Šalková i Podkonice v slovenskej pohárovej súťaži končia + HLASY

0 /

Futbalisti Šalkovej a Podkoníc neprešli cez tretie kolo Slovnaft Cup-u do ďalšej fáze tejto pohárovej súťaže. Oba tímy v stredu večer svoje zápasy prehrali. Šalkovčania doma nestačili na silné Lipany a Podkoničania pre zmenu nečakane zakopli v neďalekom Brezne.

Líder tretej ligy skupiny Východ ŠK Odeva Lipany začal v Šalkovej útočnou kombinačnou hrou, ktorou sa dokázal dostávať cez domácu obranu a posielať nebezpečné centre do šestnástky. Netrvalo dlho a po jednom z týchto centrov sa dokázali hostia presadiť Vysočanom. O malú chvíľu bolo 2:0 po peknej strele Kraľoviča spoza šestnástky. Lipanom vyšlo prvých 23 minút, keď po nich svietilo na tabuli skóre 0:4. Hráči Šalkovej nevedeli čo skôr. Až potom sa hra trošku vyrovnala. Do útoku sa dostali aj domáci a na konci prvého polčasu sa im podarilo znížiť po peknej akcii na 1:4, keď sa strelecky presadil Pánik. Prvý polčas bol teda v jednoznačnej réžii lídra tretej ligy.

Druhy polčas začal podobne ako prvý. Hostia z chuti útočili, kombinovali a dostávali obranu Šalkovej pod tlak, z čoho pramenili ďalšie góly. Postupne skóre zápasu narastalo, až sa zastavilo na dvojcifernom čísle 10. Lipany absolútne dominovali v tomto pohárovom stretnutí. Ukázali kvalitu, rýchlosť, kombinačnú hru a zaslúžene postúpili do ďalšieho kola. Hetrik dosiahol v tíme hostí Peter Vitovič.

Tréner Šalkovej Daniel Vernarský sa k prehre vyjadril nasledovne: „Zápas sme chceli začať prehustením vlastne polovice a bránením pokutového územia. Avšak prvé tri lopty do nášho pokutového územia skončili gólom a pri kvalite súpera bolo prakticky po zápase. Hostia hrali rýchly kombinačný futbal. Najviac ma mrzí, že sme nedokázali v sebe nájsť chuť pobiť sa o lepší výsledok a hrali sme bez akejkoľvek emócie.“

FK Šalková – ŠK Odeva Lipany 1:10 (1:4)

Góly: 32. Pánik – 12. a 54. Vysočan, 15. a 18. Kraľovič, 23., 48. a 58. Vitovič, 62. Guľaša, 78. Micherda, 83. Popovec. Rozhodoval: Libiak. ŽK: Palovič (Šalková). Diváci: 150.

zo zápasu Šalková – Lipany

Na výbornom ihrisku na štadióne v Brezne sa predstavili Podkonice. Domáci odohrali dobrý pohárový zápas a postupujú zaslúžene. Na začiatku hosťujúci Gábriš peknou strelou natiahol breznianskeho brankára, ale ten bol pozorný. Domáci sa ujali vedenia v siedmej minúte po dlhej nakopnutej lopte a nedorozumení v tíme Podkoníc. Skaloš parádnou strelou od brvna potešil divákov – 1:0. Potom sa Podkoničania snažili vyrovnať a po kolmici od Gábriša išiel sám na bránku Mózer. Vo vyloženej šanci trafil gólmana. Futbalisti Brezna mohli zvýšiť, ale Trajteľovu strelu brankár vyrazil na roh a neskôr po prihrávke zľava domáci netrafili prázdnu bránku. Hostia mohli vyrovnať, ale po centri Seleckého z pravej strany nepresne zakončil Gábriš.

