Bystrická hokejisti ´vybuchli´ v Nových Zámkoch, inkasovali sedem gólov + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejoví ´barani´ po štyroch výhrach v rade zaknihovali trošku nečakanú prehru na ľade v Nových Zámkoch. Domáci nám nasúkali až sedem gólov. Nezvládli sme najmä tretiu tretinu, v ktorej sme počas dlhého päťminútového oslabenia inkasovali dvakrát a po skončení oslabenia hneď aj tretíkrát. A bolo po nádejách…

V Nových Zámkoch sa hralo o úvodu v dobrom tempe a útoky sa striedali pred oboma bránkami. Prvú väčšiu šancu mal Okoličány, ale Belányi si poradil aj s následnou dorážkou. Na druhej strane pohrozil Tamáši. Brankári si držali čisté konto do 9. minúty, keď ako prvý kapituloval strážca našej bránky. Västilä nahodil puk na bránku a Doggett ho pohotovo dorazil do siete – 1:0. Už o minútu mohol vyrovnať Sukeľ, ktorý išiel sám na Kiviaha, ale jeho bekhend nemal gólové parametre. Ďalšiu tutovku mali v 15. minúte ďalší naši útočníci Sojka so Slobodom, keď sa dostali za obranu, no druhý menovaný veľkú šancu zahodil. Trest prišiel vzápätí, nedokázali sme totiž vyhodiť puk z pásma, prišla strela na bránku a druhá dorážka z hokejky Rogoňa skončila v sieti – 0:2.

V úvode druhej časti mali oba tímy veľké gólové šance. Najprv sa náš Sloboda dostal na pravom kruhu za obranu, ale Kiviaha neprekonal, vzápätí neuspeli na druhej strane domáci. Belányimu prepadol puk a dobiedzajúci „býci“ sa ho snažili doraziť do siete, no skôr tam bol Žiak. Bystrickí hokejisti potom zvládli oslabenia a hneď po ňom sa im podarilo znížiť. V 29. minúte sa strelou z pravého kruhu presadil Martin Faško-Rudáš2:1. Hostia pridali, vytvorili si viacero šancí, ale Kiviaho odolával. Polminúty pred koncom tretiny sa im podarilo vyrovnať. Po akcii Faška-Rudáša sa presadil švihom Brian Ihnačák – 2:2. Center nášho prvého útoku však hneď na to výrazne oslabil tím, keď sekol Seppänena a dostal trest do konca zápasu.

Nové Zámky ponúknutú šancu využili na začiatku tretej tretiny naplno a počas päťminútovej presilovky sa dostali do vedenia 4:2. V 42. minúte sa presadil po nezištnej prihrávke osamotený Jurík pred našou bránkou a o dve neskôr Hain prepálil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste. Zámčania sa dostali na koňa a následný presilovkový tlak už po skončení nášho trestu využili na piaty gól, po prihrávke Seppänena sa presadil v predbránkovom priestore znovu pohotový Jurík5:2. Záver zápasu poznačili časté vylúčenia a šarvátky. Bystričania sa však nevzdávali a vypracovali si viacero šancí, no na Kiviahovi si vylámali zuby aj Breton s Lamperom. V 53. minúte predsa ešte naši hokejisti zdramatizovali duel, vo vlastnom oslabení získal puk Dominik Sojka a po bekhendovej kľučke znížil na 5:3. Potom sme to vyskúšali bez Belányiho v šestici už vyše tri minúty pred koncom, no v 58. minúte strelil šiesty gól do prázdnej bránky Seppänen6:3 a skóre uzavrel po peknej kombinačnej akcii Doggett7:3.

HC Mikron Nové Zámky – HC‘05 Banská Bystrica 7:3 (2:0, 0:2, 5:1)

Góly: 9. Doggett (Västilä, Števuliak), 16. Rogoň (Števuliak, Doggett), 42. Jurík (Doggett, Obdržálek), 44. Hain (Obdržálek), 45. Jurík (Seppänen, Fereta), 58. Seppänen (Obdržálek, Kiviaho), 59. Doggett (Varga, Iacobellis) – 29. Faško-Rudáš (Sukeľ, Breton), 40. Ihnačák (Faško-Rudáš, Breton), 53. Sojka (Ďatelinka). Rozhodovali: Tvrdoň, Výleta – Durmis, Orolin, vylúčení na dve min.: 6:5, navyše: Jurík 10 min+DKZ, Števuliak 10 min, obaja za nešportové správanie – Ihnačák 5 min+DKZ za sekanie, Mlynarovič 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga – Varga, Iacobelis, Okoličány – Jurík, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Majdan, Ondrušek, Andrisík – Tóth

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D’Aoust, Mlynarovič, Marek Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Sojka

Brian Ihnačák, center prvého útoku Banskej Bystrice: „V prvej tretine sme nechali nohy asi v autobuse. Neboli sme v zápase, neboli sme pripravení, hoci sme predtým hrali prvé tretiny dobre. V druhej to už bolo výborné, vyrovnali sme a boli sme spokojní. Nie je ľahké totiž hrať v Nových Zámkoch. Dlhodobo sa tu trápime, vo vlaňajšej sezóne tiež tak tomu bolo. Tretiu tretinu som žiaľ nevidel, musel som ísť po treste do šatne, nedokážem povedať, čo sa tam stalo. Prehra nás mrzí. Pre nás je už každý zápas playoff-ový, v tomto boli emócie, nervy, ale aj to k hokeju patrí.“

Petr Obdržálek, útočník Nových Zámkov: „Začali sme dobre, mali sme viac z hokeja prvú tretinu. Potom sme od našej hry nejako ustúpili, v druhej tretine sme sa bláznili chodiť dopredu, súper išiel do brejkov a mohol dokonca otočiť, nielen vyrovnať. V tretej tretine nám výrazne pomohla päťminútová presilovka. Dali sme v nej dva rýchle góly a hneď po jej skončení ďalší tretí na 5:2. Tým pádom už bolo o osude stretnutia rozhodnuté.“

Autor: (bl), Foto: ilustračné