Zomrel Štefan Zvalo, česť jeho pamiatke

ŠPORT
7 /

Náš klub MFK Dukla Banská Bystrica smúti za dlhoročným trénerom i funkcionárom Štefanom Zvalom. Zomrel vo veku nedožitých 63 rokov.

Štefan Zvalo (†) začal oficiálne pracovať vo futbalovej Dukle od 1. mája 1988. Začal viesť prípravku a súčasne pomáhal aj pri prvoligovom doraste, ktorý vyhral prvú ligu na Slovensku a o majstra ČSSR hral s Baníkom Ostrava. Už v tom čase bol pevnou súčasťou mládežníckeho futbalu v Dukle po boku Petra Benedika. Ďalej viedol najmä starších žiakov a v roku 1995 dokonca zasadol na lavičku prvoligového A mužstva dospelých ako asistent trénera Jána Ilavského. Potom ešte viedol B tím.

Generálny manažér MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo k úmrtiu tejto výraznej osobnosti futbalového života pod Urpínom uviedol:

„Odpískané, dobojované, koniec zápasu… Tí ktorí sme ho poznali a s ním sa stretávali po zápasoch našej Dukly sme sa už tešili na ďalšie stretnutia. Futbal bol jeho život a v našej Dukle ako tréner urobil veľa dobrej a kvalitnej práce, či už pri mládeži alebo dospelých. Svoj futbalový život nezasvätil len nášmu mestu, ale pracoval i v blízkom Zvolene, Žiari nad Hronom, Ružomberku a v niekoľkých malých kluboch v okolí Banskej Bystrice. Včera podvečer sa šírila medzi ľuďmi, ktorí ho poznali veľmi smutná správa… Odpískané, dobojované, nie vo futbalovom zápase, ale prehra tragická, ktorá zasiahla nás všetkých, korí sme s ním vo futbale spolupracovali. Štefan odišiel spomedzi nás. Skončil sa jeho život, v ktorom mal ešte toľko plánov, predsavzatí – ako pomôcť futbalu. Odišiel  spomedzi nás jeden dobrý, zodpovedný a statočný človek.“

Štefan Zvalo bol aj asistentom trénera banskobystrickej Dukly po boku Antona Jánoša v sezóne 2002/2003, keď sme obsadili v II. futbalovej lige prvé miesto a vybojovali tak najvyššiu súťaž.

„Štefan. Nám ostáva už len jediná vec, poďakovať sa ti v mene mesta Banská Bystrica, bývalých i terajších funkcionárov, trénerov a hlavne priaznivcov futbalu Dukly a iných klubov v ktorých si pôsobil. Ďakujem ti i v mene svojom za všetko, čo si pre futbal urobil. História bude na teba pamätať. Ty neodchádzaš. Tvoje spomienky na teba ostanú stále živé. Česť tvojej pamiatke,“

– lúči sa so Štefanom Zvalom (†) nielen v mene svojom ale aj v mene súčasnej futbalovej Dukly Milan Smädo.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: archív Bystricoviny