V Slovnaft Cup-e ďalej Podkonice, Jakub a Hrochoť, končia Selce, Rakytovce a Medzibrod

1 /

V prvom kole Slovnaft Cup-u (Slovenského pohára) sa predstavili tímy z tretích až piatich líg. Z nášho banskobystrického okresu sa do súťaže zapojili Selce, ktoré podľahli doma Detve, ďalej Jakub, ktorý zdolal na svojom ihrisku Medzibrod, úspešní boli aj Hrochoťania, doma zdolali tesne Hriňovú a aj Podkonice, ktoré zvíťazili v Krupine. Žiaľ treťoligové Rakytovce neuspeli v Bešeňovej. Duel Sásová – Šalková sa odohrá v stredu 5. augusta.

Prejdime teda najprv do Bešeňovej, kde tamojší OŠK zdolal naše Rakytovce 4:2. Oficiálna facebooková stránka nášho klubu k duelu píše:

Na výborne pripravenom ihrisku sa ako prví ujali vedenia hostia z Rakytoviec, po priamom kope Kohúta lopta skončila v sieti. O dve minúty neskôr po rýchlej akcii strela Marchuka len tesne preletela vedľa ľavej žrdi. V 15. minúte po individuálnej chybe sa ocitol sám pred brankárom Högerom Zošák a s prehľadom vyrovnal. Ďalší vzruch v zápase nastal po polhodine, najskôr strela Kohúta len tesne minula domácu bránku, aby z následnej rozohrávky lopta preskákala až k voľnému Teličákovi, ktorého pokus vyrazil na roh brankár hostí. V 34. minúte pohrozili aj Bešeňovčania z priameho kopu, strelu Zošáka Höger vyrazil a následná dorážka do odkrytej brány od Urama nemala potrebnú presnosť ani razanciu. V 36. minúte po kolmej prihrávke Sojku sa ocitol sám pred brankárom domáceho OŠK Greško, no loptu poslal len do rúk gólmana. Päť minút pred polčasovou prestávkou po prihrávke Zošáka mieril Almašský len do hosťujúceho obrancu. Z následného rohového kopu mieril vedľa domáci kapitán Janiga.

Druhý polčas odštartovali domáci ideálne a v 47. minúte sa ujali vedenia po priamom kope Zošáka. Bešeňová sa potom stiahla, hostia sa nevedeli presadiť v útočnej fáze a skúsené domáce mužstvo využívalo chyby a otvorené zadné vrátka Rakytoviec. V 61. minúte prišla strata lopty na polovici ihriska, rýchly brejk domácich a Vierik v úniku zakončil presne – 3:1. V 64. a 68. minúte to skúšali strelami spoza pokutového územia Sojka s Konderom, no ani jeden z nich domáceho Pažitku neprekonal. V 70. minúte po rohovom kope hostí, domáci získali loptu, podnikli rýchly brejk a po spätnej prihrávke sa presne trafil Kapláň. Rakytovciam sa podarilo ešte v 78. minúte zdramatizovať stav po premenenom pokutovom kope zásluhou Kondera. Domáci však napokon vyradili Rakytovce a postúpili zaslúžene do druhého kola Slovenského pohára.

Z tohto duelu sú aj fotografie.

zo zápasu Bešeňová – Rakytovce

Bešeňová – Rakytovce 4:2 (1:1)
Góly: 15. a 47. Zošák, 61. Vierik, 70. Kapláň – 12. Kohút, 78. Konder (11m)

ZOSTAVA Raky: Höger – Kolláti, Griglák, Kohút, Podkonický (55. Pšida) – Sojka, Neušel – Vavák (53. Ma. Pavlík), Konder, Marchuk – R. Greško

Selce privítali doma Detvu a žiaľ prehrali 0:2. Duel nezačali dobre, už v dvanástej minúte sa hostia ujali vedenia gólom Dominika Goliana. Do polčasu sa nášmu tímu nepodarilo vyrovnať a prehrával teda 0:1. Po zmene strán snaha o vyrovnanie pokračovala , v závere sa stupňovala, no gólmana Lakotu sa nedarilo pokoriť. Detvancom vyšla napokon kontra v 87. minúte, keď sa presadil ešte Lapin. Oficiálna facebooková stránka FK Selce napísala:

„1. kolo Slovnaft Cup-u skončilo prehrou domáceho mužstva 0:2. Víťaznému mužstvu MFK Detva gratulujeme. Ďakujeme všetkým fanúšikom za povzbudenie.“

zo zápasu Selce – Detva

FK Selce – MFK Detva 0:2 (0:1)

Góly: 12. Golian, 87. Lapin. Diváci: 200.

