Barani po chybách prehrali v Košiciach, už aj trénovať budú vo Zvolene + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v piatkovom zápase 17. kola Tipos extraligy prehrali v Košiciach o štyri góly. V prvej tretine išli do vedenia a hrali ju dobre, no v druhej zbytočne inkasovali po chybách a aj napriek tomu, že sa dvakrát dotiahli na rozdiel gólu, záver duelu nezvládli.

Vstup do stretnutia mali domáci dobrý, mohli ísť do vedenia po prvej minúte, no Pospíšil z medzikružia Rabčana, ktorý dostal dôveru pred Vayom, neprekonal. Do vedenia išli naši ´barani´ v štvrtej minúte. Po perfektnej prihrávke Faška – Rudáša sa pohodlne presadil pred bránkou voľný Josh Winquist0:1. Tento náš hokejista mohol zvýšiť aj na 0:2, išiel sám na brankára Sedláčka, snažil sa ho rozpohybovať, no nedokázal ho pokoriť. Košičania potom hrali presilovku, no šancu sme mali my v oslabení. Tentoraz sa ocitol v úniku Výhonský, ale ani on nedokázal prekonať gólmana Košíc. V závere prvej tretiny sme nevyužili presilovku, takže na prestávku sme išli iba s tesným jednogólovým vedením.

Prvá polovica druhej tretiny Banskobystričanom absolútne nevyšla. Košičania sa do nás zahryzli a tromi gólmi v rade nielenže otočili vývoj, ale aj vyhnali Rabčana z bránky, ktorého nahradil Vay. Na 1:1 vyrovnal z medzikružia Bruno Mráz, po nevyužitých šanciach Pospíšila dostal do vedenia ´oceliarov´ v presilovke Klhůfek, keď ho parádne našiel Michal Chovan a práve tento hokejista napokon strelil tretí spomínaný gól zblízka pred odkrytou našou svätyňou. Po výmene brankárov sme sa zdvihli a znížili stav na 3:2. Trestali sme chybu Jokeľa, ktorý daroval puk Vašašovi a hoci sa tento náš útočník nepresadil, následne puk dostal do bránky Martin Faško-Rudáš. A mohli sme aj vyrovnať, ak by si prudký švih Vašaša našiel cestu medzi žrde. Tesne pred druhou prestávkou sa ešte strhla hromadná bitka po faule lakťom košického kontroverzného útočníka Réwaya.

Na začiatku tretej tretiny sme však presilovku nevyužili a pykali sme za to. Pospíšil vybojoval puk, ponúkol ho do tutovky Klhůfkovi a ten nezaváhal – 4:2. Zdvihli sme aj po tomto zásahu hlavu hore, v 55. minúte po parádnej prihrávke Tamášiho prekonal Sedláčka konečne aj Filip Vašaš4:3, no neuplynula ani minúta a bolo 5:3, pretože našu veľkú chybu vytrestal z úniku Michal Chovan a vyhnal i Vaya z bránky. Medzi žrde opäť putoval Rabčan a žiaľ inkasovali sme ešte ďalšie dva góly, najprv z hokejky Bruna Mráza a potom i Martina Pospíšila. Výsledok 7:3 bol z nášho pohľadu príliš krutý.

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica sa budú minimálne do konca budúceho týždňa pripravovať aj v rámci tréningov na zvolenskom zimnom štadióne. Dôvodom sú práce v B-hale v Banskej Bystrici. Zároveň je uzavreté a momentálne rozkopané parkovisko za štadiónom, na ktorom sa pracuje. Informoval o tom oficiálne náš klub prostredníctvom svojho webu, pričom ozrejmil, že mu chýba zázemie na štadióne pri Hrone a to napríklad rozcvičovňa či posilňovňa. V rámci tohto obdobia „barani“ nebudú mať tréningovú jednotku na ľade v Banskej Bystrici do 4. decembra s tým, že od pondelka 7. decembra by sa mali vrátiť do tréningov na B-halu pod Urpínom. Hlavný tréner Norbert Javorčík sa k tom u vyjadril nasledovne:

„Vo Zvolene máme dobré podmienky, čo sa týka ľadu, ale naše zázemie z Banskej Bystrice sa tam nedá nahradiť a chýba nám. Organizačná časť je preto o dosť náročnejšia. Na neustále prispôsobovanie sme si už zvykli, ale takáto záležitosť nevplýva pozitívne na mužstvo. Budeme sa s tým však pasovať ako sa dá, no nie sú to veci, ktoré by prispievali k pohode.“

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

Góly: 21. B. Mráz (Pavlin, Michal Chovan), 28. Klhůfek (Michal Chovan, Réway), 31. Michal Chovan (D. Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Michal Chovan (Réway, Pavlin), 58. B. Mráz (Baránek, Michal Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) – 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš (Vašaš), 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral). Rozhodovali: Žák, Štefik – Stanzel, Šoltés, vylúčení na dve min.: 8:11, vyššie tresty: Jenyš (Košice) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Bez divákov.

Košice: Sedláček – Baránek, Pavlin, D. Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Cibák, Mudrák – Michal Chovan, B. Mráz, Réway – Klhůfek, M. Pospíšil, Jenyš – O. Jokeľ, Eliaš, Milý – Frič, Havrila, Krasničan

Banská Bystrica: Rabčan (31. – 56. Vay) – J. Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, A. Žiak, Demo, Biro, Petrinec – Vašaš, Tamáši, Vybíral – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – K. Gabor, O. Giertl, Sarvaš

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Vstup do zápasu sa nám podaril, dali sme prvý gól a neinkasovali sme už v prvej tretine. V druhej náš výkon žiaľ nevygradoval. Čakali sme odvážnejší výkon najmä od mladých hráčov, ktorí majú veľa príležitostí i šancí, no hrali ustráchane. Na to sme potom aj doplatili.

Martin Faško-Rudáš, útočník Banskej Bystrice: „Nezačali sme zle, ale v druhej tretine sme spravili veľké chyby a po nich sme dostali za desať minút tri góly. Pustili sme Košice na koňa, bolo už ťažké sa dostať do zápasu. Napriek tomu sme sa doň dostali, dvakrát sme znížili na rozdiel gólu. No zase sme spravili chyby, ktoré nás stáli zápas. Inkasovali sme góly z prečíslení. Bola tam aj šarvátka na konci druhej tretiny, no postavili sme sa jeden za druhého a išli sme tam. Inak bol zápas pokojný. Moje body ma nezaujímajú, ani to, či som mal ja dobrý zápas, lebo sme prehrali. Máme mladý tím, ja som tiež mladý, potrebujeme ešte nabrať skúsenosti, hoci sa neustále zlepšujeme.“

Jan Šťastný, tréner Košíc: „Veľmi sme dnes chceli uspieť, aj z toho možno pramenilo to, že sme v úvode ťahali za kratší koniec. Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Kľúčové bolo, že sme v druhej tretine rýchlo dali gól a to nás nakoplo. Nejdú nám presilovky a aj preto sme išli do úplného rizika a poslali na ľad aj piatich útočníkov. Výsledok vyzerá byť jednoznačný, ale také to určite nebolo.“

Autor: (job), Foto: fb hokej.sk