Barani využijú aj služby Gilberta Gabora, pribudli juniori, v piatok fotenie s pohárom

ŠPORT
2 /

Hokejový dres majstrovskej Banskej Bystrice si v nasledujúcej sezóne oblečie 23-ročný útočník Gilbert Gabor. Kontrakt s našim klubom podpísal na ďalší jeden rok. Do kádra pribudlo aj dovedna 11 juniorov.

Rodák zo švédskeho Štokholmu Gilbert Gabor absolvuje v Banskej Bystrici už svoju tretiu sezónu. V ostatných dvoch bol pevnou súčasťou nášho mužstva, pričom vlani obohatil počas základnej časti Tipsport ligy svoje konto o 10 bodov za 5 gólov a 5 asistencií. V play-off nastúpil do siedmich stretnutí, v ktorých nebodoval. Vlani odohral aj všetkých šesť stretnutí základnej skupiny Ligy majstrov, kde získal 2 body (1+1). Zmluvu s HC ´05 iClinic Banská Bystrica aktuálne predĺžil o jeden rok.

Do letnej prípravy seniorského tímu sa zapojí aj niekoľko vybraných juniorov. Spomedzi obrancov dostanú priestor Adam Kobolka a Sebastian Hudec, skúšku absolvujú Martin Dlapka a Félix Petrinec. Spomedzi útočníkov dostane šancu aj člen reprezentačného výberu do 18 rokov Dominik Sojka, ktorý hral na nedávnych majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. Spolu s ním sa prípravy na sezónu zúčastnia Oliver Giertl, Ján Sarvaš, Lukáš Lunter, Michal Matoušek a Martin Majerík. Tretím brankárom bude Filip Belányi.

Po roku sa budete mať opäť možnosť odfotiť s POHÁROM VLADIMÍRA DZURILLU, pre MAJSTRA SR. Fotenie prebehne už tento piatok 7. júna od 15.00 do 18.00 hodiny pred FANSHOPOM HC ´05 na zimnom štadióne. Pri tejto príležitosti bude opäť otvorený i tamojší FANSHOP v rovnakom čase. Klub pripravil pre fanúšikov špeciálnu predajnú akciu – HRANÉ ČIERNE MAJSTROVSKÉ DRESY, čiže originálne dresy našich hráčov (čierna sada), v ktorých odohrali niekoľko zápasov uplynulej sezóny.

V predaji sú už aj permanentky na budúcu sezónu. Podrobnosti nájdete na webovej stránke HC ´05 pod nasledovným linkom: http://hc05.sk/predaj-permanentiek-na-sezonu-2019-2020?open&fbclid=IwAR2dO1Eonoljyy4E5G420pE2ZjMOtUJdSvCYE-eHHbVM2Fba6tHCJK-PuaI

Aktualizovaný káder nášho mužstva pred letnou prípravou:

Beskorowany, Gajan, Belányi – Ďatelinka, Mihálik, Biro, K. Sloboda, Nemčík, Räsänen, Žiak, Kobolka, S. Hudec, Dlapka, F. Petrinec – Jääskeläinen, Hrnka, Bartánus, Hickmott, McMurtry, Kabáč, Gabor, Tamáši, Róth, Sojka, O. Giertl, L. Lunter, M. Matoušek, Majerík, Sarvaš, T. Surový (?)

Autor: (bl), Foto: ilustračné + HC ´05