Podkničania prestriedali cez prestávku až troch hráčov a nový muž na ihrisku Čilík na začiatku druhého polčasu po centri Seleckého z pravej strany hlavou vyrovnal na 1:1. Očakával sa tlak nášho mužstva z banskobystrického okresu, ale iniciatívu prevzali domáci, ktorí akoby mali väčšiu snahu vyhrať tento duel. Po nakopnutej lopte do súperovej šestnástky vyskočil v 67. minúte nevysoký Trajteľ a krížnou padajúcou hlavičkou poslal Brezno do vedenia 2:1. Do konca zápasu to už bol len ,,o ničom tlak “ Podkoníc. Brezno si víťazstvo postrážilo a zaslúžene postúpilo do štvrtého kola Slovnaft Cup-u.

Zápas zhodnotil tréner Podkoníc Marcel Turňa: „Z našej strany nie je čo hodnotiť. Po herne výbornom zápase v sobotu s Bánovou prišiel totálny výbuch a to si musí každý hráč vyhodnotiť sám vo vlastnej hlave prečo sa tak stalo. Predviedli sme slabučký výkon, bez nasadenia, emócií, aj hernej kvality a ináč to dopadnúť ani nemohlo. Futbalisti Brezna ukázali ako sa hrá so srdcom, podali nadštandardný výkon, podložený dobrým nasadením a v zápase vôbec nebolo vidieť rozdiel troch súťaži. Práve naopak, domáci nad našimi hráčmi futbalovo aj herne vyčnievali. Góly sme inkasovali po obrovských chybách v defenzíve, keď došlo k totálnemu podceneniu situácií a nedôrazu vo vlastnej šestnástke. Naša stredová formácia v tomto zápase neexistovala a o útočnej fáze sa nedá ani hovoriť, pretože útočníci nedokázali obranu súpera vôbec preveriť a tí všetky herné situácie v pohode vyriešili. Hráči si musia uvedomiť, že takto sa klub nereprezentuje. Chcem sa ospravedlniť všetkým našim fanúšikom za to, čo sme predviedli na ihrisku v tomto zápase.“

K zápasu sa vyjadril aj strelec gólu Podkoníc Andrej Čilík: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo sme si vôbec neplnili úlohy, čo sme si povedali v kabíne. Na ťažkom teréne sa nám nedarila kombinačná hra, ktorú súper využil a jeho bojovnosťou sme inkasovali gól. Od vtedy sme sa snažili strhnúť zápas na svoju stranu, ale nedarila sa nám finálna fáza. V druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať, ale súper dokázal rozhodnúť zápas po našej chybe, ktorá vyústila z hry, v ktorej sme chceli dať postupový gól. Ďakujem fanúšikom za ich účasť a podporu, lebo to bol náš dvanásty hráč a chcel by som sa im ospravedlniť za zlyhanie v mene celého tímu.“

FK Brezno – FK Podkonice 2:1 (1:0)

Góly: 7. Skaloš, 67. Trajteľ – 52. Čilík. Rozhodoval: Holas. ŽK: Molčan – D. Selecký, Dlhoš, T. J. Gábriš, Macuľa. Diváci: 735.

Zostava Podkoníc: P. Gábriš – Očenáš, Dlhoš, Macuľa – Turňa, Tannhauser (46. Baliak), Melich (46. Čilík), Patrnčiak (46. Horváth) – Mózer, T. J. Gábriš, D. Selecký

Podkoničania sa vo štvrtok prostredníctvom svojej facebookovej klubovej stránky prihovorili aj svojim fanúšikom, keď napísali: „Ahojte fans… chceme sa vám ospravedlniť, všetkým, ktorí ste v Brezne boli, ale aj tým, čo ste na zápase neboli. Výkon a výsledok zápasu nezodpovedá predstavám vedenia nášho klubu a každý si môžete urobiť aj vlastný názor a pomenujte svojimi slovami, čo ste videli na ihrisku v stredu medzi štvrtou a šiestou hodinou. Futbal neoklamete. Ono to totižto nikdy nepríde samo. S veľkou kvalitou, ale nervózny, bez srdca, vášne pre hru, to ešte nikdy nikomu nešlo. Bola aj ďakovačka, tentokrát ale na domácej strane. Brezňania gratulujeme.“