Barani trápili favorizovaných Spišiakov, ale na výhru to nestačilo + HLASY

0 /

Po úspešnom ťažení v derby proti Zvolenu čakal na banskobystrických hokejistov ďalší ostrý test, tentokrát na ľade popredného celku súťaže. V rámci 21. kola sa predstavili v Spišskej Novej Vsi, ktorej pred stretnutím patrila 2. priečka a v ich prostredí ešte nenašiel na nich recept žiadny súper. A nestalo sa tak ani v nedeľu večer. Barani síce vyhrali stredné dejstvo, ale v celkovom zúčtovaní prehrali o dva góly – 2:4.

Domáci boli od úvodu aktívnejší, už v 4. minúte dal o sebe vedieť Bortňák, krátko na to bola v dobrej príležitosti aj nedávna akvizícia „rysov“ Bakoš. Na úvodný zásah si počkali diváci do začiatku 7. minúty, kedy Majdan našiel hokejku Nellisa a ten už nemal problém rozvlniť sieť za Krošeljom – 1:0. Spišiaci nepoľavovali a v úvodnom dejstve mali viac z hry, ich snaha bola po druhýkrát korunovaná v 19. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísal nikým nekrytý Džugan2:0.

Zverencom trénera Wojnara sa vydarili aj úvodné striedania druhej tretiny, no boli to hráči spod Urpína, ktorým sa podarilo skórovať a dostať sa tak na dostrel. V 25. minúte si vypýtal puk voľný Patrik Bačik a presne mierenou strelou prekonal Melicherčíka – 1:2. Zhruba dve minúty na to sa previnil voči pravidlám Nellis, čo ´baranom´ poskytlo možnosť početnej výhody. Svoje kvality ukázali najmä legionári okolo Adama a Wilkinsa, no strelcom vyrovnávajúceho gólu na 2:2 bol aktívny Carter Turnbull, pre ktorého to bol druhý bod v zápase. V 36. minúte prišlo pomerne prísne vylúčenie Bačika, na čo domáci odpovedali rovnako presilovkovým gólom, keď sa k puku dostal Kerbashian a pohotovým zakončením poslal svoj tím opäť do vedenia – 3:2.

V prvej polovici tretej časti videli vyše tri tisícky divákov skôr taktický boj, keďže domáci si snažili postrážiť si tesný náskok. Zhruba v 50. minúte mal dobrú príležitosť Bystričan Petriska, ktorý po zaváhaní defenzívy Spišiakov posielal na Melicherčíka nepríjemný teč, avšak bez úspechu. V 52. minúte už dvíhal ruky nad hlavu Výhonský, ktorého dobre našiel medzi kruhmi Bíreš, no ozvala sa len konštrukcia Melicherčíkovej svätyne. V 54. minúte mohol poistiť vedenie „rysov“ Džugan, lenže proti bol Krošelj, ktorý udržoval nádeje tímu spod Urpína na prípadné vyrovnanie. Postupne síce ´barani´ zvyšovali aktivitu, no domáci ich na dlhší čas vpustili do pásma až v záverečnej minúte, kedy sa odhodlali Bystričania aj k hre bez brankára. Tá napokon svoje ovocie nepriniesla, naopak, pár sekúnd pred koncom opečiatkoval konštrukciu Bakoš a následne si dokorčuľoval puk Džugan, ktorý pohodlne upravil na konečných 4:2.

Fakty o zápase:

HK Spišská Nová Ves – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Nellis (Majdan), 19. Džugan (Groch, Ališauskas), 38. Kerbashian (Archambault, Nellis), 60. Džugan – 25. Bačik (Turnbull, Vela), 28. Turnbull (Wilkins, Adam). Rozhodovali: Hronský, Goga – Orolín, Kacej. Diváci: 3339

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Groch, Valach, Romaňák, Žiak – Bakoš, Kerbashian, Archambault – Majdan, Nellis, Drábek – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Hamráček

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj – Bačik, Hora, Šenkeřík, Luža, Ďatelinka, Pavúk, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Stránsky, Štrauch

Raimo Helminen, tréner Banskej Bystrice: „Chcem pogratulovať domácemu tímu, predviedli tímový výkon a zaslúžili si zvíťaziť. Mali sme pomalší začiatok, súper bol o trošku lepší. Viac k tomu nemám veľmi čo povedať.“

Patrik Bačik, strelec gólu B. Bystrice: „Spišská začala trošku lepšie, prehrávali sme z nášho pohľadu 0:2. V druhej tretine sme sa dotiahli, potom to bol celkom vyrovnaný hokej. Škoda môjho vylúčenia, kde to Spišská premenila a potom sme ťahali za kratší koniec. Oni si to celkom dobre postrážili a v závere dali gól na 4:2. My sme mali celkom negatívnu sériu pred tým Zvolenom, takže musíme ísť do každého zápasu na sto percent. Prišli sme sem s tým, že chceme vyhrať a zobrať nejaké body. Je tu trochu väčšie ihrisko, čiže Spišská možno mala v tomto trochu výhodu a nakoniec to ubojovala. Za stavu 2:2 sa mi to zdalo celkom opatrné aj z jednej, aj z druhej strany. Oba tímy dobre bránili, nevedeli sme dať gól a oni potom využili presilovku a už to bolo naklonené na ich stranu. Ešte chvíľu potrvá, kým sa zladíme s novým trénerom, mal iba dva normálne tréningy a za dva tréningy toho človek asi nedokáže veľa spraviť. Myslím si, že priniesol dobrý vánok do kabíny, hovorí k veci. Uvidíme, ako to pôjde ďalej, mal dobré pripomienky a je na nás, ako sa toho chopíme a ako to využijeme. Hráč nikdy nejde do zápasu s tým, že nechce vyhrať, takže mrzí nás, že sme tu nedokázali ubojovať ani bod. Ako hovorím, musíme zbierať body, v tabuľke je to tesné.“

Banskobystrickí hokejisti sa najbližšie predstavia doma, a to v utorok 28. novembra o 18.00 hodine v dueli proti Nitre.

Autor: (cb úprava, web HC ´05), Foto: ilustračné