Skalica prerušila šesťzápasovú víťaznú sériu našej Dukly + HLASY

0 /

Banskobystrická mestská Dukla v ôsmom kole druhej futbalovej ligy prehrala v sobotu večer v Skalici o dva góly s tamojším MFK. Po šiestich výhrach v rade tak nezaknihovala na Záhorí ani bod, no stále zostáva na druhom mieste v tabuľke.

Duel sa hral za neustáleho dažďa a lepší vstup mali domáci. Tí sa od úvodných minút prezentovali dôraznejšou tvrdšou hrou a už v druhej minúte domáci Karlík si vyšliapol na Staršieho. Od rozhodcu stretnutia sa mu dostalo len slovného napomenutia. Prvý strelecký pokus mali v štvrtej minúte Skaličania, ale strela Blažeka išla nad brvno. V jedenástej minúte zahrávali domáci priamy kop z 25 metrov. Strela Romana Haša za prispenia jedného z našich obrancov, ktorý v múre loptu tečoval, skončila nešťastne za chrbtom brankára Nôtu – 1:0. O minútu na to Duklista Starší z pravej strany nastrelil brvno. Potom po faule na Vaščáka Polievkov center odvrátila obrana Skalice do bezpečia. V 18. minúte sa v našej šestnástke pekne uvoľnil Blažek, ale jeho strela v páde z 11 metrovej vzdialenosti išla nad našu bránku. Následne po závare v šestnástke ešte Haša mieril oblúčikom vedľa ľavej žrde. V 21-ej a 23-ej minúte sme zahrávali rohové kopy, no Skalica sa ubránila. V 27. minúte po zbytočnej strate lopty na polovici Skalice, keď ju zastavila kaluž vody, sa do individuálneho prieniku dostal domáci Šebesta, prihral Blažekovi a ten umiestnenou strelou k ľavej žrdi dostal svoj tím do dvojgólového vedenia – 2:0. O štyri minúty neskoršie Frimmelovu tvrdú strelu vyrazil bystrický brankár Nôta na rohový kop. Úspešne zasiahol aj pri prudkej strele Šebestu, loptu chytil. V 43. minúte sa po faule na Polievku v domácom kolektíve zranil strelec druhého gólu Blažek, nahradil ho Popovič. V závere polčasu mieril ešte Starší vedľa pravej žrde. Úvodné dejstvo tak lepšie zvládli Záhoráci, ktorí sa prezentovali dôraznejšou tvrdšou hrou a rýchlymi protiútokmi.

Do druhej 45-minútovky nastúpili lepšie naši futbalisti. V 52. minúte išiel Polievka sám na domáceho brankára, ale ten jeho strelu zo vzdialenosti 8 metrov chytil. Potom strelecký pokus Gaška skončil na ľavej bočnej sieti svätyne Junasa. O ďalšie dve minúty Polievkovu strelu z ľavej strany domáci gólman vyrazil a v 59. minúte to bol opäť Polievka, ktorý sa veľmi pekne uvoľnil, no i túto koncovku Junas vyrazil na rohový kop. V 64. minúte sa po prvýkrát dostali do blízkosti našej bránky aj Skaličania. Dobrú strelu Nagya vyrazil Nôta na rohový kop. Po jeho zahratí v našom pokutovom území najvyššie vyskočil Popovič a hlavou dal tretí gól – 3:0. Naši hráči naďalej útočili a prudkú strelu Snitku domáci brankár na dvakrát kryl. V 74. minúte Polievka strieľal do pravej žrde. O minútu neskôr má opäť Polievka ďalšiu príležitosť, pekne oklamal dvoch obrancov súpera, dostal sa však do ťažkého uhla na ľavej strane šestnástky a jeho prudkú strelu domáci brankár vyrazil. V druhom polčase bol náš kolektív lepší. Mal častejšie loptu na svojich kopačkách a jeho aktivita viedla napokon k streleniu gólu. Ten sa zrodil v 82. minúte – v šestnástke sa pekne uvoľnil Viktor Tóth, pätičkou prihral Matejovi Staršiemu a ten zaznamenal z ôsmich metrov náš jediný gól – 3:1. Duklisti zásluhou Holuba, ktorý v 85. minúte vystriedal Snitku, mohli pridať i druhý gól, ale veľmi dobre chytajúci brankár Junas mu zobral loptu priamo z kopačky. V 90. minúte mohol Skaličan Hollý streliť pre zmenu štvrtý gól, no z vnútra šestnástky v dobrej streleckej pozícii  mieril tesne vedľa ľavej žrde.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 11. Haša, 27. Blažek, 65. Popović – 82. Starší. ŽK: Polievka, Willwéber (obaja MFK Dukla). Rozhodoval: Čiernik. Diváci: 455.

