Barani v Dubnici nad Trenčínom triumfovali po hetriku Troocka + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v utorňajšej predohárvke 29. kola Tipos extraligy v Dubnici nad Váhom nad Duklou Trenčín 7:2. V tabuľke tak poskočili na siedme miesto pred Poprad, ktorý má však zápas k dobru. Barani vyhrali tretí duel v rade a kanadský útočník Troock zaznamenal v tomto dueli na Považí hetrik. Zo zdravotných dôvodov nenastúpil na duel domáci brankár Connor LaCouveé.

V úvode prvej tretiny prežili Bystričania presilovku súpera, počas ktorej Dukla výrazne nehrozila. Až v šiestej minúte mohli domáci meniť skóre, ak by Tourigny po prieniku z pravého kruhu pokoril Sedláčka, ten však zasiahol ramenom. My sme mohli kontrovať, keď Troock posielal puk pred bránkovisko, avšak Kontos nenastavil hokejku ideálne. Druhé oslabenie už ´barani´ nezvládli. Watlingove sekanie potrestal trenčiansky obranca Pietroniro, ktorý ťažil z prevahy a bolo 1:0. Lenže prešlo iba trinásť sekúnd a bolo vyrovnané. Branden Troock po vhadzovaní zostal na ľavom krídle v situácii dvoch proti jednému osamotený a švihom poslal puk pomedzi betóny Boráka – 1:1. Potom sa aj Bystričanom naskytla prvá presilovka a počas nej hrozili. Gašpar najprv trafil betón gólmana a potom mieril tesne vedľa. Výhonský zblízka v šanci pre zmenu nechal vyniknúť Boráka. Ten však kapituloval tri sekundy po skončení našej početnej výhody. Ťažili sme ešte z presilovkovej prevahy, pretože Výhonský spoza bránky puk nezasunul za čiaru, ale ten sa odrazil medzi kruhy a voľný Jakub Sukeľ namieril švihom presne – 1:2. Do prestávky sa tento stav už nemenil, Dukla síce hrala ďalšiu presilovku, ale v nej neuspel Petráš sám pred Sedláčkom.

Úvod do druhej tretiny mali hokejisti spod Urpína výborný. Výhonský prešiel spoza bránky medzi kruhy, prikryl si puk, ešte prihral a rovnako zle bránený Michal Kabáč prestrelil Boráka už v 21 sekunde – 1:3. Medzi trenčianske žrde následne putoval Vereš a ten musel čeliť už o 18 sekúnd na to šanci Watlinga. Dôležité zákroky predviedol aj pri presilovke ´baranov´. Vychytal  v poslednej chvíli Urbánka, ktorý už zakončoval pred odkrytou bránkou a následne vyprodukoval parádne zákroky pri príležitostiach Watlinga a Jendeka. Spoluhráči sa mu za to odvďačili znížením na 2:3 už v pätici v 26. minúte. Obranca Ulrych sa s pukom dostal k bránkovisku, kde dostal priestor a zblízka prekonal Sedláčka už do posunutej bránky, ale rozhodcovia po dlhom skúmaní videa napokon gól uznali. Bystričania následne dali gól, ale ten pre zmenu rozhodcovia Holendovi neuznali. Náš spomenutý obranca najprv strieľal do žŕdky, no odrazený puk si chcel sklepnúť rukou na hokejku a doraziť ho, no skončilo to dosť neurčito… V polovici zápasu Watling prihral medzi kruhy a voľný Ďatelinka v obrovskej šanci trafil jedného z obrancov súpera, ktorý sa do jeho pokusu obetavo položil. Bystričania potom zvládli ďalšie oslabenie a po ňom sa s vervou pustili do útočenia. Strelu Koja ešte Vereš vyrazil pred seba, kde bol voľný Troock. Ten sa pokúsil o sťahovačku a bekhend, no to mladý domáci gólman vystihol. Napokon však kapituloval jednu sekundu pred prestávkou! Brandena Troocka našiel Urbánek pri bránkovisku a Kanaďan na dvakrát dotlačil puk pri pravej žrdi okolo betónu Vereša za čiaru – 2:4.

