Bystrickí hokejisti zostávajú naďalej v karanténe

ŠPORT
0 /

V našom hokejovom extraligovom mužstve HC’05 Banská Bystrica sa vyskytli ďalšie pozitívne testy na nový koronavírus. Klub tak nenastúpi na plánovaný nedeľný duel, ktorý sa mal odohrať vo Zvolene proti Liptovskému Mikulášu.

Koronavírus sa potvrdil u niektorých hráčov Banskej Bystrice a členov realizačného tímu v piatok. Náš klub na oficiálnej facebookovej stránke aktuálne uvádza:

„Vo štvrtok večer sa 30 hráčov a členov realizačného tímu podrobilo PCR testu. Žiaľ, až 18 výsledkov bolo pozitívnych. Odkladajú sa najbližšie stretnutia a mužstvo ide do karantény.“

Banskobystričania tak neodohrajú ani plánované stretnutia budúci týždeň. Podobne je na tom i HKM Zvolen. Ten v piatok informoval, že po testovaní na koronavírus sa v ich tíme objavilo niekoľko pozitívnych výsledkov. Nekonkretizoval však presné číslo. Oba tímy sú tak na základe rozhodnutia hlavného regionálneho hygienika do 2. novembra izolované v domácej karanténe.

Zvolenský zimný štadión, kde hrajú Banskobystričania i Zvolenčania extraligové zápasy, prejde v nasledujúcich dňoch kompletnou dezinfekciou.

Autor: (br), Foto: facebook, ilustračné