V Humennom ešte nik nebral body, naša Dukla sa ide o to pokúsiť

ŠPORT
2 /

V sobotu je na programe šláger 14. kola druhej futbalovej ligy v Humennom, kde tamojší druhý celok súťaže hostí práve našich futbalistov banskobystrickej Dukly, ktorí okupujú čelo tabuľky. Súboj medzi druhým a prvým bude vysielať nová televízia JOJ Šport.

Humenné je nováčikom druhej ligy a počína si veľmi dobre. Doma doposiaľ všetky zápasy vyhralo. Postupne zdolalo Podbrezovú (1:0), Šamorín (3:1), Komárno (1:0), Trebišov (3:0), Žilinu B (1:0), Slovan B (1:0) a Námestovo (2:0). Z uvedeného badať, že súperi dokázali v Humennom streliť doposiaľ v tejto aktuálnej sezóne iba jeden jediný gól a až štyri stretnutia sa skončili tesným víťazstvom domácich 1:0. Dôležité teda bude pre Duklistov nielen neinkasovať, ale aj streliť vytúžený presný zásah. O čo sa v prípade trénerskej dôvery bude nepochybne snažiť na ihrisku aj bystrický útočník Jakub Šulc. Ten pred týmto duelom pre oficiálny klubový web mfkdukla.sk povedal:

„Jednoduchý zápas to určite nebude. Hrať som však zatiaľ Humenné nevidel, nepoznám v tomto mužstve žiadnych hráčov. Vieme však, že majú pevných a dobre fyzicky stavaných futbalistov. Verím, že sa proti nim presadíme a získame nejaké body. Potešil by nás aj výsledok 1:0, ale v náš prospech. Chceli by sme získať tri body, aj keď si uvedomujeme, že v tejto sezóne v Humennom ešte žiadne mužstvo nebodovalo. Ja osobne sa však nepozerám na takéto štatistiky. Ideme tam všetci vyhrať.“

Naposledy Dukla uplynulú sobotu v obnovenej premiére na zrekonštruovaných Štiavničkách zdolala béčko Slovana 1:0. Mnohým sa tento výsledok málil, no rovnakým zdolalo rezervu ´belasých´ aj práve druhé Humenné. Navyše bystrickí futbalisti boli v špecifickej situácii. Na duel pred maximálnym počtom divákov (25% kapacity štadióna) sa museli dobre nastaviť aj v hlavách.

Jakub Šulc

„Ja si myslím, že v hlavách je to už všetko fajn. Sobotňajší domáci zápas bol špecifický. Aj ihrisko sme si až tak neokukali i všetko to nové prostredie. Cítime sa však v pohode, robíme si týždeň čo týždeň svoju robotu, takže dúfame, že v Humennom vyhráme,“

– dodal pre web mfkdukla.sk Šulc, ktorý v aktuálnej sezóne strelil štyri góly a odohral už cez 900 minút. Je našou letnou posilou rovnako ako stopér Marián Pišoja. Na neho sa bude mužstvo spod Urpína spoliehať v zadných radoch, hoci napríklad proti Žiline B sa objavil ako striedajúci hráč i na hrote. Je členom reprezentácie Slovenska do 21 rokov, prišiel do Dukly v lete z Trenčína v čase, keď pôsobil na hosťovaní v Púchove. Aj on sa na duel s Humenným teší:

„Tak ako vždy bude to náročný zápas. Vieme, že Humenčania majú kvalitné mužstvo, že sa im darí. Sú tam fyzicky zdatní a komplexní hráči. My musíme využiť naše silné stránky. Pre nás je vždy dôležité hrať vzadu na nulu a veríme, že nejaký gól dáme. Toto bude jedna z našich priorít. Chceme sa pozerať predovšetkým na seba, aby sme odtiaľ odchádzali domov po zápase šťastní.“

Marián Pišoja

Humenné stráca na Banskú Bystricu v tabuľke dva body a má na svojom konte aktuálne šesťzápasovú sériu bez prehry. Domáca tohtosezónna ligová víťazná šnúra v ich podaní je na čísle 7. Za celý kalendárny rok 2020 futbalisti z tohto východoslovenského mesta neprehrali a v tomto roku 2021 ich zdolala jedine na Považí Dubnica. Stalo sa tak 12. septembra výsledkom 2:1. Dukla ťahá v druhej lige momentálne šnúru ôsmich víťazstiev v rade, prehrala len raz, a to v Žiari nad Hronom s Podbrezovou ešte 7. augusta (2:3). Marián Pišoja však na tieto štatistiky nehľadí:

„My sa nepozeráme na nejakú šnúru. Ideme od zápasu k zápasu a pozeráme sa len na najbližšieho súpera. Ideme vždy a znovu do zápasu naplno, aby sme odviedli našu najlepšiu robotu. Ak sa tak stane, verím, že pôjdeme z Humenného šťastní.“

Pri otázke redaktora aká je nálada v tíme už boli slová nášho mladého stopéra zbytočné, pretože po celý čas za kamerou a diktafónom stál brankár Matúš Hruška a robil Mariánovi pri rozhovore od začiatku až do konca grimasy. Obdivuhodné, že to náš hráčsky respondent vydržal bez smiechu takmer minútu a pol. Nálada je teda dobrá a veríme, že bude aj po stretnutí v sobotu 23. októbra. Držte banskobystrickým chlapcom palce. Duel sa začína v Humennomo 12.30 hodine.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Patrik Chytílek (z tréningu)