Vo Zvolene sa zrodila divoká remíza Dukly s Liptákmi + HLASY

1 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v ôsmom kole II. ligy v dočasne domovskom stánku vo Zvolene iba remizovali s Liptovským Mikulášom 4:4, hoci viedli v prvom polčase už 4:1. Inkasovali však lacné góly a v druhom polčase žiadny nepridali.

Prvý polčas bol bohatý na góly. Prvú šancu mali hostia po rohovom kope a hlavičke Voška, Nôta loptu chytil. V šiestej minúte sa Liptáci dožadovali penalty za údajnú ruku, no zbytočne, my sme rozohrali rýchly aut, Polievka išiel od polovice ihriska na bránku, v šestnástke ho podrazil Štrba a kopala sa penalta v náš prospech. Bezpečne ju premenil Miladin Vujoševič1:0. Mikulášania potom výrazne ožili, Nôta zasahoval po dobrej koncovke Bartoša a nožničky Voška boli efektné, no o niečo nepresné. Až v 15. minúte to súperovi vyšlo po rohovom kope, keď sme nechali na zadnej žrdi úplne voľného Bartoša, ten sa presadil hlavou a vyrovnal na 1:1. Odpovedali sme pekným gólom Mareka Frimmela v dvadsiatej minúte, prešiel po ľavej strane, urobil si dvoch protihráčov a z uhla prekvapil i brankára, ktorý čakal prihrávku, loptu poslal náš hráč k vzdialenejšej žrdi – 2:1. O tri minúty na to zahrával z pravej strany priamy kop Polievka a Miladin Vujoševič účinne tečoval loptu v päťke – 3:1. O pár sekúnd sme sa tešili znovu po peknej akcii, ktorú rozohral Richtárech, dobrú robotu urobil prenikajúci Róbert Polievka, narazil si loptu s Vujoševičom a v šestnástke sám pred Lukschom nezaváhal – 4:1. Škoda 27. minúty, kedy si center Lauru nešťastne zrazil pred našou bránkou nikým neatakovaný Prikryl a zaknihoval tak vlastný gól – 4:2. Dukla potom mohla ísť do vyššieho vedenia, ale Starší z pravej strany pokutového územia iba vyprášil rukavice Lukscha a gólom neskončila ani akcia Richtárech – Starší, keď druhý náš menovaný hráč vyslal krížnu strelu, no mieril tesne vedľa žrde. Prišiel trest, v 41. minúte bol slabo bránený Voško, ktorý sa po centri z pravej strany presadil hlavou – 4:3. Tento futbalista Liptákov bol pri chuti a o pár sekúnd nebezpečne strieľal z hranice šestnástky, Nôta nás podržal. My sme mohli pridať piaty gól v nadstavenom čase prvého dejstva. Z priameho kopu z 18 metrov Polievka poslal loptu ponad múr, ale brankár to očakával a dobre zasiahol.

V druhom polčase sa bojovalo o každú loptu, šancí ubudlo, bolo to viac aj o taktike. Prvú príležitosť v tomto dejstve mal v 57. minúte Starší, zakončoval po centri v šestnástke, ale loptu ešte stihol zblokovať jeden z obrancov hostí. Po hodine hry boli blízko k vyrovnaniu Liptáci, Laura strieľal z rohu šestnástky a Nôta sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vyrazil. Z následného rohu bola obzvlášť nebezpečná hlavička Voška. Potom to skúšal individuálne aj Janec, ale nedokázal vyrovnať. V sedemdesiatej minúte po nákope nášho Staršieho vybehol brankár Luksch poriadne vysoko, musel hlavičkovať loptu, no iba pred Vujoševića, ktorý sa ju pokúšal dostať do opustenej svätyne Mikuláša, no nemieril presne, navyše gólman sa už stíhal vracať. Veľkú šancu sme mali o štyri minúty neskôr, kedy po akcii Polievku páli  z kraja šestnástky voľný Starší, Luksch dobre zasiahol. Napokon zahrmelo na opačnej strane po rohovom kope súpera. Podcenili sme situáciu v päťke a v páde dokázal trafiť loptu Dávid Krčík4:4. Minútu na to skóroval do vlastnej bránky takmer Janec, ktorý bol v tiesni pred našim Dolným, ale nepískal sa ani roh. V 81. minúte odkopával loptu spred vlastnej bránky Štrba, striedajúci bystrický útočník Laksík loptu zrazil a takmer ju dostal pod brvno, brankár hostí bol opäť pripravený. Záver duelu patril nám, často sme strieľali, aj z väčších vzdialeností, mali sme rohové kopy, chýbala však vyslovene vyložená šanca. Veľký závar vytvorili v šestnástke Polievka – Laksík – Dolný, ale bolo to bez účinnej koncovky. Mužstvá si tak napokon body delili, spokojnejší odchádzali zo Zvolena Liptáci.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3)

