Róbert Polievka napokon prestupuje do Budapešti, kluby nezverejnili za akú sumu

ŠPORT
14 /

MFK Dukla Banská Bystrica v pondelok oficiálne oznámil prestup kapitána Róberta Polievku do maďarského prvoligového klubu MTK Budapešť. Na klubovom webe informuje, že tento prestup predstavuje významný krok v Polievkovej kariére a je výsledkom vzájomnej dohody medzi oboma klubmi. Bližšie detaily zmluvy klub spod Urpína neprezradil. Neuvádza ich ani maďarský zástupca. Bystricoviny napokon zistili, že ide až o trojročný kontrakt. Zástupca MFK Dukla túto dĺžku pre náš web oficiálne potvrdil.

Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica vyjadrilo na svojom klubovom webe svoju vďaku a uznanie Robovi Polievkovi za jeho výnimočné pôsobenie v klube:

„Robo nám prinášal veľkú radosť svojou futbalovou genialitou, krásnymi gólmi a lídrovstvom na trávniku aj v šatni. Bol pre nás neoddeliteľnou súčasťou klubu, s ktorou sa nám ťažko lúči. Prajeme mu veľa úspechov v novom klube MTK Budapešť, kde veríme, že bude robiť dobré meno bystrickému futbalu.“

Slovenský reprezentant a dnes už bývalý hráč Banskej Bystrice Róbert Polievka sa pri tejto príležitosti rovnako vyjadril:

„V prvom rade sa chcem poďakovať majiteľovi klubu pánovi Krnáčovi za to, že mi dal túto možnosť. Všetci veľmi dobre vedeli, že si chcem vyskúšať zahraničnú ligu. Obrovské poďakovanie patrí aj trénerom, ktorí mi pomáhali na tejto ceste, spoluhráčom a v neposlednom rade aj fanúšikom, ktorí ma podporovali počas všetkých tých rokov, ktoré som v Bystrici pôsobil. Boli to pre mňa krásne roky a odnášam si tie najkrajšie spomienky – na futbal, na ľudí, na mesto. Ďakujem za každý jeden potlesk, za všetku energiu, ktorú mi dali. Za to som im nesmierne vďačný a veľmi si to vážim. Verím, že sa ešte raz do Dukly vrátim a ľudia ma privítajú s rovnakou radosťou, ako keď ma vítali na každom zápase. Som hrdý, že som mohol byť kapitánom tohto mužstva a že som mohol viesť kabínu. Ďakujem.“

Vedenie klubu vyjadrilo presvedčenie, že odchod Polievku prinesie nový impulz aj pre mladých hráčov v tomto banskobystrickom klube, ktorí budú mať možnosť nasledovať  príklad Roba a uspieť v medzinárodnom futbale.

Maďarský klub MTK Budapešť okrem iného na svojom webe píše, že Polievkove meno sa po skvelej sezóne v Niké lige spomínalo u viacero slovenských a maďarských top tímov, no útočník Banskej Bystrice sa napokon rozhodol pre MTK a po úspešnom rokovaní sa stalo definitívou, že Polievka za presne nešpecifikovanú čiastku prestúpil do tohto budapešťianskeho tímu, ktorý skončil v uplynulej sezóne v maďarskej najvyššej súťaži na ôsmom mieste.

Autor: (bl), Foto: klubové MTK Budapešť a MFK Dukla