V sobotu bude na vynovenom banskobystrickom štadióne SNP malý futbalový sviatok

ŠPORT
14 /

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa po dvojročnej odmlke konečne predstavia v ligovom zápolení pred divákmi na štadióne SNP na Štiavničkách. Tento armádny športový stánok totiž prechádzal rozsiahlou rekonštrukciou a počas dvoch rokov museli hrávať súťažné stretnutia na iných hracích plochách. V sobotu sa vracajú domov!

Dlhoočakávaná chvíľa nastala. V sobotu 16. októbra môžete našich futbalistov banskobystrickej Dukly povzbudiť priamo v meste pod Urpínom na Štiavničkách. Na hlavný štadión SNP sa vracajú po dvoch rokoch, naposledy tam odohrali súťažný duel 2. ligy s Dubnicou 5. októbra 2019 s výsledkom 3:3. Pri návrate späť do domovského stánku chcú vyhrať, proti bude B tím bratislavského Slovana.

„Samozrejme chceme, aby ste boli nielen dvanástym, ale aj trinástym našim hráčom. Preto príďte futbalistov banskobystrickej Dukly povzbudiť.“

– vyzýva oficiálny web MFK Dukla svojich priaznivcov a pridáva aj dôležité informácie k vstupenkám na toto sobotňajšie hromadné podujatie:

„Vstupenky na tento duel idú do predpredaja už v piatok 15. októbra, a to do pokladne priamo na Štiavničkách. Otvorená bude od 14.00 do 18.00 hodiny.V deň zápasu, t. j. v sobotu 16. októbra budú vstupenky v predaji v troch pokladniach štadióna SNP na Štiavničkách už od 12.00 hodiny. Cena vstupeniek pre dospelých na krytú tribúnu je 6 eur, na nekrytú tribúnu 5 eur. K dispozícii budú aj zľavnené lístky pre ženy, deti do 15 rokov a dôchodcov, a to v sume 4 eurá na krytú tribúnu a 3 eurá na nekrytú tribúnu. Do predaja idú už aj permanentky na celú sezónu v hodnote 50 eur.“

K lístkom dostanú diváci zdarma aj čísla do tomboly, do ktorej vedenie MFK Dukla v spolupráci so sponzormi pripravilo hodnotné ceny. Prvou bude podpísaný dres Dukly hráčmi, druhou večera v reštaurácii Angels s vybraným hráčom a treťou cenou je poukážka v reštaurácii Angels v hodnote 50 eur. Celkovo klub pripravil osem cien, vyhrať môžu vyžrebovaní diváci ešte mikiny a šiltovky Adidas s logom MFK Dukla.

Úvodný program na štadióne sa začína o 14.10 hodine, chýbať nebude ani slávnostný výkop. Samotný duel 13. kola druhej futbalovej ligy medzi banskobystrickou Duklou a Slovanom Bratislava B sa začína o 14.30 hodine. Pre divákov je sprístupnený v režime OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia covid-19). V rámci protipandemických opatrení je okres Banská Bystrica v červenej fáze covid automatu, takže na štadióne nebude možný predaj občerstvenia, teda ani nápojov.

Na záver MFK Dukla na svojom webe motivuje fanúšikov i týmto oznamom:

„Všetci v klube sa na vás tešíme, na našej facebookovej stránke a instagrame si môžete pozrieť aj motivačné videá a chýbať nebudú ani ďalšie novinky počas stredy až piatka. Fandíme DUKLA DO TOHO!“

Autor: (job), Foto: mfkdukla + MO SR