Banskobystrickí hokejisti vyhrali majstrovstvá Slovenska veteránov

4 /

Tím Banskej Bystrice triumfoval na hokejových majstrovstvách Slovenska veteránov v Spišskej Novej Vsi. Vo finálovom zápase naši hráči zvíťazili nad Zvolenom 3:2.

Hokejové majstrovstvá Slovenska veteránov v Spišskej Novej Vsi ovládli hráči Banskej Bystrice, ktorí prešli celým turnajom bez jedinej prehry. V boji o trofej zdolali svojho veľkého rivala zo Zvolena 3:2, keď víťazný gól strelil minútu pred koncom riadneho hracieho času Richard Zedník.

V našej zostave sa objavili okrem Zedníka napríklad aj Tomáš Surový, Ivan Majeský či Lukáš Bambúch. V základnej skupine sme najprv zdolali Liptovský Mikuláš 4:1 a potom Dubnicu 2:1 až po samostatných nájazdoch.

V semifinále sme narazili na domácich Spišiakov a aj tento tím sme zdolali po nájazdoch, konkrétne 5:4. Prehrávali sme však už 0:4, no podarilo sa nám v hektickom závere vyrovnať a duel napokon zlomiť v samostatných nájazdoch vo svoj prospech.

Finálovým súperom Banskobystričanov bol Zvolen, a hoci sme prehrávali 0:1, otočili sme stav na 2:1, náš tradičný rival ešte stihol vyrovnať, no minútu pred koncom riadneho hracieho času zariadil triumf v podobe gólu na konečných 3:2 spomínaný Richard Zedník.

Zápasy sa hrali na dve tretiny, teda dohromady štyridsať minút. Obranca Banskej Bystrice Ivan Majeský bol vyhlásený za najlepšieho obrancu turnaja.

Výsledky Banskej Bystrice v základnej skupine:

Lipt. Mikuláš – B. Bystrica 1:4 (1:3, 0:1)
10. Pleva – 2. Štefanech, 8. Lipták, 13. Zedník, 36. Čtvrtníček

Dubnica – B. Bystrica 1:2 po s.n. (1:0, 0:1 – 0:1)
1. Ižvolt – 40. Mrena, Zedník rozh.nájazd

Semifinále:

B. Bystrica – Sp. Nová Ves 5:4 po s.n. (0:4, 4:0 – 1:0)

27. Bambúch, 30. Surový, 38. Zedník, 40. I.Majeský, Lipták rozh.nájazd – 7., 14. P.Hrubý, 6. J.Hrubý, 8. Filip

Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:4 (4:0, 2:4)
2. Paulík, 6. Kóňa, 10. L.Jurík, 19. Jandel, 25. Oravec, 40. L.Jurík – 27., 31. Mravec, 28. Škácha, 36. R.Školiak

O 3.miesto:

Spišská Nová Ves – Lipt. Mikuláš 8:1 (3:1, 5:0)
4. , 10., 13., 16., 25. P.Hrubý, 27. J.Hrubý, 29. Sopkovič, 30. Vaic – 15. Cibuľa

Finále:

Banská Bystrica – Zvolen 3:2 (1:1, 2:1)

11. Šimčík, 31. Čtvrtníček, 39. Zedník – 4. Košík, 37. Margoč

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Peter Hričina (Zvolen)

Najlepší obranca: Ivan Majeský (Banská Bystrica)

Najlepší útočník: Lukáš Jurík (Zvolen)

Najproduktívnejší hráč: Pavol Hrubý, 13 bodov (10 gólov, 3 asistencie, Spišská Nová Ves)

Autor: (bl), Foto: Zdroj hokej.sk