Barani v Michalovciach v oklieštenej zostave prehrali o dva góly + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti neuspeli  ani v 20. kole Tipos extraligy na ľade súpera. Tentoraz prehrali v Michalovciach, kde odcestovali iba s piatimi obrancami a jedenástimi útočníkmi. Ide už o piatu prehru ´baranov´ v rade.

Zemplínčania potvrdili aktuálne lepšiu výkonnosť výsledkovo i herne. Skóre mohol v 5. min otvoriť Suja, keď jeho tečovaná strela skončila na žŕdke našej bránky. O minútu však už domáci vyšachovali banskobystrickú obranu a Mašlonka zblízka bekhendom otvoril skóre – 1:0. Bol to jeho prvý gól v sezóne. My sme sa iba ťažko dostávali do šancí, ale vyrovnať sme mohli. V 16. minúte sa po dobrej práci Kabáča nepresadil v trme – vrme Ihnačák.

Do dvojgólového vedenia sa Michalovce dostali dve minúty po zmene strán pri hre štyroch na štyroch. Ihnačák stratil puk v našom obrannom pásme, nasledoval rýchly presun súpera do útoku, Regenda prihral z ľavej strany do ideálnej pozície Stripaiovi na pravú a ten nezaváhal – 2:0. Obranca od Zemplína zaknihoval vôbec prvý bod v sezóne. Barani sa však vrátili do zápasu, využili presilovku, keď sa v 26. minúte presadil strelou spoza kruhu Miloš Bubela2:1. Náš útočník dal druhý gól v sezóne i vďaka tomu, že Williams mal zakrytý výhľad. Bystričania dostali napokon tvrdú ranu v podobe tretieho gólu od Michaloviec šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po úspešnom vhadzovaní vystrelil od modrej Bokroš, Gajan puk vyrazil, no našiel si ho Buc a dopravil ho cez Ďatelinku na dvakrát do siete – 3:1. Dávid Buc dal premiérový gól v michalovskom drese.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa naši hokejisti spod Urpína ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, no nedokázali sa presadiť ani v presilovke piatich proti trom. Mali sme tlak, avšak Ščerbak i Fossier narazili na dobrého brankára Williamsa. Potom sme sa zbytočne oslabili, keď Mistele predviedol pästný súboj s Regendom, ktorého vyzliekol z dresu, ale obaja hráči putovali do šatne s trestami a my sme už mali k dispozícii iba desať útočníkov. Dve minúty pred koncom sme skúsili dlhú power-play bez brankára, no tú zhatilo vylúčenie Tamášiho. Domáci tak mohli pridať štvrtý gól po strele Bokroša a dorážke Mráza, aj Gajan však ukázal svoje kvality. V závere ešte okorenila duel bitka dvoch kamarátov Boldižára na našej a Macejka na strane súpera. Obranca HC´05 zložil na ľad hokejistu Michaloviec. Vyhrali sme na bitky, prehrali však na góly.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ‘05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Mašlonka (Buc, Kukuča), 23. Stripai (Regenda, Suja), 40. Buc (Bokroš, Macejko) – 26. Bubela (Ďatelinka). Rozhodovali: Smrek, Štefik – Janiga, Bogdaň, vylúčení na dve min.: 8:9, vyššie tresty: Regenda a Macejko – Mistele a Boldižár po 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Mudrák, Gajdoš, Mihalik, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen – Faith, Suja, Regenda – Žitný, Galamboš, Mráz – Mašlonka, Buc, Kukuča – Chalupa

Banská Bystrica: Gajan – Cardwell, Boldižár, Španko, Ďatelinka, Lopejský – Fossier, Ihnačák, Ščerbak – Vašaš, Bubela, Mistele – Jendroľ, Tamáši, Galbavý – Gabor, Kabáč

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: Prišli sme do Michaloviec s piatimi obrancami a ani nie s kompletnými štyrmi útokmi. Bolo to veľmi náročné, mali sme niekoľko veľmi zbytočný strát pukov, či v obrannom pásme alebo v neutrálnej zóne. Napriek tomu sme nechali na ľade všetko. Mali sme nejaké príležitosti, no podarilo sa nám streliť len jeden gól a s jedným gólom je ťažké vyhrať hokejový zápas. Musíme strieľať viac gólov než súper, bojovať až do samého konca a dbať na všetky detaily, ktoré sú v hre. Aj keď brankár predvedie viacero dobrých zákrokov, tak inkasujeme po chybách v obrane. Čo sa týka zdravotného stavu kádra, žiaľ nevidím to ružovo, že by sme v nedeľu mali plnú zostavu na zápas.“

Dávid Boldižár, obranca Banskej Bystrice: „Škoda gólu do šatne na konci druhej tretiny. Už sme totiž dostávali súpera pod tlak, mali sme tam niekoľko šancí. Musíme ich však premieňať, ak chceme vyhrať a byť úspešní. V Michalovciach sme hrali dnes na päť bekov a jedenásť útočníkov, takže sme sa museli zomknúť a hrať všetci za jedného. Bolo to cítiť, ale niekedy je to možno aj dobré, aspoň sme v tempe, stále sme na ľade. Pre mladých hráčov je to veľká škola, každé jedno striedanie je pre nás bonusom v takomto ťažkom zápase. Chceli sme ukázať v tretej tretine, že sme lepší ako súper. Žiaľ nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól.“

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: „Odohrali sme dobrý zápas. Banská Bystrica prišla k nám len so šestnástimi korčuliarmi, keďže mala viacero zranených hráčov. Pre súpera to bol ťažký duel s nami, ale ja som rád, že sa nám ho podarilo vyhrať. Teší ma, že sa presadili noví strelci. Pre defenzívu je lepšie, ak je paleta strelcov v tíme širšia. Spokojný som aj s brankárom Williamsom, chytal veľmi dobre, je na kvalitnej úrovni. Verím, že bude pokračovať v takýchto výkonoch.“

Autor: (bl), Foto: Tomáš Feigl (fb Dukla Ingema Michalovce a web HC ´05)