Barani v Košiciach neuspeli, nezvládli druhú tretinu + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejoví ´barani´ v 45. kole Tipos extraligy prehrali na ľade Košíc o tri góly. O našej prehre rozhodla druhá tretina, v ktorej sme inkasovali až trikrát. Opäť sme sa trápili v koncovke.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej a viacero zaujímavých gólových príležitostí. Brankári si však udržali čisté kontá a nič na tom nezmenili ani šance Tamášiho, Ihnačáka na našej strane či Klhůfka na domácej.

Skóre otvoril po 36 sekundách druhej tretiny košický obranca Baránek, ktorý v presilovke od modrej prekvapil gólmana HC ´05 Gajana – 1:0. Košičania boli v druhej tretine výrazne aktívnejší, hralo sa najmä pred Gajanom, ktorý síce zmaril viacero sľubných šancí „oceliarov,“ ale v 31. minúte kapituloval po úniku Klhůfka 2:0. V 37. minúte bol náskok domácich už trojgólový, keď Lapšanský spoza hráča prestrelil nášho brankára v hre štyroch proti štyrom – 3:0. Krátko na to sa v oslabení dostala do samostatného úniku dvojica Mráz – Klhůfek, ale druhý menovaný neskrotil skákajúci puk.

Bystričania v tretej časti zlepšili pohyb a snažili sa o gólový návrat do zápasu. V 47. minúte vytvorili tlak na Riečického bránku, ale bez želaného efektu. Rušno bolo aj pred Gajanom, ktorý zmaril preislovkové šance Chovana i Mráza. V 58. minúte sa naši hokejisti dostali k presilovke, ktorú využil dôrazný Marin Faško-Rudáš – 3:1. Následne sme to skúsili bez brankára, v šestici, no Poirier pridal štvrtý gól Košičanov do opustenej svätyne Banskej Bystrice – 4:1.

HC Košice – HC 05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 21. Baránek (Chovan, Klhůfek), 31. Klhůfek (Riečický, Chovan), 37. Lapšanský (Poirier, Michalčin), 60. Poirier (Frič) – 58. Faško-Rudáš (Lamper, Sukeľ).

Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. – Jurčiak, Janiga, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Lamper (B. Bystr.) 10 min. OT za nešp. správanie, Růžička (Koš.) 5+DKZ za napadn. hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík – Klhůfek, Mráz, Chovan – Belluš, Poirier, Lapšanský – Eliaš, Jacobs, Frič – Jokeľ, Havrila, Krasničan – Vaculík

HC 05 Banská Bystrica: Gajan – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, S. Hudec – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Sloboda, Dvorský, Lamper – Melcher, Sojka, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Mlynarovič

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Moje mužstvo dnes podalo kolektívny výkon. Obrancovia pomáhali ofenzíve a útočníci sa usilovne vracali do obrany. Hrali sme kompaktne, vytvorili sme si viacero šancí. Škoda, že sme nedali viac gólov. Sme však radi za tri body.“

Jozef Budaj, asistent trénera HC ´05 Banská Bystrica: „Mali sme snahu dobre hrať. Prvú tretinu sme zvládli, ale v druhej sme mali herný výpadok. Inkasovali sme tri góly, čo je veľa. Keď sa to stane proti súperovi, akým sú Košice, tak sa ťažko vracia do zápasu. Prehra nás mrzí.“

Adam Lapšanský, útočník Košíc: „Bol to jeden z tých našich lepších zápasov. Podali sme dobrý výkon – tak v útoku ako aj v obrane. Určite sme chceli vyhrať, ideme s tým do každého zápasu. Teraz sú už všetky ťažké, v podstate na úrovni play-off. Stále sa snažíme zabojovať o šieste miesto. Sme radi, že nám to dnes vyšlo a máme tri body do tabuľky.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj: TASR