Začiatok tretej tretiny bol znovu v réžii banskobystrických hokejistov, aspoň čo sa týka gólových šancí. Kontos v brejku prihral na Troocka, ktorý však zblízka nezakončil presne a ani neprihral naspäť. Vereš mal aj trochu šťastia. Potom znovu Kontos potiahol akciu pred bránku Dukly a vo veľkej šanci strieľal do jej konštrukcie. Puk sa však odrazil, snažil sa ho prihrať na Troocka, čo sa mu už nepodarilo. Baranom následne nevyšla ani presilovka a po nej mal možnosť na opačnej strane Šimon Petráš. Zobral to v situácii dvoch proti jednému na seba, ale strelu švihom mu výborne vystihol Sedláček. Dukla prevzala aktivitu, ale nevedela sa dostať do vyloženej šance. Tú mali hráči spod Urpína, ale s ňou znovu raz Troock naložil katastrofálne, keď tentoraz prestrelil bránku. Trenčín to v závere skúšal v šestici bez brankára v snahe privodiť drámu, dosiahnuť kontaktný gól, ale naopak bol za to potrestaný piatym našim zásahom. Postaral sa oň Kanaďan Branden Troock strelou do prázdnej bránky a dosiahol zároveň cenný hetrik –2:5. A to nebolo všetko, pretože rozhodených domácich hokejistov ešte dorazil Alex Výhonský gólom na 2:6 a poslednú bodku dal tridsať sekúnd pred klaksónom Rastislav Gašpar, ktorý bol voľný pri bránkovisku a na dvakrát prekonal už zdecimovaného Vereša – 2:7.

HK Dukla Trenčín – HC ´05 Banská Bystrica 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Góly: 9. Pietroniro (Tourigny, Petráš), 26. Ulrych (Obdržálek, Petrovický) – 10. Troock (Watling, Kontos), 12. J. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 21. Kabáč (Výhonský), 40. Troock (Urbánek, Watling), 58. Troock (Kontos, Ďatelinka), 60. Výhonský (Luža, Kojo), 60. Gašpar (K. Sukeľ, Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Ordzovenský, vylúčení na dve min.: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 714.

Trenčín: Borák – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Petrovický – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Obdržálek – Sloboda, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Jurík, Gaťár

Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Matej Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, Urbánek, D. Jendek – G. Gabor, Sojka, Kabáč

Doug Shedden, tréner Banskej Bystrice: Páčil sa mi náš vstup do zápasu. Ťažko povedať, či mal trenčiansky brankár zlý deň, ale získali sme vedenie. Myslím si, že náš gól v poslednej sekunde druhej tretiny na 4:2 bol veľmi dôležitý, veľa znamenal, pretože posledných desať minút druhej tretiny nás domáci celkom zatlačili. Skvelý zápas pre Troocka, ktorý dal tri góly. Sú to pre nás cenné tri body, vzhľadom na to, že nás mohli Trenčania predskočiť. Snažíme sa, aby všetci hráči poriadne dreli. V našom systéme bez poriadnej driny nemôžeme očakávať úspech. Brankár Jakub Sedláček odviedol opäť výbornú prácu, v mnohých stretnutiach nám dáva šancu zvíťaziť. Ak začneme ešte využívať presilovky, budeme omnoho lepší.“

Jakub Sukeľ, útočník Banskej Bystrice: „Sme veľmi radi, že sme to zvládli, bol to šesťbodový zápas. Doma nám posledné dva zápasy s Trenčínom nevyšli, takže sme sa na to dobre pripravili a tri body sú už teraz naše a sme za to radi. Postupom času sa naša hra zlepšuje. Je dobré, keď jeden zápas potiahne jedna päťka a druhý zápas iná. Je to lepšie, ako keby dávali góly iba jedny. Sme radi, že nám to tam padá. Vedeli sme, že domáci majú nejakého mladého brankára, ktorý často nechytá, tak sme sa snažili strieľať a podarilo sa.“