Barani nestačili na východe republiky na favorizované Michalovce + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti neuspeli v 41. kole Tipos extraligy na ľade Michaloviec. O osude stretnutia sa rozhodlo v prvej tretine, v ktorej sme za necelých dvanásť minút inkasovali tri góly. Následne sme so súperom v najlepšej aktuálnej forme spomedzi všetkých tímov hrali vyrovnanú partiu, ale manko sa nám stiahnuť nepodarilo. Michalovce tak vyhrali deviaty zápas v rade!

Už v 2. minúte Bartánus prekvapil jednoduchou strelou brankára Belányiho a domáci išli do vedenia – 1:0. Práve Bartánus si krátko na to sadol na trestnú lavicu, ale naši hokejisti nevyrovnali ani po sľubnej šanci D’Aousta. Michalovčania boli v hernej pohode, rýchly gól im dodal sebaistotu a tú si upevnili aj počas prvej presilovky. Suja s Regendom ešte svoje príležitosti nevyužili, ale po strele Šedivého od modrej tečoval puk Regenda a bolo 2:0. Keď Belányiho o 15 sekúnd prekonal aj Hickmott, prišlo za stavu 3:0 k striedaniu brankárov v našom mužstve. Medzi žrde išiel Rabčan. Bystričania mali do konca prvej tretiny k dispozícii ešte dve presilovky, ale v nich neprekvapili michalovskú defenzívu.

Do zápasu sme sa vrátili v 41 sekunde druhej tretiny, zužitkovali sme tlak po skončenej početnej výhode, zaváhanie Southorna potrestal z dorážky Brian Ihnačák3:1. Domácich to nevyviedlo z rytmu a bez väčších problémov kontrolovali hru. K dispozícii mali aj dve presilovky, v ktorých však naša obrana pracovala dobre. Rabčan prvýkrát inkasoval až v 35. minúte, keď ho prestrelil Galamboš po peknej kľučke, vďaka ktorej získal dôležitý priestor na ľade – 4:1.

V úvode tretej časti neprekonali Rabčana domáci aktívni útočníci Regenda a Suja. Michalovce sľubnými šancami dokumentovali prevahu a aktívnou defenzívou nás držali na dištanc. V tretej časti pribudlo vylúčených na oboch stranách, bolo to nervózne, ale skóre sa už nezmenilo. V závere mali Bystričania tlak a v ňom i závar, no Ihnačák ani Lamper na Tomeka recept žiaľ nenašli.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 05 Banská Bystrica 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Török), 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) – 21. Ihnačák (Sukeľ, Mlynarovič). Rozhodovali: Novák, Goga – Crman, J. Konc ml., vylúčení na 2 min: 10:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Louis, Stripai – Hickmott, Lalancette, Lehtonen – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Karaffa, Lačný – Chalupa

Banská Bystrica: Belányi (12. Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Petrinec – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D’Aoust, Mlynarovič, K. Gabor – Lamper, Dvorský, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Sojka

Marek Bartánus, bývalý banskobystrický útočník, aktuálne hráč Michaloviec, strelec prvého gólu zápasu: „Musím priznať, že tento zápas nebol veľmi dobrý. Bolo to ťažké. Prezentovali sme sa efektivitou, ktorá nám zabezpečila úspech. Neskôr pribudli presilovky i oslabenia a k tomu aj štipka nervozity, bolo to rozhárané. Dôležitý je však výsledok, ktorý sa počíta. Prišiel impulz v podobe výmeny trénera pred časom a opäť sme začínali od nuly. Nastavený systém sa nemení a dostali sme ho do seba. Keďže sa ho držíme, vyhrávame. Na umiestnenie kladieme dôraz vždy. Čaká nás ešte osem zápasov. Máme k dispozícii dosť bodov, no stále sa pozeráme na najbližšie stretnutie. Tabuľkové rozdiely nie sú veľké. Určite chceme ponaháňať prvé dva tímy Zvolen a Poprad. V súčasnosti sa už dostávame na miesta, kde chceme byť. Potrebujeme vybojovať čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off. Pevne verím, že ešte nazbierame niekoľko bodov a presunieme sa vyššie.“

Peter Galamboš, strelec štvrtého gólu Michaloviec: „Síce sme vyhrali, ale ľahký zápas to nebol. My sme si ho ťažším urobili sami. Boli sme často vylučovaní, čo sa nám mohlo vypomstiť. Ťahali sme však všetci za jeden koniec povrazu a verili sme si. Ideme od zápasu k zápasu. Všetci túžime, aby sa dostavil pre michalovský hokej historický úspech.“

Autor: (job), Foto: Zdroj: TASR