Staň sa futbalovým rozhodcom alebo rozhodkyňou

ŠPORT
4 /

Už v marci organizuje Komisia rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica školenie pre rozhodcov. Vyzýva všetkých záujemcov, ktorí radi športujú, učia sa nové veci a chceli by vyskúšať prácu futbalového arbitra, aby sa prihlásili a posilnili rozhodcovskú partiu.

Hľadáme študentov, aktívnych, ale aj bývalých futbalistov, ktorých baví šport a majú chuť stať sa futbalovými rozhodcami. Stačí dovŕšiť vek 15 rokov a mať rád futbal. Prihlasovať sa môžu aj dievčatá. Všetkým záujemcom zabezpečíme bezplatné vstupné školenie a po absolvovaní kurzu dostanú potrebnú výstroj,“

hovorí aktívny ligový rozhodca Erik Gemzický, predseda Komisie rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

btr

btr

Byť futbalovým rozhodcom znamená okrem posudzovania faulov a gólov aj spoznávanie nových miest a ľudí. Nováčikovia začínajú rozhodovať od najnižších súťaží, aby získané teoretické vedomosti vedeli stopercentne zúročiť na futbalovom trávniku.

 „Verím, že z Banskej Bystrice, Brezna i okolia sa prihlási veľa mladých nádejných talentov. Tešíme sa na každého, kto rozšíri našu rozhodcovskú partiu,“

dodáva Gemzický.

Prihlásiť sa môžete do konca februára na tel. č. 0915 565 244 (E. Gemzický) alebo prostredníctvom mailu kr.obfzbb@gmail.com.

plagát

Zdroj: Oblastný futbalový zväz BB, Foto: ilustračné