Góly: 8. a 22. Vujošević (prvý z 11m), 20. Frimmel, 24. Polievka – 15. R. Bartoš, 27. Prikryl, 41, Voško, 77. D. Krčík. Rozhodoval: Marsal. ŽK: Nosko, Prikryl – Staš, Laura, R. Bartoš, Gerát. Diváci: 412.

Zostava MFK Dukla: Nôta – Frimmel (90. Kupčík), Nosko, Prikryl, Migaľa – Uhrinčať (56. V. Tóth), Snitka (90. P. Vajda) – Starší (75. J. Dolný), Richtárech , Polievka – Vujošević (75. Laksík)

Súpiska MFK Tatran: Luksch – Janec, A. Krčík, Kačerík, Gerát, Rich. Bartoš, Staš (90. Lišivka), Štrba, Voško, Laura (90. Kim), D. Krčík

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme celkom dobre, ten prvý polčas nám vyšiel, ale myslím si, že tak skúsené mužstvo ako je Banská Bystrica, aj keď sme nehrali až tak dobre, by malo udržať výsledok za stavu 4:1 i 4:2 a zvíťaziť. V druhom polčase sme potrebovali udržať čisté konto, ale dostávame veľa gólov a musíme s tým niečo urobiť. Súper má tiež svoju kvalitu, len nám nesedí asi to, keď hráme z prvého miesta.“

Štefan Zaťko: „Ja si dovolím tvrdiť, že je to cenná remíza pre obidve mužstvá. Bol to kvalitný zápas, Obe mužstvá potvrdili, že majú ofenzívnu silu. Ja som hráčov motivoval, aby sme nedostali viac ako dva góly, nestačilo to, ale po tom vývoji stretnutia môžeme byť spokojní s bodom. Na chlapcov som hrdý, podali dobrý výkon.“

Miladin Vujoševič, autor dvoch bystrických gólov: „Zápas bol súboj. Vyhrávali sme v prvom  polčase 4:1. Chceli sme to v druhom i za stavu 4:3 udržať, bohužiaľ súper vyrovnal. Chceli sme dať víťazný gól, ale napokon sme len remizovali. Nič sa nedá robiť, musíme ísť ďalej. Vieme čo máme zlepšiť, veľa gólov dávame, ale aj ich veľa dostávame. Musíme sa sústrediť i na obranu.“

Róbert Polievka, kapitán B. Bystrice, autor štvrtého nášho gólu: „Musím byť kritický, lebo za stavu 4:1 nemôže takýto zápas skončiť 4:4. Pokiaľ chceme hrať o prvenstvo, nemôžeme v každom zápase dostávať tri – štyri góly. Z moje strany beriem tento zápas ako prehru, lebo sme zlyhali ako celé mužstvo. Nie je to chyba len obrancov, máme brániť všetci. Niečo asi nie je dobre. Musíme každý začať odznova, lebo druhá liga sa skvalitnila a takéto výkony nebudú stačiť, aby sme to zvládli.“