V Jakube bolo na programe tzv. okresné derby v rámci prvého kola Slovnaft Cup-u. Domáci Sokol hostil Medzibrod. Oba tímy pritom majú v názvoch Sokol, takže išlo aj o derby Sokolov. Lepšie začal tím z Banskej Bystrice, teda Jakub. Ujal sa vedenia už v druhej minúte Pánikom, no súper odpovedal o štyri minúty neskôr z priameho kopu  Karmanom. V trinástej minúte sa o slovo znovu prihlásil Pánik a dostal svoj tím do vedenia 2:1. Domáci mali vydarený aj vstup do druhého polčasu. Taktiež v druhej minúte dali gól, tentoraz zvyšoval na 3:1 Michal Čief. Medzibrod však v 56. minúte znížil na rozdiel gólu po presnom zásahu Samuelčíka. Potom sa však porúčal predčasne pod sprchy jeho spoluhráč Maďar, videl totiž v sedemdesiatej minúte druhú žltú kartu. Jakub početnú výhodu pretavil do štvrtého gólu minútu pred koncom duelu, dal ho Matej Kubacký po minúte pobytu na ihrisku, keď striedal dvojgólového Pánika.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Sokol Medzibrod 4:2 (2:1)

Góly: 2. a 13. Pánik, 47. Čief, 89. Kubacký – 6. Karman, 56. Samuelčík. Diváci: 130.

Jakub sa v druhom kole Slovnaft Cup-u stretne v stredu 19. augusta s Detvou. Bude hrať opäť na svojom ihrisku v Banskej Bystrici.

Podkonice cestovali do Krupiny a nezačali v tomto meste proti Strojáru ideálne. Domáci išli do vedenia po ruke hosťujúceho Kubinu z penalty. Premenil ju v deviatej minúte Bohuš. Náš celok sa snažil vyrovnať a podarilo sa mu to v 26. minúte kanonierom Kostúrikom. Do polčasu pridal gól aj Sedliak. Navyše Krupinčanom sa vyfauloval Slavomír Selecký. Videl dve žlté karty. Po zmene strán však oslabení domáci dlho držali tesný stav 1:2, snažili sa vyrovnať, no v 84. minúte ich z pokutového kopu umlčal Kostúrik – 1:3 a minútu na to pridal ešte štvrtý zásah Cimernman. Facebooková stránka FK Tatran Podkonice uviedla:

„Ahojte fanúšikovia… Chceme sa vám všetkým poďakovať za vašu podporu v zápase 1. kola Slovenského pohára v Krupine… Hneď na začiatku bolo vidieť, že pravá strana tribúny bola naša. Ďakujeme aj našim chlapcom za výsledok… AJ KEĎ… Dôležité je, že pri ,,D-čku“ svietila v 90. min. menšia číslica ako pri ,,H-čku“. Jeden z cieľov sezóny sme výsledkom 4:1 splnili. 19. augusta privítame u nás doma na štadióne na Brodku v 2. kole Slovenského pohára prvoligove Vion Zlaté Moravce – Vráble. Bude to v našej obci futbalový sviatok. Už dnes sa tešíme na Moravce a jeho kapitána a nášho veľkého kamaráta Tomáša Ďubeka… Určite sa na zápas pripravíme a Moravciam…. (dva smajlíky). Ale keďže najdôležitejší zápas je ten najbližší, najprv myslíme na zápas najbližšiu nedeľu o týždeň v Badíne… IDEME ĎALEJ TATRAN DOTOHO.“

MFK Strojár Krupina – FK Podkonice 1:4 (1:2)

Góly: 9. Bohuš (z 11m) – 26. a 84. Kostúrik (druhý z 11m), 29. Sedliak, 85. Cimerman. Diváci: 200.

Podkonice privítajú v druhom kole pohára na domácom štadióne ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Hrať sa má v stredu 19. augusta o 17.00 hodine.

Hrochoťania privítali doma Hriňovú a úvod zápasu im vyšiel. Do vedenia išli v tretej minúte Zátrochom a v dvadsiatej už viedli 2:0 po góle Poničana. V tridsiatej minúte však znížil Krčmárik, ale do prestávky ešte pridal presný zásah domáci Zátroch, tentoraz z nariadenej penalty v 38. minúte. V druhom dejstve išli najprv predčasne po sprchy po červených kartách Poničan z Hrochote a Cavar z Hriňovej, zhodne v 53. minúte. Sily tak boli na ihrisku stále vyrovnané. Hostia sa teda snažili znížiť a zdramatizovať duel, no podarilo sa im to príliš neskoro, až v 90. minúte Poduškom. Potom ešte videl druhú žltú kartu domáci Uhliar, ale Hriňovčanom už nezostal potrebný čas, aby prípadne vyrovnali. Do druhého kola Slovnaft Cup-u tak postupuje Hrochoť – 19. augusta sa predstaví v Málinci.

ŠK Hrochoť – MFK Spartak Hriňová 3:2 (3:1)

Góly: 3. a 38. Zátroch (druhý z 11m), 20. Poničan – 30. Krčmárik, 90. Poduška. Diváci: 120.

V prvom kole Slovnaft Cup-u sa predstavia ešte dve mužstvá z banskobystrického okresu SásováŠalková. Duel sa odohrá v sásovskej aréne v stredu 5. augusta o 18.00 hodine.

Do druhého kola SC zasiahne už aj banskobystrická futbalová Dukla, ktorá sa 19. augusta o 17.00 hodine predstaví v Pliešovciach proti tamojšiemu Tatranu VLM.

Autor: (cb), Foto: facebook