Barani v prvom pohárovom zápase proti Liptákom víťazne a na nulu + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti vstúpili do Tipsport Kaufland Cupu zápasom v Ružomberku proti Liptovskému Mikulášu. Duel zvládli a vyhrali ho jasne 4:0.

V prvej tretine sme išli po troch nevyužitých šanciach do vedenia v trinástej minúte. Pred bránkou Liptákov vznikla neprehľadná situácia, vysoký puk sa napokon ocitol na ľade, dostal sa k nemu Oliver Giertl a bekhendom zakončil spoza protihráča – 0:1. Liptáci mohli vyrovnať Okuliarom zblízka, ale Gajan nás podržal. Na druhej strane mali šance do prestávky aj naši hokejisti, konkrétne Lamper a Winquist, no gólman Krasanovský bol proti.

Bystrickým hokejistom vyšla aj druhá tretina. Do vedenia 0:2 sme išli po rýchlom protiútoku, keď Kriška prihral sprava doľava Mattovi Mistelemu a ten bez prípravy nekompromisne zakončil. Liptákom podkuroval nepríjemne najmä náš prvý útok, ale Lamperovi nebolo dopriate skórovať. Podarilo sa to napokon Alexovi Tamášimu, ktorý ťažil z dobrej prihrávky Kabáča od bránkovej čiary a pred Krasanovským z dvoch metrov nezaváhal – 0:3.

V tretej tretine nevyužil dobrú šancu pred našim Gajanom aktívny Uhrík a samostatný nájazd taktiež nevyužil skúsený Rudolf Huna. Brankár HC ´05 teda nekapituloval a mohol sa tešiť so spoluhráčmi v 49. minúte. Využili sme presilovku piatich proti trom, tvrdou strelou spoza kruhu sa presadil kapitán Ivan Ďatelinka0:4. Liptáci mali potom ďalšie dve nájazdy na našu bránku, rútil sa najprv Maroš Surový, ale pálil do žŕdky a neskôr Hamráčka vychytal Gajan. Náš brankár sa zaskvel aj dobrým zákrokom pred Michalíkom, takže sa okrem víťazstva mohol tešiť i z čistého konta.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. O. Giertl (Mich. Roman), 26. Mistele (Kriška, Winquist), 38. Tamáši (Kabáč, Žiak), 49. Ďatelinka (Lamper, Winquist). Vylúčenia 7:1, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, diváci: 350 – hralo sa v Ružomberku.

Liptovský Mikuláš: Krasanovský – Kurali, J. Nemec, M. Bača, Petran, Pavúk, Mezovský, Parobek, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Uhrík – Michalík, Okuliar, Hamráček – M. Surový, Oško, Bečka – Nechaj, M. Matoušek, Toma

Banská Bystrica: Gajan – Ďatelinka, Petrinec, Žiak, Biro, Demo, Roman, Zubák – Kriška, Winquist, Lamper – Sloboda, Tamáši, Mistele – Kabáč, Češík, Fafrák – Vybíral, Giertl, Vašaš

Hlasy po zápase (zdroj web HC ´05):

Alex Tamáši, autor nášho tretieho gólu: „Ja som najskôr ani nevedel, že gól padol, pretože tá strela mi nesadla. Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a získať všetky body. Dali sme do toho všetko, pripravili sme sa zodpovedne. Do každej situácie sme išli naplno. Aj keď Liptovský Mikuláš nepatril v minulej sezóne k elitným tímom, tak netreba nikoho podceňovať, je nová sezóna. Poznám veľa chalanov, čiže na takýto zápas sa dá vyhecovať. Chcel som podať čo najlepší výkon. Tí diváci chýbajú, cítime to. Predsa len, fanklub je náš šiesty hráč na ľade. Sme však radi, že fanúšikovia došli, aj keď v obmedzenom počte a podporili nás.“

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Za víťazstvo a nulu sme radi. Na druhej strane, stále to berieme ako formu prípravu. Snažili sme sa pozerať hlavne na náš výkon. Prišli sme z našich provizórnych podmienok, keďže hala B je oproti „letisku“ v Ružomberku možno dvojtretinová, takže na začiatku sme sa prvých desať minút hľadali. Potom sme si zvykli aj na tieto rozmery a snažili sa presadzovať našou hrou. Niektoré herné zámery nám vyšli veľmi dobre, iné horšie. Pokračujeme v príprave, stále máme čo zlepšovať. V momente, keď je puk neistý, musíme zlepšiť spoluprácu a podporu defenzívy aj počas presilovky. Avšak, pre nás je slušná vizitka, že sme dali tri góly v našich početných prevahách. Je dobré, že aj v tejto fáze to už má súťažný podtón. V tomto smere Tipsport Kaufland Cup len vítam. V súčasnosti máme k dispozícii päť formácií a troch brankárov, takže v Detve sa vo štvrtok predstavia aj iní hráči. Momentálne nie je zranený nikto, v tejto fáze príprave budeme točiť celý káder.“

Druhý pohárový zápas odohráme vo štvrtok 10. septembra v Detve o 18.00 hodine.

Autor: (br), Foto: archív + fb HC ´05