Bystrickí hokejisti neuspeli v Detve, nepremieňali šance a prehrali + HLASY

5 /

Banskobystrickí hokejisti v 19. kole Tipsport ligy prehrali na ľade Detvy o gól a prerušili tak štvorzápasovú šnúru výhier. Problémom bola najmä koncovka, keď sme sa presadili iba raz a aj to až v samom závere zápasu.

Prvá tretina bola v réžii domácich. Tí nedovolili nášmu tímu vypracovať si žiadnu výraznejšiu šancu. Nemčík svojim faulom daroval Detve presilovú hru už v 4. minúte, ale veľkému tlaku domácich sme sa ubránili. Obrovskú príležitosť mal v 7. minúte na hokejke bystrický útočník Sýkora, puk prikryl pod lapačku Petrík. Aj v ďalších minútach sme mali viacero streleckých možností, ale ani jedna presným zásahom neskončila. A tak si Detvanci zakričali gól v 14. minúte, keď dokázal puk zblízka na dvakrát pretlačiť Ščurko za chrbát Williamsa – 1:0. Potom Detva naďalej tlačila, ale všetky príležitosti kryl brankár HC ´05. V 15. minúte fauloval Giľák a ponúkol nám výhodu presilovky. V nej sme si ale nedokázali vytvoriť ani jednu streleckú pozíciu a do šatne tak odchádzali spokojnejší domáci.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Prvú príležitosť mal domáci Martin Chovan, ale po jeho strele sa puk iba odrazil od Williamsovho výstroja. Neuspel na opačnej strane ani Ďatelinka, ktorý v 25. minúte vystrelil osamotený na modrej čiare. V stopercentných šanciach sa ocitol potom detviansky útočník Gašpar. Najskôr sa v 27. minúte sám rútil na nášho gólmana, ale ten ho efektne vychytal lapačkou. O minútu neskôr to skúšal švihom, ale trafil len brvno bystrickej bránky. Od polovice zápasu dostával majster spod Urpína Detvu pod tlak čoraz častejšie, ale po viacerých streleckých pokusoch sa mu vyrovnať nepodarilo. V závere tretiny mohol skórovať domáci Puliš, ale zblízka trafil len Williamsa.

Do tretej tretiny vstúpila Banská Bystrica aktívne a domáci sa len s problémami dostávali z vlastného obranného pásma. V 44. minúte si nakorčuľoval z pravej strany Higgs,  ale Petrík ho zblízka vychytal. Z ďalšieho útoku trafil Asselin len bočnú sieť a Kabáč tesne minul. Domáci sa dočkali v 49. minúte, keď ex-Bystričan Giľák ukážkovo trafil pravý horný roh Williamsovej svätyne a zvýšil na 2:0. Vzápätí mohol pridať ďalší gól Murček, ale zblízka sa nepresadil. V 55. minúte naopak mohol znížiť Ďatelinka, ale jeho strelu Petrík vyrazil na ochrannú sieť. Drámu zariadil gólom v 57. minúte Brock Higgs, keď tečoval pred Petríkom strelu Asselina – 2:1. Domáci si však v závere svoj náskok ustrážili, my sme nevyužili power-play.

HC 07 Detva – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 14. Ščurko (Puliš, Murček), 49. Giľák – 57. Higgs (Asselin). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Výleta, Rojík, vylúčení: 3:3, navyše: Selleck (Banská Bystrica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:5, oslabenia: 0:0, 799 divákov.

Detva: Riečický – Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, Mat. Chovan, Král – Giľák, Valent, Surový

Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sarvaš – Selleck, Buc, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Šťastný, Kabáč – Varga, Lichanec, Bartánus

Josef Turek, tréner Detvy: „Podali sme výborný tímový výkon podporený výborne chytajúcim Romanom Petríkom. Som rád, že sme si počas celého zápasu vytorili strelecké príležitosti a perfektne sme korčuľovali. Veľmi si vážim ako hráči pristúpili k tomuto zápasu. Chcel by som ich pochváliť za výkon. Som rád, že sa nám podarilo už druhýkrát v sezóne zdolať taký kvalitný tím, akým je Banská Bystrica.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Dnes to bol príklad toho, že keď sa poriadne nepripravíme, tak prehráme. V prvej tretine bola Detva lepšia, brankár výborne chytal a nemali sme šťastie v koncovke. Dali gól na 1:0. Chceli sme sa potom vrátiť do zápasu, snažili sme sa, ale nepremieňali sme šance. Domáci brankár dnes výborne podržal svoj tím, mali množstvo šancí a hrali skvele celých 60 minút.“

Guillaume Asselin, útočník Banskej Bystrice: „Nemali sme dobrý začiatok v prvej tretine. Detva nám dala gól a my sme ho súperovi nedokázali streliť. Mali sme veľa šancí, hlavne v druhej tretine, ale aj v tretej, no nepadlo nám to do bránky, čo je veľká škoda. Preto sme dnes prehrali.“

Autor: (job), Foto: ilustračné