Barani víťazne aj v druhom ´prípraváku´, v Grazi pokorili tamojší 99ers tesne 3:2

0 /

V rámci prípravy na nový ročník hokejovej Tipos extraligy 2022/2023 vycestovali banskobystrickí hokejisti do susedného Rakúska, kde nastúpili proti účastníkovi nadnárodnej ICEHL Graz 99ers.

V úvodnom dejstve sa dokázali ´barani´´ujať vedenia, keď v 15. minúte otváral skóre stretnutia Björkung. Švédsky obranca prekonal domáceho brankára po strele príklepom a do šatní tak odchádzali Banskobystričania s najtesnejším jednogólovým náskokom.

Na začiatku druhej tretiny prežili naši hráči spod Urpína oslabenie po vylúčení Baču a v 29. minúte zvyšoval na 2:0 z bystrického pohľadu Šoltés.

Domácim sa podarilo odpovedať až tretej tretine, konkrétne v 44. minúte, po prihrávke Schiechla znižoval na 1:2 Fladeby. V 52. minúte však opäť viedli ´barani´ dvojgólovým rozdielom, po prihrávke Bíreša nasmeroval puk za chrbát brankára 99ers Výhonský1:3. Graz sa nevzdával a tri minúty pred koncom sa opäť dotiahol na rozdiel jedného gólu po presnom zásahu Granholma 2:3. Domáci hokejisti skúšali v samotnom závere absolútny vabank v podobe hry bez brankára, no napriek jednej sľubnej šanci dokázali banskobystrickí hokejisti napokon zvíťaziť.

Graz 99ers – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 44. Fladeby, 57. Granholm – 15. Björkung, 29. Šoltés, 52. Výhonský

Graz 99ers: Wieser – Kernberger, Boivin, Kirchschläger, Bouramann, Pfeffer, Egger, Kutzer, Salonen – Antonitsch, Schiechl, Fladeby – Zusevics, Alagic, Woger – Pesendorfer, Oberkofler, Granholm – Krainz, Zalewski, Ograjensek

HC ’05 BB: Belányi – Bačik, Björkung, Holenda, Luža, Ďatelinka, Bača, Bdžoch, Ganz – Šoltés, Kontos, Gabor – Sukeľ, Bíreš, Výhonský – Kabáč, Tamáši, Gašpar – Jendek, Sojka, Melicher

Autor: (bl), Zdroj: HC ´05, Foto: web Graz99ers + fb HC ´05