Barani nestačili v CHL na Ambri-Piotta, nestrelili gól a nepostúpia zo skupiny + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v piatom kole Ligy majstrov (CHL) privítali v utorok neskoro večer na ľade švajčiarsky tím Ambri-Piotta. Naši ´barani´ mali ešte teoretickú šancu postúpiť z G-skupiny do ďalšej už vyraďovacej fázy, no museli vyhrať. Žiaľ nestalo sa tak. Súperovi sme nedali gól a prehrali rozdielom triedy 0:4. So ziskom troch bodov sme teda na poslednom štvrtom mieste v tejto skupine CHL.

V prvej tretine bolo na ľade prakticky iba jedno mužstvo, a to žiaľ hosťujúce, hoci prvú šancu sme mali my, no Šoltés v druhej minúte z medzikružia neuspel. Následne už hrozil iba súper a v rozmedzí necelej minúty a pol sa dvakrát presadil. Najprv pred Beskorowanym dobiedzal Kneubuehler, zasiahol aj prilbu nášho gólmana, ten mierne otrasený nevedel kde je puk, všimol si ho za ním pred čiarou Dal Pian a doťukol ho do bránky – 0:1. Z inkasovaného gólu sme sa nestihli ani poriadne spamätať a dostali sme aj druhý. Po pravej strane unikol D´Agostini a trafil puk parádne nad rameno ´Beska´ do vinkla – 0:2. Švajčiarsky celok mal potom i ďalšie šance a mohol skóre ešte navýšiť. Bianchi sa nepresadil zoči – voči nášmu brankárovi, následne neuspeli v dobrých možnostiach ani Zwerger a Müller, Egli dokonca neposlal puk do odkrytej našej svätyne. V závere tohto dejstva počas presilovky odmietli tretí gól Hofer a Kneubuehler.

Aj v strednom dejstve mali viac z hry hokejisti Ambri-Piotta. Trisconi mieril do žŕdky. Na opačnej strane to z rýchleho protiútoku vyskúšal z pravého kruhu náš Róth, no strieľal len do brankára Hrachovinu. Nebezpečné bolo prečíslenie hostí v 24. minúte, Bianchiho vychytal Beskorowany. Potom sme mohli znížiť po náhodnom teči Lampera, ale český gólman v drese švajčiarskeho celku ukázal skvelý reflex. Skóre sa menilo v 27. minúte. Opäť sa do streleckej listiny zapísal D´Agostini, keď v presilovke pálil spoza kruhu a prestrelil gólmana HC´05 – 0:3. Veľkú možnosť mal potom v ďalšej početnej výhode hosťujúci Hofer z dorážky, nepresadil sa, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v oslabení predviedol jeho spoluhráč Zwerger dravý prienik a sám pred Beskorowanym nezaváhal – 0:4. Bystričania mohli znížiť tesne pred druhou prestávkou ak by voľný Šťastný mieril z pravej strany o niečo presnejšie.

Na začiatku tretej tretiny mal veľkú možnosť náš útočník Lamper, v oslabení sa rútil na Hrachovinu, no nepokoril ho a navyše neubrzdil, narazil do mantinelu a musel byť ošetrovaný. Hostia pohrozili po rýchlom prechode do útoku Hoferom a Goiom, dobré zákroky predviedol gólman ´baranov´. Následne sme mali viac z hry, snažili sa naši hokejisti spod Urpína potešiť divákov aspoň čestným gólom. Tamáši sám pred Hrachovinom neuspel, neujal sa ani bekhend Bubelu zblízka, na opačnej strane zmaril hetrik D´Agostinimu Beskorowany. V závere mal ešte veľkú šancu útočník ´baranov´ Hickmott, proti bol brankár Ambri a Wahl strieľal vzápätí do žŕdky. Nebolo nám teda súdené dať gól.

HC’05 Banská Bystrica – HC Ambri-Piotta 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 6. Dal Pian (Kneubuehler), 7. D´Agostini, 27. D´Agostini (Flynn, Zwerger), 38. Zwerger

Rozhodovali: Moschen (Tal.), P. Stano – Jobbágy, Šoltés (všetci SR), vylúčení na 2 min.: 10:9, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, diváci: 1588.

