Barani podľahli Slovanu po závažných chybách, musia sa oklepať + HLASY

0 /

Banskobystrickí ´barani´ v 3. kole Tipos extraligy podľahli bratislavskému Slovanu 1:5. Prehrali tak druhý domáci zápas v rade. Hokejisti z hlavného mesta SR naopak nadviazali na predchádzajúce víťazstvo z Popradu.

Do stretnutia vstúpili lepšie Bratislavčania. Ujali sa vedenia v štvrtej minúte Harrisom, ktorý z pravej strany šikovne prešiel a prestrelil Belányiho. Ten dostal dôveru pred Rahmom. Bolo tak 0:1. Slovan neustále hrozil a podnikal výpady dopredu. Pecararo sa pekne preštrikoval, ale nášho gólmana nepokoril. My sme mohli  vyrovnať až v jedenástej minúte po menšom zaváhaní defenzívy hostí, keď mal možnosť voľný Troock, no Coreau medzi žrďami tiež ukázal svoje kvality. Viac však hrozili ´belasí´. Napríklad Minárik po natlačení sa z pravej strany, proti bol brankár HC ´05, ktorý následne zneškodnil aj únik aktívneho Pecarara. V pätnástej minúte to na bystrickej strane skúšal prienikom Troock, znovu neuspel a z kruhu sa dobrou strelou nepresadil ani Luža. Do prestávky bol ešte zaujímavý bekhend hosťujúceho Minárika, no skóre nemenil.

Na začiatku druhej tretiny využil pošmyknutie nášho Pavlina Lukošík a bolo 0:2. Barani mohli znížiť Holendom z peknej otočky na ľavej strane, Coreau bol proti. Nebezpečné parametre mala aj strela Slovanistu Preisingera. V polovici duelu sa preštrikoval až pred gólmana hostí náš Kontos, ale zoči – voči nemu neuspel a podobne dopadol na dorážke i J. Sukeľ. Prišiel trest v podobe úniku Marcela Haščáka, ktorého vysunul Valach a bolo 0:3. Na tento zásah sme však rýchlo našli odpoveď, keď sa pred bránkou na dvakrát presadil po odrazenom puku Branden Troock1:3. Škoda, že sme nedali kontaktný gól na 2:3, mali ho na paliciach Výhonský, Gašpar i Tamáši.

Na konci druhej tretiny sme hrali 14 sekúnd presilovku o dvoch hráčov a na začiatku tretej 34 sekúnd, ale možnosť na kontaktný gól mal iba Kabáč zblízka, žiaľ nepochodil. A keď sme gól nevyťažili ani z brejku, bol k nemu blízko Gašpar, prišlo vylúčenie a úspešná presilovka Slovana. Takáč spoza bránky našiel pred ňou pohotového Pecarara a ten sa nemýlil – 1:4. A to nebolo všetko. Bratislavčania pridali aj piaty gól po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Harris1:5. Potom ešte v prečíslení vychytal Belányi Takáča. Bystričanom sa nedarilo využívať presilovky, takže aj preto ukončili duel so štvorgólovým mankom.

HC ´05 Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Troock (Kabáč) – 4. Harris (Fominych, MacKenzie), 23. Lukošík, 32. Haščák (J. Valach), 47. Pecararo (Takáč, Haščák), 51. Harris (Takáč, Maier). Rozhodovali: M. Novák, Žák – Tvrdoň, Gegáň. Vylúčená na dve min.: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, diváci: 2598.

Banská Bystrica: Belányi – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek

Slovan: Coreau – J. Valach, Golian, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Maier – Pecararo, Preisinger, Haščák – Fominych, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Zigo, T. Török

Rudolf Jendek, asistent trénera Banskej Bystrice: „Zápas nám absolútne nevyšiel od jeho začiatku. Vyrobili sme priveľa individuálnych chýb, pri prvých troch góloch boli dosť závažné. Posadili tak Slovan na koňa. Potom sa už ťažko hrá za stavu 0:3. Snaha tam ešte bola, mali sme aj príhovor k hráčom, ale Slovan si to podržal. Hostia hrali umne, ťažko sme sa cez nich presadzovali, hrali výborne osobné súboje, dobre korčuľovali, boli stále pri nás. Máme teda čo robiť a čo zlepšovať. Čo sa týka nasadenia Belányiho do bránky, bolo to rozhodnutie trénera brankárov, čo rešpektujeme a neriešime.“

Filip Belányi, brankár Banskej Bystrice: „Bol to môj prvý zápas v sezóne a nedopadol ideálne. Inak sme si ho všetci predstavovali, nielen ja. Snažil som sa čo najviac spraviť pre tím. Musíme pokračovať v tvrdej robote a uvidíme, čo bude ďalej. Tomuto zápasu chýbalo viac emócií z našej strany. Potrebujeme sa viac zrážať, viac strieľať a tlačiť sa do bránky. Nemôžeme sa pozerať na súpera, ale na seba, teda hrať našu hru a potom to pôjde. Ja sa učím aj od Robina Rahma, ktorý má veľa skúseností. Som rád po jeho boku.“

Dávid Šoltés, stý zápas za Banskú Bystricu: „Som rád, že mám na konte takéto pekné číslo, ubehlo to rýchlo, ani som si to neuvedomil. Som rád, že som toľko zápasov za Banskú Bystricu odohral a dúfam, že pridám ešte nejaké zápasy. Tento proti Slovanu bol veľmi ťažký. Vôbec sme nezachytili úvod, potom sme sa veľmi trápili v koncovke. Nevytvárali sme si šance. Musíme sa z toho oklepať, aby sme boli na nedeľu dobre pripravení. V tomto zápase nám nič nevychádzalo, bolo to niečo strašné, a to aj voči divákom, je nám to ľúto, pretože prišli na štadión v hojnom počte nás podporiť. My sme predvádzali takú hru, akú sme predvádzali. Musíme ukazovať, čo sme ukazovali v príprave. Dúfam, že to bude lepšie. My sa musíme vo všetkom zlepšiť. Proti Michalovciam a Slovanu sme  hrali asi tak na 50 percent oproti tomu, čo sme predvádzali v príprave. Asi sme sa nejako uspokojili. Myslím si, že tie výhry v príprave nám skôr uškodili ako pomohli. Už sa tým nechceme zaoberať a ani týmto zápasom. Myslíme na tie ďalšie stretnutia a v nich chceme predvádzať to, na čo máme a hlavne musíme ísť na sto percent.“

Ján Pardavý, tréner Slovana Bratislava: „Tak ako sme hrali prvých tridsať minút  je spôsob akým sa chceme prezentovať. Bol to vcelku dominantný výkon. Od stavu 3:0 pre nás sme však začali robiť hlúposti, trošku sme podceňovali niektoré situácie. Dali sme šancu Banskej Bystrici sa chytiť, dala gól na 1:3. Dôležité bolo naše oslabenie o dvoch hráčov na začiatku tretej tretiny, ktoré sme ustáli. Ďalším gólmi sme sa potom dostali do pohody. Jediné mínus v tomto zápase je, že podceňujeme niektoré situácie za komfortného stavu, čo sa nám nemôže stávať. Začiatok sezóny je vždy dôležitý pre sebavedomie a pohodu hráčov. My budem pracovať ďalej na tom, aby sme držali hráčov v takom zdravom napätí. Tých zápasov je pred nami ešte veľa, prvé dve víťazstvá nič neriešia.“