V Liptovskom Mikuláši čaká našu ´Dukličku´ priamy súboj o čelo tabuľky

ŠPORT
0 /

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly sa poctivo pripravujú na sobotňajší duel 23. kola druhej futbalovej ligy, ktorý odohrajú na pôde druhého mužstva tabuľky Liptovského Mikuláša. Náš tím je na čele súťaže s náskokom dvoch bodov pred aktuálnym súperom. Na jeseň sme vo Zvolene v divokom zápase s Liptákmi remizovali 4:4, tomuto scenáru sa určite budeme chcieť vyhnúť.

Minulú sobotu sa naša Dukla nabažila gólov, poslednému Popradu dala štyri a mohla pridať i viac. Nemenej dôležitá bola nula v kolónke inkasovaných gólov. Dobrú defenzívu si chceme preniesť aj do najbližšieho duelu s Tatranom Liptovský Mikuláš. Krajný obranca Marek Frimmel nám pred týmto meraním síl dvoch mužstiev z vrchu tabuľky povedal:

„Očakávam veľmi ťažký zápas. Liptovský Mikuláš je doma veľmi silný. Majú dobré štandardné situácie, na ne si musíme dať pozor. Treba vychádzať zo zabezpečenej defenzívy, ako tomu bolo v poslednom našom zápase s Popradom. Môžu rozhodnúť štandardné situácie, ale aj nemusia. Bude to o nejakých detailoch. My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, pripravujeme sa poctivo týždeň čo týždeň na každého súpera rovnako. Verím, že sa nám podarí získať tri body.“

V defenzíve si budeme chcieť udržať nulu a v ofenzíve sa vynasnažíme nejaký gól zdatnému súperovi dať. Stredopoliar Dukly Milan Kvocera sa blysol dobrým výkonom v predchádzajúcom stretnutí a dostal sa zaslúžene do zostavy 22. kola II. futbalovej ligy. Aj on sa na duel s druhým celkom súťaže teší:

„So zápasom s Popradom som bol osobne spokojný, ale vždy to môže byť lepšie. Mal som tam aj šance na gól, ktoré som nepremenil. Takže vždy to môže byť lepšie. Na duel s Liptovským Mikulášom sa pripravujeme ako na každý iný. Chceme tam na ihrisku odovzdať zo seba všetko a uvidíme ako to dopadne. Domáci majú nepochybne svoju kvalitu, keďže sa nachádzajú na vrchných priečkach v tabuľke. Je to pre nás dôležitý zápas, ale nám už ide v každom jednom o veľa, keďže máme tie najvyššie ambície.“

Milan Kvocera je našou novou zimnou posilou. Začal za nás hrávať na jar a postupne si svojimi výkonmi pýta väčšiu minutáž na ihrisku, k čomu poznamenal:

„Postupne si zvykám, udomácňujem sa tu. Mal som trošku problém s kondíciou, ale už sa to zlepšuje a snažím sa vždy odovzdávať na ihrisku zo seba maximum a pomôcť mužstvu.“

V Liptovskom Mikuláši sa hrá v sobotu 3. apríla16.00 hodine. Domáci Tatran vstupuje do duelu s jarnou bilanciou štyroch výhier a troch remíz s cieľom vyhrať a prevziať od nás prvé miesto v tabuľke. „Viem, že Liptáci majú obetavý tím, ktorý pracuje dobre v defenzíve. Takže bude ťažké dať im gól, ale my na to kvalitu máme a posnažíme sa i smerom dopredu,“ prízvukuje náš stredopoliar Kvocera.

Súboj o čelo tabuľky medzi na jar nezdolaným Tatranom a našou vedúcou Duklou bude vysielať Futbalnet TV.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Radoslav Bielik