Bystričania aj v Trenčíne bodovali, prehrali až v predĺžení + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v treťom kole Tipsport ligy opäť bodovali. Nezaknihovali však napokon víťazstvo, pretože v predĺžení inkasovali v Trenčíne rozhodujúci gól v oslabení.

Úvod stretnutia mali lepší domáci hráči. Najprv Sojčík vo vzduchu zblokoval puk a náš vracajúci bek si ho takmer nešťastne zrazil do bránky. V piatej minúte sa už Sojčík ocitol v priamej šanci, ale gólman HC ´05 Lukáš bol proti. My sme sa dostali do vyloženej príležitosti až v trinástej minúte, ale Belluš nedokázal z dobrej pozície obstreliť Valenta. O pár sekúnd na opačnej strane mal výbornú možnosť Hlinka, ten však prestrelil bránku. Potom Ölvecký dorážal puk, ale Lukáš ho na čiare priľahol. Kapituloval napokon v pätnástej minúte, v trme – vrme pred našou bránkou sa najlepšie zorientoval Radivojevič 1:0. O minútu na to Bystričania odpovedali. Obranca Mihálik si všimol dostatok hráčov pred gólmanom Dukly, vystrelil a puk ešte tečoval Josh Brittain – 1:1. V závere divácky atraktívnej dvadsaťminútovky ešte Bezúchov pokus prešiel tesne vedľa našej žŕdky.

Aj nástup do druhej tretiny mali lepší Trenčania. Využili presilovku o dvoch hráčov, keď po strele Vargu dorážal zblízka Ölvecký2:1. Hra bola potom častými vylúčeniami rozkúskovaná, viac možností mali na zvýšenie skóre domáci, konkrétne obrancovia Starosta a Cebák, ale prvý menovaný sa nepresadil v oslabení a druhý bol dobre odstavený od puku našou defenzívou.

Bystričanom pred poslednou tretinou nezostalo nič iné, iba vrhnúť všetky sily do útoku. V 44. minúte sa nám vydarilo prečíslenie dvoch na jedného. Hohman zobral zodpovednosť na seba a strelou medzi brankárove nohy zdramatizoval zápas – 2:2. Následné dve presilové hry v podaní Dukly veľa vzruchu pred Lukášom nepriniesli. Barani v závere riadneho hracieho času prevzali iniciatívu a viac sa tlačili za víťazstvom. Pri presilovej hre mohli rozhodnúť Faille a Brittain. Valent svoj tím podržal. Na opačnej strane zvonila tyč za Lukášovým chrbtom. A keď rozhodnutie nepriniesol ani náš osamotený Bartánus v predbránkovom priestore, nasledovalo predĺženie. V ňom o extra bode pre Trenčín v presilovej hre rozhodol prudkou strelou po ľade kapitán Radivojevič 2:3.

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 15. Radivojevič (Ölvecký), 21. Ölvecký (Varga, Bezúch), 63. Radivojevič (Starosta) – 16. Brittain (Mihálik), 44. Hohmann. Rozhodovali: D. Konc, Mullner – Šefčík, Junek. Vylúčení na 2.min: 5:8. Vyššie tresty: Dame-Malka (B. Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2680.

Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T. Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D.Hudec, J. Švec, Sojčík – Pardavý ml.

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihálik, J.Brejčák – M. Lunter, Bubela, Bartánus – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Faille, Brittain – Češík, Tamáši, Gabor – Andrisík

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Víťazstvo s Banskou Bystricou nás teší. Predsa len ide o úradujúceho majstra. Toto všetko je zásluhou všetkých hráčov. Boli sme pripravení na všetko a zvládli sme to.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Prvé dve tretiny boli z našej strany dosť slabé. Nekorčuľovali sme dobre a robili sme chyby v rozohrávke. Potom sme urobili korekcie v zostave. Poslednú tretinu sme si začali vytvárať šance. Vyrovnali sme, ale hrať poriadne dvadsať minút je veľmi málo proti kvalitnému súperovi ako je Trenčín. Máme ešte čo zlepšovať. Ideme na tom pracovať.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj TASR