Adam Kobolka, je rodákom z Ružomberka. Do Banskej Bystrice prišiel v sezóne 2016, začínal v doraste. Počas minulej sezóny bol s 25-bodmi najproduktívnejším obrancom juniorského tímu. V štyroch zápasoch pod Danom Cemanom okúsil Tipsport ligu, za Levice odohral sedem stretnutí. A napokon 21-ročný Suľovský je rodákom z Banskej Bystrice a odchovancom HC ´05. So ziskom 29 bodov bol druhým najproduktívnejším hráčom juniorky. Raz nastúpil v Tipsport lige,“

– informoval v nedeľu neskoro večer facebook nášho banskobystrického hokejového tímu.

Autor: (cb), Foto: fb HC ´05