V utorok reštartovala 2. futbalová liga, bystrická Dukla v akcii až v nedeľu

ŠPORT
0 /

Dvoma dohrávkami reštartovala dnes na poludnie jesenná časť druhej futbalovej ligy sezóny 2020/2021 na Slovensku po tom, čo bola prerušená pre druhú vlnu pandémie koronavírusu. Líder súťaže banskobystrická Dukla odohrá duel až v nedeľu v Šamoríne. Už aj s uzdraveným Polievkom, avšak bez útočníka Vujoševića. Ciele sa nemenia – chceme zostať na prvom mieste v tabuľke.

V utorok 24. novembra od 12.30 hodiny sa hrali dva zápasy. Čo sa týka prvého, dohrávka štvrtého kola medzi rezervou Slovana Bratislava a rezervou MŠK Žilina sa skončila 1:2 v prospech celku spod Dubňa. Druhý duel obstarali v dohrávke deviateho kola posledný Poprad s Podbrezovou. Aj pod Tatrami sa radovali hostia po výsledku 0:4. Vďaka tomu sa Železiari z breznianskeho okresu vyšvihli na štvrtú priečku, strácajú na nás šesť bodov.

V stredu 25. novembra bude hrať druhý Liptovský Mikuláš, ktorý má zhodný počet bodov (28) ako naša Dukla, predohrávku 13. kola. Doma hostí Trebišov. Cez víkend tak už Liptáci hrať nebudú, navyše už dnes majú jeden zápas odohraný navyše.

Čo sa týka Banskobystričanov, budú hrať dovedna tri zápasy, z toho jeden v dočasne domovskom stánku vo Zvolene. Najprv sa predstavíme v nedeľu 29. novembra v Šamoríne proti tamojšiemu tímu FC ŠTK 1914 o 12.30 hodine. Už aj s uzdraveným špílmachrom Robom Polievkom. K aktuálnej situácii v kádri sa vyjadril pre bystricoviny.sk generálny manažér MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo:

„Káder je okrem Vujoševiča kompletný. Náš legionár ochorel a musel sa vrátiť domov. Takže do konca jesennej časti do hry nezasiahne. Uzdravil sa však Robo Polievka, plnohodnotne trénuje a bude k dispozícii už na najbližší zápas.“

Druhý duel po reštarte tejto jesennej časti hráme v stredu 2. decembra vo Zvolene na poludnie, presnejšie o 12.30 hodine a sily si zmeriame s Komárnom. Tretí a zároveň posledný zápas v tomto kalendárnom roku pred zimnou prestávkou bude v Bratislave v nedeľu 6. decembra o 10.30 hodine. Hostiť nás bude FC Petržalka na umelej tráve.

Druhá futbalová liga sa dohráva v skrátenom režime, ide o takzvaný anglický týždeň, režim našej Dukly je nedeľa – streda – nedeľa.

Na rozdiel od minulej sezóny podľa nového hracieho reglementu postačuje na konečnú tabuľku aj odohranie polovice zápasov súťaže, ak by sa nedohrala. Zostane tak v platnosti tabuľka po aktuálne danom kole a považovať sa bude za konečnú, ako keby bola súťaž riadne ukončená. Stať sa tak môže najskôr už po 15. kole. A to by sa malo odohrať práve ešte v tomto kalendárnom roku 6. decembra. V takom prípade mužstvo na 1. mieste postupuje do Fortuna ligy, mužstvo na 2. mieste by hralo baráž o postup do Fortuna ligy a posledné tri mužstvá 2. futbalovú ligu opustia.

MFK Dukla deklaruje jasný cieľ a tým je priamy postup do Fortuna ligy, nič sa na tom nemení ani po jesennej vynútenej prestávke, čo potvrdil Bystricovinám i Milan Smädo:

„Nechceli by sme prvé miesto opustiť. To určite nie. Na budúci rok už bude zrekonštruovaný štadión na Štiavničkách v Banskej Bystrici a chceli by sme na ňom hrať najvyššiu futbalovú súťaž, ktorá do mesta pod Urpínom jednoznačne patrí.“

Rekonštrukčné práce na hlavnej ploche štadióna SNP na Štiavničkách prebiehajú podľa plánu, takže by nič nemalo brániť tomu, že ak by sa na jar 2. liga hrala, mohla by sa naša mestská futbalová Dukla predstaviť už na vynovenom národnom atletickom štadióne v Banskej Bystrici. Udiať by sa tak mohlo najskôr prvého mája. Tak to nateraz deklaruje Vojenské športové centrum DUKLA Banská Bystrica.

Autor: (bl), Foto: bystricoviny + web mfkdukla