Zostava MFK Dukla: Nôta – Savić, Gaško, Prikryl, Migaľa – Snitka (85. Holub), Willwéber – Starší, Tóth, Polievka (82. Hrudkay) – Vaščák (74. Dolný).

Zostava MFK Skalica: Junas – Nagy, Hlavatovič, Milota, Karlík – Opiela, Mášik (86. Tomovič) – Šebesta (83. Hollý), Haša, Frimmel – Blažek (43. Popović)

Štefan Rusnák, asistent trénera MFK Dukla: „Tento zápas na dobrom, no určite ťažkom teréne rozhodol prvý gól. Nešťastný z trestného kopu, tečovaný a potom už zápas domáci nielen udržali, ale my sme nepremenili naše šance. Myslím si, že v druhom polčase sme mali dostatok šancí na to, aby sme duel zvrátili, ale bohužiaľ šance sme nepremenili a domáci nás potom zo štandardky za to potrestali, keď sa v druhom polčase dostali vôbec po druhýkrát pred našu bránku. Znížili sme na 3:1 a následne sme mali ešte nejaké situácie. Tento zápas z našej strany nebol najhorší, no rozhodli dve štandardné situácie pre domácich.“

Matej Starší, strelec gólu MFK Dukla: „Dnes to bol náročný zápas v ťažkých podmienkach. V podstate i keď ihrisko bolo napriek dažďu výborne pripravené, bolo to ťažké. Rozhodlo, že súper bol proste efektívnejší. My sme mali tiež dobré šance, avšak dali sme len jeden gól. Tým pádom si myslím, že Skalica asi zaslúžene vyhrala.“

Július Nôta, brankár MFK Dukla: „Škoda na začiatku toho smolného priameho kopu, keď lopta bola tečovaná a bol z toho gól v našej sieti. Ťažšie sa potom hralo, ale podľa mňa druhý polčas sme hral určite lepšie a boli sme i lepším mužstvom na ihrisku. Mali sme šance, no nepodarilo sa nám vyhrať, hoci sme preto robili maximum.“

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Myslím ,že dnes na ťažkom teréne sa hral celkom dobrý futbal. Bystrica ukázala svoju kvalitu. Ja som rád, že sme ju porazili. Vyšiel nám prvý polčas. Hneď sme sa dostali do dvojgólového vedenia a mali sme tam nejaké šance. Dôležitý bol tretí gól, ktorým sme sa dostali do trojgólového vedenia. Bystričania boli v druhom polčase viac na lopte. My sme to však ubojovali a uhrali dôležité tri body.“

Tomáš Milota, stopér Skalice: „Bolo to pre obe mužstvá náročné stretnutie. Vyhrali sme zaslúžene, pretože sme dali viac gólov. Súper bol zdatný, kvalitný. Počas zápasu stále pršalo, ale futbal nezmokol, mal svoju kvalitu zásluhou oboch tímov.“

MFK Dukla odohrá najbližší duel v druhej futbalovej lige doma v sobotu 14. septembra o 16.00 hodine na štadióne SNP na Štiavničkách, keď privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Ostatné zápasy: Podbrezová – Petržalka 2:0, Ružomberok B – Žilina B 1:4, FC Košice – Šamorín 1:1, Púchov – Bardejov 3:0, L. Mikuláš – Komárno 4:1, Poprad – Dubnica 3:2, Slovan B – Trebišov – doplníme po skončení duelu .

1. Dubnica 21b, 2. B. BYSTRICA 18b, 3. Poprad 18b, 4. Skalica 17b, 5. Žilina B 15b, 6. Petržalka 13b, 7. L. Mikuláš 13b, …. 15. Trebišov 3b*, 16. Slovan B 3b*.