Banská Bystrica: Beskorowany – J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Southorn, Mihálik, Petrinec – Gabor, A. Šťastný, Kabáč – Lamper, Wahl, Šoltés – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Bartánus, Bubela, Tamáši – Róth

Ambri-Piotta: Hrachovina – Dotti, Fora, Plastino, Fischer, Fohrler, Pinana, Jelovac – Hofer, Goi, Bianchi – Trisconi, D´Agostini, Egli – Sabolič, Dal Pian, Kneubuehler – Flynn, M. Müller, Zwerger – Incir

Vyjadrenia po zápase:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Rozhodovala dnes rýchlosť a nasadenie, v tom sme zaostávali. Snažili sme sa hrať fyzicky, ale nejako nám to nešlo. Akoby sme nenatankovali správny benzín do auta, ktorému potom chýbala rýchlosť. Do prvého gólu to bolo z našej dobré, no po inkasovanom zásahu na 0:1 sme sa nevedeli dostať do hry. Súper bol na koni. Až tretia tretina sa mi celkom páčila, ale za stavu 0:4 sme už so zápasom nedokázali nič urobiť.“

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice: „Ťažko sa to hodnotí. Prvých štyridsať minút bol súper lepší, v tretej tretine sme si zaslúžili streliť jeden či dva góly, ale nepodarilo sa nám to. Zlomili nás rýchle dva góly po sebe, po to druhom si súper viac veril, bol na koni a my sme tápali. Mali sme mali v tomto zápase svetlé momenty, ale súper nás prekorčuľoval. V prvej a druhej tretine bol jednoznačne lepší. My sme im nestíhali, tam bol najväčší problém. Chceli sme nadviazať na domáce výkony z Ligy majstrov, v ktorých sme získali tri body, žiaľ nepodarilo sa to. Musíme sa teraz dobre pripraviť na piatkový zápas, prvoradá bude už pre nás slovenská súťaž.“

Dávid Šoltés, útočník Banskej Bystrice: „Škoda mojej prvej šance v zápase hneď v druhej minúte. Zle som to trafil. Ak by som to dobre trafil, možno mohol byť iný zápas. Následne sme inkasovali dva rýchle góly, čo nie je príjemné pre žiadne mužstvo. Chceli sme sa z toho dostať, ale hostia hrali veľmi dobrý hokej, rýchlo korčuľovali, pristupoval k nám, nebolo to jednoduché. Musíme sa z tohto zápasu poučiť. Snažili sme sa ísť do zápasu na sto percent. Mali sme na začiatku ťažšie nohy, ale pripravovali sme sa dôkladne na tohto súpera. Prebrali sme taktiku, hru Ambri-Piotta detailne, takže nechceme sa na nič vyhovárať. Žiaľ nevyšlo nám to.“

Dominik Hrachovina, český brankár Ambri-Piotta: „Vyhrali sme a je mi jedno, či je to s nulou alebo bez nuly. Hlavné je, že to máme za sebou môžeme ísť naspäť domov. Bystričania veľa šancí nemali, zrejme boli unavení. V prvej tretine sme chceli dať góly, keďže sme celý deň cestovali, to sa aj podarilo. Bolo to kľúčové. Ja som mal dnes viac rozohrávok než zákrokov. V bránke som v podstate iba stál. Snažil som sa udržiavať v hre ako šiesty hráč, teda byť v kontakte s pukom. Díval som sa skôr čo sa deje naokolo a na chlapcov hrajúcich na opačnej strane. Bol badateľný rozdiel medzi týmito mužstvami, ale nechcem haniť slovenskú ligu. Skôr sa zamýšľam nad tým, čo prináša táto Liga majstrov. Jazdí sa hore – dole, ideme cez týždeň ďaleko preč a výsledok je taký, že ľudia na to nechodia. Nechápem tomuto. Naši fanúšikovia sú však ´blázni´, stále jazdia za nami, všade. Berú si v práci dovolenku. Ja by som si ju nevzal na zápasy Ligy majstrov. Aspoň však v Banskej Bystrici boli a urobili tu atmosféru. My na postup zo skupiny nemyslíme. Čo sa týka môjho pôsobenia v Ambri-Piotta, veľmi si to neužívam, ale nechcem to nejako rozoberať. Nemám tu chuť do hokeja, uvidím, ako to celé dopadne.“

Luca Cereda, tréner Ambri-Piotta: „Odohrali veľmi dobrý zápas. Mali sme úspešný vstup do zápasu, dôležitý bol prvý náš gól a potom aj ten druhý. Bystricu sme nepodcenili. Toto víťazstvo si vážime. Nečaká nás ani doma ľahký zápas, hoci sme tu vyhrali 4:0. Ja sa na odvetu teším. Banskú Bystricu určite ani na našom ľade nepodceníme.“

Výsledok druhého zápasu: Mníchov – Färjestad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)